reklama

Únik oleje z vidlice :-)

Ahoj, pořebuju poradit: teď ve čtvrtek jsem radikálně upustil vzduch z vidlice (fox float 130 mm) - z důvodu většího pohodlí. Vykašlal jsem se na nějaký doporučený tabulkový hodnoty i na sag, probral jsem to s vettem a snížil na 65 psů. Celkem v pohodě. Ale objevil se problém - jak teď vidlice víc zajíždí, tak při pohybu zpět to začalo vytahovat zevnitř olej (pravá noha z pohledu jezdce, tam co je tlumení). A zdá se mi, že až moc, dokonce to začne stékat (cca po 100 km) po noze dolů a kápne na podlahu. Při najetí na něco většího se zve takový "tsss". Zatím si s tím hlavu moc nelámu, ale stejně - je to normální? Utruste mi tu prosím trochu toho moudra :-)

[ Zpět ]
Datum: 21.10.2008
Autor: Airline
  • Re: Únik oleje z vidlice :-)

         

    Foxky obecně mnohem více pouští olej. Takže mírné pouštění oleje (ojevý kroužky na vnitřních nohách) po nějakou dobu jsou ještě vcelku ok.
    To co popisuješ už je ale dost, to už se mi moc nelíbí. Chvilku bych jezdil a pokud se to rychle nezlepší, tak je třeba vyměnit stíráky a doplnit olej.

    [ Zpět ]
    Datum: 21.10.2008
    Autor: Mlok
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Únik oleje z vidlice :-)

         

    To tsss je asi normální, mam RS Recon a taky mi to dělá a PSI sem taky upustil pod tabulkový hodnoty celkem hodně,olej teda nepouští, ale naštvanej su stejně, ty jejich tabulky sou uplně naprd nebo mám vadnej kus nebo vadnou váhu, ale na předepsanou hodnotu mi to prostě chodí dost těžce...

    [ Zpět ]
    Datum: 24.10.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Egon)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Únik oleje z vidlice :-)

           

      Já nevim, co máte všichni pořád s těmi tabulkami. Vždyť to jsou jen orientační hodnoty pro počáteční nastavení, aby každý věděl, kde přibližně by s tlakem asi tak měl začít.
      Jinak se fouká vždy dle sagu a využití zdvihu.

      Tabulka nikdy nemůže být ani přibližně dobře. Stačí dát tu stejnou vidlici na dvě rozdílná kola s jinou geometrií a hned ten samý jezdec bude potřebovat pro stejné chování na každém tom kole úplně jiný tlak.
      A o tom, že každý jezdí trošku jinak a potřebuje pro daný styl jízdy i jiný tlak ani nemluvě.

      [ Zpět ]
      Datum: 24.10.2008
      Autor: Mlok
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Únik oleje z vidlice :-)

             

        Jo to je prostě fakt,akorát teda místo 85 psů 60 je podle mě celkem dost rozdíl no...ale jede to : )

        [ Zpět ]
        Datum: 25.10.2008
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Egon)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
dnes
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

368 cyklistů (15 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024