reklama

lanka a bowdeny

Můžete sem někdo hodit něco obšírnějšího na tohle téma ? Třeba i jen nějaké lepší odkazy. O rozdílech v typech, značkách atd. Nejde mi jen o doporučení pro konkrétní kolo, spíš o obecný přehled. ď

[ Zpět ]
Datum: 20.10.2008
Autor: ronda
  • Re: lanka a bowdeny

         

    Já sem zatím přišel na to, že nejlepší sou uplně ty nejobyčejnější lanka obyč ocel (nerez je křehkej a praská a rez se nebytahuje o tolik víc), bowdeny a koncovky taky nějaký obyč, není v tom rozdíl pokud to máš klasicky, akorát do koncovek sem si začal dávat trochu tuhýho maziva, neleze tam potom tak bordel a voda a tak no, teda zatim to tak vypadá...

    [ Zpět ]
    Datum: 24.10.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Egon)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: lanka a bowdeny

           

      To mě opravdu zajímá. Má cenu investovat do drahých lanek a bowdenů, nebo jednou ročně všechno měnit?

      [ Zpět ]
      Datum: 24.10.2008
      Autor: Juras
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: lanka a bowdeny

             

        Lanka urcite nerez, ale ne kvuli nejakemu vytahovani, ale kvuli nachylnosti k reznuti a tim spatnemu chodu. Jinak ty i ty nejlevnejsi (nerez- nestoji vubec o moc vic nez ocelova, i kdyz jsem snad jina nez nerez uz ani nevidel :o)) poslouzi urcite dobre, menit lanka i bowdeny min. 1x rocne (v zavislosti na podminkach jezdeni) je stejne nutnost. Ale opravdu zalezi na podminkach, clovek to na presnosti a chodu razeni pozna sam.

        [ Zpět ]
        Datum: 25.10.2008
        Autor: vasek
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: lanka a bowdeny

               

          A co Nokon? Při ceně 1800 Kč za jedno lanko s bowdenem i když to nejdelší k přehazovačce, bych při standardní údržbě a při použití na silnici 10 000 km ročně, očekával životnost podstatně vyšší.
          Nebo je to jenom snobárna a kromě vzhledu a možná větší odolnosti bowdenu mi nic víc za ty prachy nepřinese?

          [ Zpět ]
          Datum: 25.10.2008
          Autor: Juras
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: lanka a bowdeny

               

          Ale prdlajs, takovy lanko ti zrezne za par let i kdyz je rez,to do te doby stejně měníš (ale na razeni mam stejne nerez : )

          [ Zpět ]
          Datum: 25.10.2008
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Egon)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: lanka a bowdeny

             

        Nemá.

        [ Zpět ]
        Datum: 28.10.2008
        Autor: hasan
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: lanka a bowdeny

           

      no ja bych si obycejny lanko na kolo uz nedal.
      lanka menim az kdyz se zacne trhat, bovdeny na razeni menim kazdej rok a brzdovy 1x za 2-3 roky

      [ Zpět ]
      Datum: 04.11.2008
      Autor: Hrabe-X
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: lanka a bowdeny

         

    Jeden čas jsem vozil bowdeny Jag wire, úžasný.... teda měl jsem z toho úžasnej pocit, že je mám, protože jsem k nim dostal odborný výklad, fakt to bylo zajímavý info a bowdeny jsou hodně dobrý.
    Ale, nějak jsem to nepoznal v užitných vlastnostech. Míval jsem taky nějaký "normální" lanka a bowdeny, ne úplně nejobyčejnější ale nějakej standart od Shimana nebo i noname a chodily bezva bez problémů. Pak jsem přestrojil na Jag wire a chodily bezva bez problémů....
    Tak nevim... :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 25.10.2008
    Autor: Mirr
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: lanka a bowdeny

         

    Používám výhradně nerezová naší výroby a nemohu si stěžovat, ba právě naopak. Jediná starost o ně je seřizování krátce po namontování (jako u všech), když se postupně prodlužují, než se jejich délka ustálí.

    [ Zpět ]
    Datum: 26.10.2008
    Autor: Bin-Laďin
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  •      

    Příspěvek byl smazán administrátorem serveru NaKole.cz.

    Datum: 22.10.2011
    Autor: ASI
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

dnes
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

včera
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…

Hledám: Parťačka na kolo, hory, cestování, přátelství

Hledám: Parťačka na kolo, hory, cestování, přátelství
08.04.2024
Ahojky, hledám přátelství, parťačku na cyklovýlety, cyklozájezdy, poznávaní jak okolí, tak cizích zemí, tůry či…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

245 cyklistů (10 přihlášených)

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024