reklama
Země: Česko Česko

Svatojiřský potok a vedení Středočeského kraje

Drazí přátelé, teď jsem se dočetl, že nové vedení Středočeského kraje slibuje 30 km nových cykostezek za rok. Nechci vypadat jako pedant, ale není to na oblast takové rozlohy maličko málo?
Naopak mě udělali radost na Svatojiřském (Knovízském) potoce. Vznikla tam šotolino-písková stezka asi z Podlešína do Zvoleněvse, podle mapy kopíruje starou trať. Mě na to nejvíc překvapilo, že se o ní moc nemluví, nepíše, musim se nato někde poptat :-) Nevíte o ní něco? Kdo, kdy, za čí prachy?

[ Zpět ]
Datum: 23.01.2009
  • Re: Svatojiřský potok a vedení Středočeského kraje

         

    že tě huba nebolí! Za deset let si budeš moci udělat po těch nových cyklostezkách víkendovej vejlet!!!! :oDD

    [ Zpět ]
    Datum: 23.01.2009
    Autor: Jurimír
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Svatojiřský potok a vedení Středočeského kraje

         

    Já myslím, že na to, aby středočeský kraj mohl uvádět ve svých propagačních materiálech: "Kraj podporuje zdravý životní styl výstavbou cyklostezek" to stačí. To je možná 30 km až dost. I když po přečtení dnešního rozhovoru v LN s vaším hejtmanem mě to to spíš připadá, že místo cyklostezky se bude stavět nějaká zbrojovka.

    [ Zpět ]
    Datum: 24.01.2009
    Autor: petrp
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Svatojiřský potok a vedení Středočeského kraje

           

      Já sem tam jeho jméno nepsal, protože by to vyvolalo zbytečnej humbuk, ale máš pravdu, že asi přijde nějaká velká R... revoluce, protože jakým způsobem tlačí na některý zastupitelstva je neomluvitelné....

      [ Zpět ]
      Datum: 24.01.2009
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Svatojiřský potok a vedení Středočeského kraje

         

    ... podle mapy kopíruje starou trať ...
    Mezi Podlešínem a Zvoleněvsí je fungující (a využívaná) trať. Vede ta stezka podél? Nebo je z Podl. do Knovíze?
    Tenhle směr moc nevyužívám, maximálně tak do Kvíce do Vinařství (mňam ... 8-)
    Jo, a ty´s to našel na nějaké mapě? Gde?
    8-)

    [ Zpět ]
    Datum: 24.01.2009
    Autor: AV
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Svatojiřský potok a vedení Středočeského kraje

           

      Mezi Podlešínem a Zvoleněvsí byly tratě dvě. Koukám do mapy KČT 1947.

      [ Zpět ]
      Datum: 24.01.2009
      Autor: petrp
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Svatojiřský potok a vedení Středočeského kraje

             

        Právě, že tam byly dvě, protože ta z Vinařic přes Knovíz vedla údolím pod tím Podlešínským viaduktem až do Zvoleněvse., druhá od Podlešína stoupá na Želenice a třetí je na druhé straně potoka a taky vede do Zvoleněvse. Já sem tamtudy jel a nejednou tam je stezka, při silnici a pak sem an mapě zjistil, že tam vedla ta trať. Ale na mapách není... A nikde sem o tom právě neslyšel...

        [ Zpět ]
        Datum: 24.01.2009
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Svatojiřský potok a vedení Středočeského kraje

               

          Já mám ještě jednu starší mapu, nevím z jakého roku, ale ještě tam není ani stopa po letišti v Ruzyni a Hřebeč se jmenuje Řebeč (a Lidice jsou na původním místě). Tam to vypadá zase v Podlešíně s traťemi jinak. Je vidět, že tam byl velký železniční boom.

          [ Zpět ]
          Datum: 24.01.2009
          Autor: petrp
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Svatojiřský potok a vedení Středočeského kraje

                 

            JJ, kvůli letišti ta naše trať (121) dostala okliku. Podlešín byl důležitou železniční křižovatkou, o kousek menší než Kralupy, Tam bylo hodně dolů, takže tratě jsou všude kolem Kladna, byla tam jedna i z Nučic do Kladna :-)

            [ Zpět ]
            Datum: 24.01.2009
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Svatojiřský potok a vedení Středočeského kraje

         

    Pokud by dodrželi jen polovinu, tak 15 km nových stezek za rok je myslím docela dost, určitě to není málo.

    [ Zpět ]
    Datum: 24.01.2009
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Svatojiřský potok a vedení Středočeského kraje

           

      PepíkW by si možná vzpomněl kolik měsíců se budovalo těch pár set metrů cyklostezky z Děčína podél Labe.

      [ Zpět ]
      Datum: 24.01.2009
      Autor: petrp
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
17.05.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem

Bikepackingová výzva Rakouskem až domů

 (CK Kudrna)
04.07.2024, 6 dní
7 800 Kč
cyklistický Autobusem

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
12.07.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

332 cyklistů (14 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024