reklama

Kolo bez řetězu

"Viděl jsi pondělní zprávy na Nově?" zeptal se mě kolega v práci. Né neviděl, proč?" Člověče normálně tam ukazovali kolo bez řetězu, k převodu mělo řemen. Tak dnes jsem ho již viděl a jestli máte zájem tak zhruba v 16-é minutě zpráv je krátký šot. http://archiv.nova.cz/multimedia/televizni...

[ Zpět ]
Datum: 12.11.2008
Autor: Papji
  • Re: Kolo bez řetězu

         

    No je to pěkný, plynulý řazení řemenovým variátorem musí být bezva. Ale řetězy zřejmě ještě nějakou dobu přežijou. U řemenu bych se bál většího vlivu nečistot a nemožnosti opravy na místě.

    [ Zpět ]
    Datum: 12.11.2008
    Autor: PepikW
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kolo bez řetězu

           

      Prave naopak, s remenem se experimentuje prave pro temer bezudrzbovy provoz a minimalni riziko poskozeni. Jako dalsi varianta se zkousi napr. i pohon kardanovou hrideli.

      [ Zpět ]
      Datum: 12.11.2008
      Autor: vasek
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kolo bez řetězu

             

        zkousi? uz nejakou dobu se mestska kola s timto zpusobem pohonu prodavaji. Kardan je spojovan s Nexusem od shimana... napr zde
        http://www.citybikes.cz/citybike/?inclVat=1&...

        driv tam meli vice modelu, ale nejak to omezili...

        [ Zpět ]
        Datum: 12.11.2008
        Autor: pb
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Kolo bez řetězu

               

          No podivejme :o)

          [ Zpět ]
          Datum: 12.11.2008
          Autor: vasek
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kolo bez řetězu

             

        Myslíš, že to je použitelné i v "terénu" (mokro, bahno, písek...)? Přecejen ty vroubky na řemenu se nedaj úplně srovnat se zuby na pile. Ale plynulá změna převodu i pod zatížením je lákavá. A snadno by šel udělat automat :o)))

        [ Zpět ]
        Datum: 12.11.2008
        Autor: PepikW
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kolo bez řetězu

           

      U všech těch "novinek" (neboť vše už tady bylo) bych se bál nárůstu hmotnosti či odporu. Jak snadno se ohne řetěz oproti řemenu, jaké tření je v kardanu. Osobně jsem přemýšlel o kombinaci ozubený řemen + Rohlloff, ale kromě konstrukčních problémů - musel bych sehnat někoho, kdo by to vyrobil - jsem narazil na problém znečištění. Pokud se mi podaří dostat bláto do řetězu, ozubená kola ho svými zuby vytlačí ven. U ozubeného řetězu naopak ho pořádně zalisují do ozubení a zhorší tak jeho funkci.
      Ale třeba na městské kolo mě to přijde super, neboť se řemen nemusí mazat.
      Co se oprav týče, toho bych se nebál, myslím, že vhodně zvolený řemen musí vydržet vše. I když je třeba citlivý na seřízení "řetězové linky", pár ožvýkaných řemenů už jsem viděl.

      [ Zpět ]
      Datum: 13.11.2008
      Autor: petrp
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

278 cyklistů (2 přihlášení)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024