reklama

Nové trekin.kolo

Ahoj, zdravím všechny, jsem ráda, že jsem našla stránky, kde se můžu dozvědět spoustu zajímavostí o kolech.Chci si koupit trekinkové kolo na občasnou projížďku s dětmi po okolí. Nemůžu se rozhodnout. V obchodě mne zaujalo kolo Maxbike TR-D-SF Altus za 9400kč. Nevím,zda není zbytečné tolik investovat, ale pokud mi ho nikdo neukrade, tak minimálně dalších 10 let nebudu kupovat nové. Prodavač chválil a doporučil mi toto. No a pokud se pro něj rozhodnu, tak nevím, jestli si mám koupit dámské - s košíkem, nebo - jak mne informoval - ženy prý kupují i pánské, prý to lépe vypadá - sportovně.Tak nevím...Jsem naprostý laik, poraďte prosím. Díky za odpovědi, mějte se hezky.

[ Zpět ]
Datum: 21.06.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (Helča)
  • Re: Nové trekin.kolo

         

    Cena je akorát, rozhodně to není zbytečné. Kola Maxbike neznám, ale to nic neznamená - ona se ta kola ve stejné cenové kategorii liší tak v detailech (třeba mě někdo opraví). Spíš jde o to, zda to kupuješ ve specializovaném obchodě s koly (viz. zde diskuse "OLPRAN"). Na občasnou projížďku po okolí si klidně pořiď dámské kolo, jsi přece dáma. Na dámskym můžeš popojet třeba i v sukni. (Moje dcera má taky dámský a ujede na něm všechno. V kloboučku.)

    Za 50Kč navíc nabízej "stavitelný představec" - to si tam dát nech, budeš si moct (nechat) nařídit výšku řidítek tak, jak ti to bude pohodlné. Na "odpruženou sedlovku" (za 150 navíc) se názory různí. Taky bys po nich mohla chtít, aby ti vyměnili "kliky 48-38-28" za "kliky 42-32-22". To by znamenalo, že bys mohla do kopce zařadit lehčí převody. Někteří výrobci to k dámským kolům montují automaticky. Ale do prudkýho kopce se stejně spíš chodí, tak to pro tebe možná neni důležitý.

    No, a hlavně si prostuduj zdejší diskuse na stejné téma. Přeji šťastnou ruku při výběru. :')

    [ Zpět ]
    Datum: 21.06.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nové trekin.kolo

           

      Díky,zase jsem o něco chytřejší.

      [ Zpět ]
      Datum: 22.06.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Helča)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nové trekin.kolo

         

    Trekové kolečko za 9400,- už bude velmi slušné. O dámském rámu (včetně kloboučku) si myslím vpodstatě totéž, co Joe. A stejně jako Joe Tě varuji - nekupuj v obchodním řetězcích, ale v normálním cyklistickém obchodě.
    A nech si tam dát nosič + brašny, můžeš v nich vozit spoustu jídla. Já mám trojdílné, tam se ho vejde...
    Tak - a všem AHOJ, zítra v 5,30 ráno kopnu do vrtule a JEDU NA DOVČU!!!

    [ Zpět ]
    Datum: 22.06.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nové trekin.kolo

           

      .. tak si to na dovče užij! A nezapomeň naplnit brašny řízkama! :')

      [ Zpět ]
      Datum: 22.06.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nové trekin.kolo

           

      Z hypermarketu to není,je to takový malý obchůdek pouze s kolama,dělají i servis a zaměření jsou na tuto značku.Díky

      [ Zpět ]
      Datum: 22.06.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Helča)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nové trekin.kolo

             

        Já mám kolo Maxbike a jsem s ním zatím maximálně spokojený.A jak se zde už někde psalo má dobrý rám,což je myslím základ.Čau

        [ Zpět ]
        Datum: 22.06.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (skricx ([email protected]))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nové trekin.kolo

         

