reklama

Znáte světla BICYGNALS? Máte s nimi zkušenosti?

Ahoj všem...dneska jsem si tak brousil po netu a našel jsem tyhle světla. Hlavně se mi líbí ty blinkry a dle videa http://www.bicygnalsonline.com/video.html jsou i velmi dobře viditelná za dne. Tak o nich uvažuji. Mají mezi sebou bezdrátovou komunikaci... Akorát by mě zajímalo, jakou mají zhruba výdrž provozu (protože blikání něco sežere a navíc ta bezdrátová komunikace jistě taky) a pak taky jak probíhá zapínání, jestli se na to světlo musí šahat nebo to je taky bezdrát. Případně máte-li jiné typy na blinkry na kolo, klidně je sem hoďte. Díky Jarda

[ Zpět ]
Datum: 07.12.2008
Autor: Jarinek82
  • Re: Znáte světla BICYGNALS? Máte s nimi zkušenosti?

         

    Jo tak u zapínání se musí šahat, při prvním shlédnutí videa jsem to nějak nezaregistroval :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 07.12.2008
    Autor: Jarinek82
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Znáte světla BICYGNALS? Máte s nimi zkušenosti?

         

    Jako frajerina super.
    Funkcne netusim, designove povedene, ale pouzivat bych to nechtel ani za nic. Prakticky vsichni cyklisti maji v noci vzadu cervenou blikacku. Kdybych se mel spolehnout na tenhle blinkr jako jediny ukazatel smeru (a kdybych mel stejne signalizovat i jinak, jenom bych za to vyhodil penize), ridic si to stejne vyhodnoti jako normalni cervenou bliknu. Aby to melo vyznam, musel by mit podle me blinkr vetsi ucinnou svetelnou plochu a hlavne by musel byt umisten mnohem dal od vertikalni osy kola. Dokazal bych si predstavit neco jako minimalne 50-60 cm sirokou svetelnou listu (s cervenymi LEDkami vzadu a bilymi vpredu) a na jejich koncich dostatecne velke terce s oranzovym svetlem.
    Takze pro me bude porad nejspolehlivejsi ukazat rukou, na ktere mam reflexni pasku (na leve nekdy i bliknu).

    [ Zpět ]
    Datum: 07.12.2008
    Autor: vasek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Znáte světla BICYGNALS? Máte s nimi zkušenosti?

           

      Zajímalo by mně zda ty bicygnals blinkry mají nejen zadní blikačku ale i zadní brzdovku.Já mněl jen takové ty obyčejné od japončíků cca za 200 a a tam byla tam i brzdovka ovšem jen jen na Véčka.Já už bohužel nebo vlastně bohudík přecházím na hydra kotouče.Nenapíše mi někdo zda s tím bicygnalsem už má zkušenosti?Díky předem všem.

      [ Zpět ]
      Datum: 07.06.2009
      Autor: Crayzee
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Znáte světla BICYGNALS? Máte s nimi zkušenosti?

             

        Zkušenosti s tím nemám, taková blbost mi na kolo nesmí :-) Ale nedovedu si představit jak by asi u hyder mělo být snímáno zmáčknutí páčky...

        [ Zpět ]
        Datum: 07.06.2009
        Autor: Jarda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Znáte světla BICYGNALS? Máte s nimi zkušenosti?

               

          Mechanicky ovládaný mikrospínač pane vachmajstr; nic nového pod Sluncem ...
          ;-)

          [ Zpět ]
          Datum: 07.06.2009
          Autor: AV
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Znáte světla BICYGNALS? Máte s nimi zkušenosti?

                 

            To mne také napadlo, ale kam bys ho tam jako dal ? ;-) Někam k páčce ? A pak odtamtud táhnout drát až k zadní blikačce ? Pche :-)

            [ Zpět ]
            Datum: 07.06.2009
            Autor: Jarda
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Znáte světla BICYGNALS? Máte s nimi zkušenosti?

