reklama

nosič na silničku

Uvažuji v létě vyrazit na "těžko" na silničce a přemýšlím jak upevnit nosič. Zatím mě napadly dvě možnosti.
1. klasický nosič a brašny. Protože rám nemá návarky, tak použít tohle:
http://www.saeshop.cz/cyklisticke-nosice/lrc--...
a nahoře upevnit pomocí kovových objímek.
2. možnost je nosič na sedlovku a brašny přímo určené na něj.
První možnost je samozřejmě pro mě levnějsí, protože nosič i brašna mám. Nosič na sedlovku a brašnu na něj bych musel koupit. Předpokládám zátěž tak max do 10kg.

[ Zpět ]
Datum: 16.01.2009
  • Re: nosič na silničku

         

    Čím menší nosnost, tím méně zbytečností si vezmeš ssebou ;-)

    [ Zpět ]
    Datum: 16.01.2009
    Autor: hekynen
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: nosič na silničku

         

    čím nižšie ťažisko, tým lepšie, som za brašne, ten úchyt je perfektný, kiež by bol keď som niečo také potreboval, vyriešil to malý otvor v úchyte pre koleso

    [ Zpět ]
    Datum: 16.01.2009
    Autor: Neregistrovaný uživatel (joci)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: nosič na silničku

           

      Zajímalo by mě jestli má s tím úchytem někdo konkrétní zkušenosti.

      [ Zpět ]
      Datum: 16.01.2009
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: nosič na silničku

         

    Jezdím natěžko na silničce a používám první možnost - neexistuje nic, co bych tomu vytknul. Nosič na sedlovku jsem pouze viděl u kamaráda - nelíbí se mi těžiště vysoko a taky možný problém s tím naložit třeba o petku s vodou víc... Ale samozřejmě záleží na stylu použití.

    [ Zpět ]
    Datum: 16.01.2009
    Autor: k.vl
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: nosič na silničku

           

      Taky se mi víc zdá klasický nosič, uvažoval jsem i vyvrtání díry se závitem do patky, ale mám strach, aby to patka vydržela. Ale na druholu stranu je to starý ocelák, a když by patky nevydržela, aspoň bych mohl koupit nový rám. -).

      [ Zpět ]
      Datum: 16.01.2009
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: nosič na silničku

             

        Hele a když máš starý ocelák, nech si tam ty návarky přiletovat, nebo vyměnit celý patky a rovnou si nech navařit i ty čudliky na zadní vzpěry pod sedlem. Není nad klasickej nosič, ty na sedlovou trubku jsou dobrý spíš na jednodenní výlety. I když - už jsem viděl i nosič na sedlovou trubku se vzpěrama. Ale stejně to byl paskvil.

        S těma přídavnýma patkama zkušenost nemám, ale určitě to bude fungovat. Při defektu zadního kola to bude asi o trochu složitější práce.

        [ Zpět ]
        Datum: 16.01.2009
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Fénix)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: nosič na silničku

         

    Co se pamatuju, tak nejobyčejnější železný sportarzenal obsahuje v balení hafo objímek. Kdyby se ti to zdálo málo, zatáhni kolo do krámu, tam mají s takovejma jistě zkušenosti.
    Švagr i sestra mají nosiče na starých favoritech na návarkách asi 10 let, kdysi s tím i cestovali po Evropě.

    [ Zpět ]
    Datum: 16.01.2009
    Autor: Joe-CUBE
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: nosič na silničku

         

    Ty pomocné patky jsou blbost, blbě se s tím manipuluje, kór s plnými brašnami ..
    můžeš buď: 1: Na starý Fe rám navařit matice M5 ..; 2) Chytit to dole objímkami, stejně, jako nahoře .. Vyzkoušeno .. J.

    [ Zpět ]
    Datum: 26.02.2009
    Autor: JS
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: nosič na silničku

           

      gdes byl vod silvestra, sem tě zval na stodolní na pijatiku tys někde chlastal sám a kocovina byla fakt dlouhá a pořáde trvá podle toho co zase potíš na net

      [ Zpět ]
      Datum: 26.02.2009
      Autor: Neregistrovaný uživatel (ich)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: nosič na silničku

         

    Já bych na silničce skoro zvažoval jednostopý vozík, pokud jedeš natěžko. Kvůli výpletu zadního kola, lepší rozložení váhy, bude to méně trhat špice.

    [ Zpět ]
    Datum: 26.02.2009
    Autor: básník
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: nosič na silničku

         

    Na malou zátěž používám nosič na sedlovku, přijde mi to jako elegantní řešení a na těžko jsem absolvoval dovolenou s těmito úchyty pro "normální " nosič a ač jsem k tomu měl nedůvěru, tak v pohodě bez jediné výtky.

    [ Zpět ]
    Datum: 26.02.2009
    Autor: kolař
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

397 cyklistů (11 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024