    MaxBike vlastním už něco přes rok a jsem s ním navýsost spokojen. Sám jsem si ho postavil. Přešel jsem na něj z Athora-Zenit a Author už mi nesmí do bytu. Dělá zkrácené kostry a špatně se na tom sedí a i jezdí, hlavně v zatáčkách jsem neměl jistotu.
    MaxBike není moc známá firma a tak neplatíš za značku, ale skutečnou cenu.
    Ale to nejdůležítější je správná velikost rámu. Někde tady je způsob jak to zjistit. Já měřím 175 cm a mám velikost 22 a žena měří 160 cm a má 18 palců. Ono hlavně záleží na délce nohou, ostatní se dohoní představcem.
    Dneska kouknu na cyklistu a vím jak vybíral kolo. Jestli podle jména nebo podle toho, že tomu rozumí.
    A jestli dámské nebo pánské, to záleží na tobě jak se ti líp nasedá. Obecně platí, že pánské kostry jsou tužší.

    [ Zpět ]
    Datum: 24.06.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (bejbís ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nové trekin.kolo

           

      Aha.. Velikost krosu se NEVYBÍRÁ podle délky nohou. Právě takovýto chybný výběr je příčinou bejbísových nočních můr o "zkrácených kostrách". Podle délky nohou se nastavuje výška sedla. :')

      [ Zpět ]
      Datum: 25.06.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nové trekin.kolo

             

        Myslet si to můžeš dál, když chceš. Můžeš mi říct podle čeho se vybírá velikost kostry? Možná nám výrobci kol zbytečně pletou hlavu a vyrábí několik velikostí. Podle tebe by stačila jedna velikost pro všechny, protože se to dohoní sedlovou trubkou a představcem. Jenže delší představec je jenom nouzové řešení, když už někdo neuvažoval a koupil blbě.
        Přečti si něco o geometrii kol. Třeba zrovna Author je má velice dobře zpracované, a když to porovnáš s ostaními, poznáš, že je má skutečně kratší.
        A když postavíš Authora vedle jiného kola, má střed asi o necelé 2 cm výš. Tím má výš i těžiště a tím se hůř projíždí zatáčky.
        Ale tohle všechno je asi jenom moje noční můra.

        [ Zpět ]
        Datum: 25.06.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (bejbís ([email protected]))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Nové trekin.kolo

               

          Spíš o 25 mm, ale to je tu už známo - authorovy krosy mají střed spíš jako horská kola, se všemy důsledky. Že ti to nevyhovuje, ještě neznamená, že je to špatně.

          Velikost rámu se vybírá podle proporcí horní části těla, podle stylu jízdy a podle osobních preferencí. Větší rám má hlavovou trubku dál a výš. Ty dáváš zřejmě přednost výš posazeným řidítkům a klidnějšímu chování většího kola. Takový spíš klasický turistický posez na silnici, bych to odhadl. Takhle ti to vyhovuje, je to tvoje volba. (Správně není, že své preference vnucuješ každému jako obecné pravdy.) Pokud si vybíráš Authorova krose tak, že obskočíš rámovou trubku, tak je jasný že pak kolo neodpovídá tvým představám. A opět: Ze své špatné zkušenousti (kterou sis ovšem zavinil sám) vyvozuješ a prezentuješ, že Author dělá "zkrácené kostry", a tedy se na Authorech špatně jezdí. Jak komu, víš.