                   

              Zemnicí kontakt může být zboku na destičce (necelý metr daleko) - alobalová šlupička.

              [ Zpět ]
              Datum: 07.06.2009
              Autor: AV
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Znáte světla BICYGNALS? Máte s nimi zkušenosti?

         

    Konečně něco podobnýho tomu, co vozím už pár roků. Mám teda blinkry vlastní výroby a věřím radši drátům, ale výkon poslední verze je podobný. Kolo mám jako dopravní prostředek na ježdění do práce, po městě, v noci, prostě pořád a všude. Že nejsou dál od sebe, toho bych se nebál, když vidím různé schválené pidimopedy, co mají "taky blinkry". Když takhle stojím na křižovatce a čekám na zelenou, kochám se tím, jak je okolí pravidelně osvětlované blikáním nejenom okolních aut, ale i mě. Těžko bych mohl celou dobu ukazovat rukou. S negativní reakcí jsem se nesetkal, sprostá slova použitá ve tvaru zvolání "Ty ****!" budou počítám spíš pozitivní reakce.
    Ale vážně, pokud je někdo blázen a patřičně na to hrdý, lze nejspíš doporučit. Zapíná se to zjevně tlačítkama na boku, jestlipak jdou pustit obě strany současně? (Mně to jde!)

    [ Zpět ]
    Datum: 08.12.2008
    Autor: Radek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Znáte světla BICYGNALS? Máte s nimi zkušenosti?

           

      Souhlas. Mám také "drátové" asi deset let a řidiči si začínají zvykat na blinkry na kole. Za šera a v noci to dokonce dokážou ocenit.

      [ Zpět ]
      Datum: 16.02.2009
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Ferda ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Znáte světla BICYGNALS? Máte s nimi zkušenosti?

         

    to bych nekupoval, při první příležitosti to urveš... Tedy já určitě...

    [ Zpět ]
    Datum: 09.12.2008
    Autor: Hrabosh
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Znáte světla BICYGNALS? Máte s nimi zkušenosti?

         

    Mě se to zdá dobrý nápad.Něco takového jsem měl jen zadní červené s blinkrama,ale ovládání bylo spojeno drátem,což znamená,že se světlo již nedalo sundat,co je u tohohle výrobku super.Je to asi novinka,takže jsem nenarazil na nikoho kdo to má,ale silně o tom pouvažuji..

    [ Zpět ]
    Datum: 29.12.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Johny01)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Znáte světla BICYGNALS? Máte s nimi zkušenosti?

         

    jen bych rád upozornil na jeden detail. Většina řidičů nepředpokládá, že na kole jsou blinkry. Proto raději ukazujte předpisově rukou a světla berte jen jako doplněk. I já uvažuji o nějakém takovém zařízeníčku.

    [ Zpět ]
    Datum: 29.12.2008
    Autor: Billicek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Znáte světla BICYGNALS? Máte s nimi zkušenosti?

         

    Chtěl jsem je mít také, ale:
    1.nedají se použít na jakákoli řídítka, pouze na rovná.
    2.pokud jsou širší řídítka, musí se \"přehmátnout\".
    3.pokud chci zapnout zadní blikač, musím sesednout, pokud nemám jednu ruku jako hada.
    Jinak jsou dobře viditelná, trochu problém s kontrolou zadních blinkrů, pěkný design, pro silnici praktické, jsou dobře viditelné i za dne, na rozdíl od některých vozů, které nemají zřejmě blinkry ani v základní výbavě.

    [ Zpět ]
    Datum: 16.02.2009
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Ferda ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Znáte světla BICYGNALS? Máte s nimi zkušenosti?

           

      Ad 3. Blinkry jsou ve vybavení všech aut, ale unavení řidiči už nemají sílu je používat.

      [ Zpět ]
      Datum: 16.02.2009
      Autor: Peldy
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

351 cyklistů (17 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024