reklama
Země: Česko Česko

Český ráj

Za tři dny odjíždíme na dovolenou do Českého ráje. Bereme s sebou i kola. Máte někdo tipy na zajímavé trasy, které jste projeli?
Díky Zdena

[ Zpět ]
Datum: 21.06.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (Zdena)
  • Re: Český ráj

         

    Pěkná trasa je například od Branžeže přes Žehrov a Kacanovy na Hrubou Skálu - je to "kanálama" a přitom pořád po asfaltu. Jestli máte horská kola (písek!), dá se jet na Hrubou skálu i přes Žehrovské lesy kolem pěkných skalních útvarů.
    Hlavně se proboha vyhněte cestě mezi Valdštejnem a Hrubou Skálou a o víkendu se o nic nepokoušejte, jinak se z pěších turistů zblázníte.

    [ Zpět ]
    Datum: 21.06.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (VR)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Český ráj

         

    Záleží na tom,kde budete bydlet a kolik a na čem jste ochotný denně ujet.Tras je spousta,většinou po asfaltu,v lese už to trochu omezují ochranáři.Nejlepší je to moc neplánovat,je to poměrně malý prostor,s velkou koncentrací všeho možného,já to řeším až podle jakou mám ráno náladu.S kvalitní tur. mapou se trasy plánujou a hlavně v průběhu dne upravují samy.Teď mě žádná trasa zrovna nenapadá,nemám u sebe mapu,tak nevím co z toho co jsem dříve jezdil je už dneska zakázaný?

    [ Zpět ]
    Datum: 21.06.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (maark)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Český ráj

         

    Doporučuju k nahlédnutí http://www.cesky-raj.info/. Jsou tam zajímavé tipy i s podrobnými popisy tras.

    [ Zpět ]
    Datum: 21.06.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (MŠT)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Český ráj

         

    Díky za tipy. My budeme ubytování v Karlovicích. Já mám horáka a přítel treka. Ujet jsme počítali tak 60-80 km denně. Přítel má doma mapy a je "mapovy génius". Plánování tras je jeho koníčkem, je výborný organizátor. Mně se jednalo spíše o to, kdo to tam zná a může doporučit to, co se z map vyčíst nedá. Jedeme na týden a chceme kombinovat kolo s turistikou. Tak všem díky za tipy. Zdena

    [ Zpět ]
    Datum: 22.06.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Zdena)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Český ráj

           

      Nuz skor by som napisal co vsetko sa da v Ceskom raji vidiet. Odporucil by som napriklad obratene zvony v Rovesnku (zvonia kazdu nedelu na poludnie), rozhladnu na vrchu Kozakov, Sobotka a hrad Kost. Zrucanina hradu Valecov, Valdstejn a Hruba skala (VR sice odrazda od tejto trasy, cez leto je to asi huste, ale su to prekrasne vyhaldy na skaly) Isiel by som aspon trochu pesii od Valdstejna a potom siel na Hrubu skalu spodnou trasou (je to po asfalte, nemalo by tam byt vela ludi). Od Malej skaly je celkom pekna trasa na hrad Frydstejn a z neho dole pekna nova cyklocesta do Turnova. Ak mate dost casu este mozte ist mimo raj navstivit zrucaninu hradu Kumburk (zastavte sa v hospode na Klepande, je tam celkom prijemne) . Pekna trasa vedie aj popod Kolkocke skaly (s navstevou zrucaniny Rotstejn). urcite si najedet dostatok tras, akurat asi v tomto case tam bude dost vela turistov . Preto my jazdime do raja uz v mesiaci maji. Vy ale mate vyhodu v tom, ze zacinaju jazdit cyklobusy, takze si mozte dovolit aj dlhsie trasy.

      [ Zpět ]
      Datum: 22.06.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (jaroslav)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Český ráj

           

      Zdravím z Českého ráje! Je pravda, že o víkendech v létě je všude plno lidí, takže doporučuji vyhnout se notoricky známým místům jako Hrubá Skála-Valdštejn a rybník Věžák. Pěšáci jsou někdy i dost sprostí a je to o nervy. O letní sezóně radši po Ráji nejezdím nebo až večer, lepší to je pod Kozákovem apod. Pokud chcete jezdit denně 60-80 km, tak za dva dny máte Ráj projetý. Sedmihorky-Karlovice jsou výborné výchozí místo a s turistickou mapou se neztratíte. Dobře se dá dojet až na Prachovské skály, určitě se koukněte na Kozákov (výhled je úžasný), k Malé Skále, přes Kalich a Koberovy se dá objet Kozákov k Semilům a vyjet na Zelený háj (krásná panorámata Krkonoš)... Z Kozákova je dobré ještě přes Zelený háj po značené cyklostezce na Tábor, příp. Kumburk, a dolů do Jinolic. Nevynechejte ani půvabná podtrosecká údolí se spoustou rybníků a vrch Mužský s nedalekými Drábskými světničkami a pěkným rozhledem. Možností je spousta, žádná cesta není vyloženě uzavřená, jen ve skalních městech se špatně nosí kolo po schodech. Doporučuji vydat se také směrem přes Turnov k Liberci a Českému Dubu (Sychrov, kouzelné údolí Mohelky), ani Podještědí není nedosažitelné. Cyklobus není na tomhle kousku země ani potřeba. Hlavně ať vám přeje počasí!

      [ Zpět ]
      Datum: 24.06.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Rigby)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Český ráj

         

    Zdravím, sice trochu mimo téma, ale při výběru stravovacího zařízení se vyhněte restauraci u vedlejšího vchodu do Prachovských skal (nad parkovištěm). Zkušenost z roku 2009 - mini porce za maxi ceny, pití předražené, káva bez chut, kuřecí řízek nedopečený a vrcholem všeho byly příbory se zaschlými zbytky jídla :(

    [ Zpět ]
    Datum: 27.07.2009
    Autor: pozde
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
17.05.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
12.07.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem

Teplické cyklostezky na pohodu

 (CK Frčíme)
20.08.2024, 5 dní
10 500 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

575 cyklistů (6 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024