          Mě teda u Authora i u RockMachine při 186cm vyhovuje dvacítka. Na rozdíl od tebe z toho ovšem nevyvozuji závěry pro jiné. To bych pak musel usoudit, že si kompenzuješ drobnou postavu velikým rámem. Což nečiním. :')

          [ Zpět ]
          Datum: 26.06.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Nové trekin.kolo

               

          Velikost rámu je velice důležitá ve smyslu, aby ses vůbec správně poskládal na kolo. Jakože nám podle Tebe výrobci matou hlavou spoustou velikostí. Ty si navíc asi myslíš, že se jedná jen o výšku rámu mezi středovou osou a rychloupínákem pod sedlem. Ale, čím vyšší je rám, tím je i delší a má jiné úhly pro hlavovou i sedlovou trubku a z pravidla bývá delší i trubka hlavová, takže se to vždy nedohoní sedlovkou. Dlouhej člověk má i dlouhé končetiny a potřebuje tedy řidítko výš a dál dopředu a také sedlo musí být dál nad zadní kolo, protože jeho delší nyhy by se nevlezly do rámu a měl by pocit, že šlape pod sebe. Pro ženy se rámy obecně svařují kratší, ale s chlapským úhlem sedlové trubky. Určitě bych použil rám tvářící se jako pánský, měl by však mít dámskou geometrii, a i výběr ostatních komponetńt a oblečění by měl být v dámské režii. Užší gryppy, užší řidítko, lehčí převody (k čemu je kazeta naskládaná dole od jedenáctky? 6enské stačí třináctka, ale nahoře bych rozhodně namontovat 34, na horách fakt přijde vhod. Je to celé na dlouhé povídání, či psaní.

          [ Zpět ]
          Datum: 05.07.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Toman)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nové trekin.kolo

             

        No o kolech nevím vůbec nic, ale teď jsem šla jedno vybírat manželovi k vánocům a ten chlápek mi taky řekl, že je dobře si na to sednout ať vím jak má dlouhé nohy a podle toho se pak přistupuje k výšce rámu!

        [ Zpět ]
        Datum: 15.10.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Ivka)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nové trekin.kolo

           

      Já měřím 167cm, objednala jsem si dámské,kompletně vybavené, vyjde necelých 10000,-, a myslím,že u všech dámských je jednotná velikost 18 Aspoň to říkal prodavač.Už se moc těším,mělo by být příští týden.

      [ Zpět ]
      Datum: 25.06.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Helča)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nové trekin.kolo

             

        No já myslím že budeš s velikostí spokojená. S kolem samozřejmě taky, myslím, žes dobře vybrala. :')

        [ Zpět ]
        Datum: 25.06.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nové trekin.kolo

             

        MaxBike vyrábí i dámskou 20

        [ Zpět ]
        Datum: 25.06.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (bejbís ([email protected]))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nové trekin.kolo

             

        Když jsem vybíral kostru, prodavač mi ukázal katalog MaxBiku, proto vím, že má i dámskou dvacítku. Taky vím, že pod jedním označením vyrábí kostry, které váží 1,9 Kg a 1,6 kg a na pohled se nepozanjí.
        Ještě by ses měla zajímat o počty zubů na pastorku a na talíři abys potom nebyla zklamaná.
        Přeju ti abys byla s MaxBikem stejně spokojená jako já.

        [ Zpět ]
        Datum: 26.06.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (bejbís ([email protected]))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nové trekin.kolo

         

    Tak už ho mám konečně doma.vypadá suprově,o víkendu ho pojedu otestovat.Je to cross Maxbike 65TRE-D Alt s kompletním vybavením od blatníků,světla,odrazek přes tachometr, blikačku až po hustilku,stojan, košík a láhev.Odpruž.vidlice.Stálo to celkem 9953 Kč plus helma Author za 720 kč. Za 2 měsíce mám přijít na prohlídku.V pondělí si ho jdu zaregistrovat na policii. Nevíte někdo,kolik ta registrace může stát? Nemám žádnou představu. A nevíte, jestli je normální, když mi při brždění pískala pravá brzda? Jestli to třeba samo přestane,nebo s tím musím jít? Díky. Ahoj

    [ Zpět ]
    Datum: 30.06.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (helča)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nové trekin.kolo

           

