reklama

Magnetický trenažér na klasické kolo

Zdravím všechny nakoláky :-) Mám dotaz, máte někdo zkušenosti s cyklotrenažérem pro klasická kolo? Podobná tomuto: http://www.koloobchod.cz/detail-216825-trenazer... Zvažuju, jestli ho koupit a tak se chci zeptat na příp. vaše zkušenosti, doporučení apod. Nepoškodí kolo ty úchyty? Neprokluzuje ten váleček? Děkuju všem, Jarda

[ Zpět ]
Datum: 17.01.2009
Autor: Jarinek82
  • Re: Magnetický trenažér na klasické kolo

         

    Podobný magnetický trenažér mám. Používám kolo s galuskama a neprokluzuje. Je to uchycené za rychloupínák (aspoň u mě), může to trochu odřít jeho povrch, ale není problém dát tam dočasně nějaký starší ocelový rychloupínák, aby se neponičil nějaký drahý, třeba duralový. Hydraulicky brzděný trenažér má prý přirozenější průběh zátěže, protože se zvyšujícími se otáčkami klade větší odpor, u magnetického je to obráceně.

    [ Zpět ]
    Datum: 17.01.2009
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Fénix)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Magnetický trenažér na klasické kolo

           

      Děkuju za bezvadný info. Myslíš, že krosové pláště už by s tím mohly mít problém?

      [ Zpět ]
      Datum: 17.01.2009
      Autor: Jarinek82
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Magnetický trenažér na klasické kolo

             

        Krosový pláště budou dělat kravál :-) Na trenažér jsou nejlepší pláště bez vzorku.

        [ Zpět ]
        Datum: 17.01.2009
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Fénix)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Magnetický trenažér na klasické kolo

           

      O tomhle nemam paru, jezdim jenom na klasickych valcich. Zajima me ale ten odpor- z principu by nemel mit s otackami nic spolecneho, proste by se mel prece nastavit na + nebo -, ne? Regulace by se mela logicky nastavovat podle toho, pri jake zatezi chci jet a rychlost samotneho otaceni kola by nemela mit absolutne vliv. To by pak muselo jit o jakesi divne automaticke zvysovani zateze s pribyvajici rychlosti (hydraulicka brzda) nebo naopak automaticke snizovani zateze s pribyvajici rychlosti (magneticka brzda). Coz se mi jevi jako pitomost.

      [ Zpět ]
      Datum: 17.01.2009
      Autor: vasek
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Magnetický trenažér na klasické kolo

             

        Odpor si můžu nastavit vyšší, nebo nižší, ale i v rámci jednoho nastavení se odpor mění v závislosti na otáčkách.
        O tom odporu to není z mý hlavy, asi před rokem mi to tady někdo vysvětloval. Že se odpor u hydrauliky zvyšuje s otáčkama mi přijde být logický - prostě čím vyšší otáčky, tím větší odpor, je to možná stejný jako u odporu vzduchu na kole. Jak je to u toho magnetu, to zdůvodnit neumím, ale zase to znám z vlastní zkušenosti, protože ho mám.

        [ Zpět ]
        Datum: 18.01.2009
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Fénix)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Magnetický trenažér na klasické kolo

               

          Tak to tak bude, kdyz rikas. Pokud bude clovek chtit trenazer pouzivat na trenovani, tj. jet v urcitem pasmu zateze, proste si asi vzhledem k danemu typu brzdy musi vic pohrat s nastavenim zateze (takze pri zvysujici se rychlosti pridat o neco vic nebo min, kdyz nejde o linearni prubeh).
          Na valcich (nebrzdenych) se zatez nastavuje jenom pouzitym prevodem a jde vylozene o linearni zalezitost.

          [ Zpět ]
          Datum: 19.01.2009
          Autor: vasek
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Magnetický trenažér na klasické kolo

         

    jezdím.Dobrý. Kup to. Ostatní už napsal Fénix:o))

    [ Zpět ]
    Datum: 18.01.2009
    Autor: Jurimír
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

včera
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…

Hledám: Parťačka na kolo, hory, cestování, přátelství

Hledám: Parťačka na kolo, hory, cestování, přátelství
08.04.2024
Ahojky, hledám přátelství, parťačku na cyklovýlety, cyklozájezdy, poznávaní jak okolí, tak cizích zemí, tůry či…

Hledám: Partacku na výlety

Hledám: Partacku na výlety
01.04.2024
Muž 48 roků, mám starší kolo predelane na e-bike. Jezdím z Prahy 8 na Karaný a nebo výlety v okolí Berouna. Občas…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

272 cyklistů (12 přihlášených)

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024