      Gratuluju! .. To pískání se myslím brzo ochodí. Ještě to taky může začít nepřesně řadit, jak se budou usazovat lanka. To je taky v pořádku, s tím si k němu můžeš skočit ještě před tou prohlídkou. Nebo s jakýmkoli jiným dotazem. Ani nevím, zda na policii něco chtěj, ještě jsem se tam nedostal. :')

      [ Zpět ]
      Datum: 30.06.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nové trekin.kolo

             

        Díky, ještě mě napadlo, co když při nějaké vyjížďce píchnu, jestli bych si neměla koupit něco na zalepení a vozit to sebou a taky kdy poprvé by se mělo kolo promazat a kde přesně a co na promazání koupit - nic drahého. Pardon za ty blbé otázky,ale já jsem 20 let na kole nejezdila - vystačila jsem si s autem a teď to chci změnit.

        [ Zpět ]
        Datum: 30.06.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Helča)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Nové trekin.kolo

               

          Určitě "lepení na duše" a "montážní páky" na sundání pláště (to jsou takový kousky z umělý hmoty). A kdybys píchla, tak se žádnej odchycenej cyklista či domorodec nemůže vymlouvat, že to sice umí, ale nemá vybavení. A nebo si to slepíš sama. Mazat budeš asi nejspíš tak nejdřív řetěz. Nenamazanej začne protivně chrastit. To stačí až po tý prohlídce. Ale můžeš si projít všechna zdejší témata, mazání je časté a důležité téma.. Taky Panthenol je dobrej na mazání - po jízdě. A něco silného proti sluníčku před jízdou. :')

          [ Zpět ]
          Datum: 30.06.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Nové trekin.kolo

                 

            Zkrátka - nemažeš, nejedeš - ale nesmí se to přehánět. K tomu výčtu lepicích potřeb bych ještě doplnil klíč na matice kol (pokud nemáš rychloupínačky). Když kolo nesundáš, ani ho nezalepíš.

            [ Zpět ]
            Datum: 30.06.2005
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Petrolin)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Nové trekin.kolo

                   

              Jde to i bez sundání kola.

              [ Zpět ]
              Datum: 01.07.2005
              Autor: Neregistrovaný uživatel (...)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Nové trekin.kolo

               

          Ono s tím lepením to taky je ošemetný. Podle mých zkušeností, kdo lepení nevozí, ten nepíchne. Ale jakmile ho vozit začne, tak lepí pořád. :')

          [ Zpět ]
          Datum: 02.07.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nové trekin.kolo

           

      Registrace je zadarmo, reg. lístek můžeš vyplnit přímo u policajtů, vem si sebou výrobní číslo rámu, je v záručním listu. Na kolo si pak můžeš nalepit výstražnou samolepku, která mi byla, když mi ho ukradli, stejně na dvě věci. Ale pro klid duše si ho zaregistruj. Spíš bych na tvým místě investoval do pořádnýho alarmu, protože ani obyčejnej zámek není žádnou překážkou. Hodně radosti z jěždění. Haré Krišna!

      [ Zpět ]
      Datum: 02.07.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Abernathy)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nové trekin.kolo

             

        S velkym zajmem ctu,ze registrujete kola na policiji.Je to nutne i pro turisty? Zdena

        [ Zpět ]
        Datum: 16.10.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (zdena)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Nové trekin.kolo

               

          Podle mé zkušenosti (viz 2,7,05) je to v našem regionu holá zbytečnost. Já už jsem pátrání po ukradeným kole zabalil a PČR nejspíš taky. Měl jsem dát na dobře míněný rady a kolo neparkovat po městě.

          [ Zpět ]
          Datum: 16.10.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (abernathy)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nové trekin.kolo

         

    Promiňte,ale neznám pojem rychloupínačky a jak vypadají ( ale znám pojmy jako fritovat,blanšírovat,pasírovat).
    A na tom tachometru jdou pořád hodiny. Je to ok? Myslela jsem, že se to třeba úplně vypne,aby se šetřila baterie,ale žádné tlačítko tam není, pouze to na nastavení. Patří do povinné výbavy zvonek? Ten jsem totiž nechtěla,protože umím dobře křičet. Díky, hezký den

    [ Zpět ]
    Datum: 01.07.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Helča)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nové trekin.kolo

           

      Já mám na tom computeru taky stále hodiny, vypíná se jen to ostatní, tedy u toho mého:o)

      Jinak já nářadí nevozím, stejně bych si moc nepomohla, ale vozím mobil a tak v nejhorším případě někde sednu na mez a budu volat manžela:o)

      [ Zpět ]
      Datum: 01.07.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Aktij)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nové trekin.kolo

             

        Tak to ještě musíš vozit hřebík! Protože co když nepíchneš - aby vůbec přijel. :')

        [ Zpět ]
        Datum: 02.07.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Nové trekin.kolo

               

          Po telefonu nepozná, že jsem skutečně nepíchla :-P

          [ Zpět ]
          Datum: 03.07.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Aktij)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nové trekin.kolo

           

      Kola drží ve vidlicích pomocí obyčejných matiček, křídlových matiček (na favoritu krása) nebo rychloupínaků (na jedné straně matička, na druhé straně páčka). Na povolení obyčejných matiček potřebuješ klíč, na ostatní způsoby ti bude stačit ruka.

      Zobrazování hodin na tachometru užírá baterku zanedbatelně. Je dobře, že se tam hodiny zobrazují, jinak by se nedalo snadno poznat, jestli tachometr mezitím neodešel do věčných lovišť. 8-)

      V poslední vyhlášce, kterou jsem četl (před dvěma roky), zvonek do povinné výbavy patřil. Ale raději si přečti aktuální znění. Politici mají lautr hovno na práci a pořád to mění. A určitě nejseš taková naivka, aby sis myslela, že policajti znají poslední znění vyhlášek. Pokud ovšem umíš seřvat i veřejného činitele v uniformě, nevidím problém. 8-)))

      Mobil jako základní nářadí je výborná věc. Počítej ale s tím, že na území ČR stále existují místa, na která se sice dostaneš na kole, ale nedovoláš se z mobilu, ač se mobilní operátoři mužně bijí do prsou, kolik procent území již pokryli.

      [ Zpět ]
      Datum: 01.07.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (NočníMyšák)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nové trekin.kolo

             

        Tak já kdyžtak kousek popojdu:o)) Ale zatím jsem se v okolí Prahy dovolala všude, což před lety neplatilo.

        [ Zpět ]
        Datum: 01.07.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Aktij)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nové trekin.kolo

             

        Takže mám ty rychloupínáky s páčkou.Díky

        [ Zpět ]
        Datum: 01.07.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Helča)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nové trekin.kolo

         

    Tak jsme ujely s dcerou prvních 15 km.Vím,že to proti vám,co tu píšete nic není,ale každý jednou začíná a přece se hned napoprvé nepřetrhnu. Jelo se mi výborně,zadek mne zatím nebolí (myslela jsem,že bude),jenom cítím velmi mírně nožky a krční páteř. Zítra jdu registrovat. Zatím ahoj !!!

    [ Zpět ]
    Datum: 03.07.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Helča)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nové trekin.kolo

           

      Vůbec neni důležitý, kolik toho ujedete. Důležitý je, aby vás čas vyjížďkou strávený bavil pravidelně. Každý víkend - proč ne? Pro tělesné i duševní (!) zdraví je to jak zázračná pilulka.. Klidně si dělejte podle potřeby přestávky, uštvat se nemusíte. Taky není nikde řečeno, že musíte obědvat doma v jednu, takovej oběd odpoledne po výletě chutná nejlíp. Ale to už si každej udělá po svym, jasně. :')

      [ Zpět ]
      Datum: 03.07.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nové trekin.kolo

             

        Svatá pravda, Joe. Když jsem si k abrahámovinám koupil horáka, netušil jsem, že kromě drogy se z něj stane i léčivej prostředek. Za dva měsíce skoro denního ježdění (šlo to ztuha, přes 30 let jsem na kole neseděl) jsem se zbavil bolestí v zádech, postupně odboural jatečnou váhu, rozdejchal prokouřený plíce a mně samotnýmu začalo bejt docela dobře, protože se dostavila jakás takás kondice. Je to pohoda!

        [ Zpět ]
        Datum: 04.07.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (abernathy)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nové trekin.kolo

         

    Tak mám kolo zaregistrované. Nestálo to nic, paní policistka si musela na kole zkontrolovat výrobní číslo, jestli souhlasí s číslem na záručním listě, vypsala mi kartičku, vyfotila kolo a dostala jsem dvě nálepky, jednu na kolo,že je registrované a druhou na helmu, asi abych byla víc vidět. Ptala jsem se, zda je nutné mít zvonek, takže není. Jenom zadní světlo mám prý špatně,dali mi ho pod sedadlo,ale má být prý na košíku,aby bylo vidět.Dozvěděla jsem se, že se musí svítit oběma světly nejen za tmy,ale už když je třeba zataženo,že bude pršet.Dcera mi tvrdila, že můžem jezdit normálně po chodníku, prý je to učili ve škole, ale velmi pomalu.Paní policistka nás vyvedla z tohoto omylu,protože po chodníku smí jezdit pouze děti do 10 let bez doprovodu na kolech.Pokuta je prý 100 - 1000 kč.Tak je to ve škole asi učí špatně.

    [ Zpět ]
    Datum: 04.07.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Helča)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nové trekin.kolo

           

      Asi má policistka pravdu: www.zakonycr.cz/seznamy/3612000Sb.html
      ..ani na zvířeti jet po chodníku nesmíme, ani na koloběžce - jestli jsem to správně pochopil, ta je jako kolo. Jen na bruslích či lyžích. Možná i na lehokole, pokud se majitel poníží a prohlásí ho za invalidní vozík.. Jenže cyklistum i policistum je to stejně většinou všechno jedno. :')

      [ Zpět ]
      Datum: 05.07.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nové trekin.kolo

             

        Proč poníží? Invalidní vozík je dopravní prostředek jako každý jiný, dokonce důležitější a nepostradatelný. Nebo člověk, který se nepohybuje vzpřímeně (i lehokolista) je něco míň?

        [ Zpět ]
        Datum: 06.07.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (HonzaK)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nové trekin.kolo

         

    Ahoj já mám treking kolo Author compact mám ho asi 3roky najeto asi 3000km a je pořád OK! V té době stálo 8500kč. Myslím, že pokud se rozhodněš pořídit toho co ti nabízel prodavač, tak nebudeš litovat, vydrží opravdu dlouho.

    [ Zpět ]
    Datum: 06.07.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Petr ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nové trekin.kolo

         

    Měl jsem horske kolo Maxbike osazené deore a byl jsem snim spokojený něž mi někdo ho ukradl.

    [ Zpět ]
    Datum: 15.10.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Jarek ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nové trekin.kolo

         

    Helco , tady zensky hlavne ty mlady jezdi i na panskym a je jich dost , dnesni ram na treku ma slope frame geometry , idealni kolo krery bych klasifikoval jako unisex . Ale rozhodnuti je na tobe . Jezdeni na damskym nebo panskym kole je zajimavejsi nez chodit pesky a kosik si muzes prece dokoupit dodatecne . Pises ze nebudes kolo kupovat dalsich 10 let ... teda jestli budes jezdit hodne tak ti doporucuju si pridat par tisic a koupit si neco kvalitnejsiho .

    [ Zpět ]
    Datum: 16.10.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Vlad)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

včera
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

268 cyklistů (13 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024