reklama

lanka a bowdeny

Můžete sem někdo hodit něco obšírnějšího na tohle téma ? Třeba i jen nějaké lepší odkazy. O rozdílech v typech, značkách atd. Nejde mi jen o doporučení pro konkrétní kolo, spíš o obecný přehled. ď

[ Zpět ]
Datum: 20.10.2008
Autor: ronda
  • Re: lanka a bowdeny

Já sem zatím přišel na to, že nejlepší sou uplně ty nejobyčejnější lanka obyč ocel (nerez je křehkej a praská a rez se nebytahuje o tolik víc), bowdeny a koncovky taky nějaký obyč, není v tom rozdíl pokud to máš klasicky, akorát do koncovek sem si začal dávat trochu tuhýho maziva, neleze tam potom tak bordel a voda a tak no, teda zatim to tak vypadá...

[ Zpět ]
    Datum: 24.10.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Egon)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

To mě opravdu zajímá. Má cenu investovat do drahých lanek a bowdenů, nebo jednou ročně všechno měnit?

[ Zpět ]
      Datum: 24.10.2008
      Autor: Juras
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Lanka urcite nerez, ale ne kvuli nejakemu vytahovani, ale kvuli nachylnosti k reznuti a tim spatnemu chodu. Jinak ty i ty nejlevnejsi (nerez- nestoji vubec o moc vic nez ocelova, i kdyz jsem snad jina nez nerez uz ani nevidel :o)) poslouzi urcite dobre, menit lanka i bowdeny min. 1x rocne (v zavislosti na podminkach jezdeni) je stejne nutnost. Ale opravdu zalezi na podminkach, clovek to na presnosti a chodu razeni pozna sam.

[ Zpět ]
        Datum: 25.10.2008
        Autor: vasek

A co Nokon? Při ceně 1800 Kč za jedno lanko s bowdenem i když to nejdelší k přehazovačce, bych při standardní údržbě a při použití na silnici 10 000 km ročně, očekával životnost podstatně vyšší.
          Nebo je to jenom snobárna a kromě vzhledu a možná větší odolnosti bowdenu mi nic víc za ty prachy nepřinese?

[ Zpět ]
          Autor: Juras

Ale prdlajs, takovy lanko ti zrezne za par let i kdyz je rez,to do te doby stejně měníš (ale na razeni mam stejne nerez : )

[ Zpět ]
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Egon)

Nemá.

[ Zpět ]
        Datum: 28.10.2008
        Autor: hasan

no ja bych si obycejny lanko na kolo uz nedal.
      lanka menim az kdyz se zacne trhat, bovdeny na razeni menim kazdej rok a brzdovy 1x za 2-3 roky

[ Zpět ]
      Datum: 04.11.2008
      Autor: Hrabe-X

Jeden čas jsem vozil bowdeny Jag wire, úžasný.... teda měl jsem z toho úžasnej pocit, že je mám, protože jsem k nim dostal odborný výklad, fakt to bylo zajímavý info a bowdeny jsou hodně dobrý.
    Ale, nějak jsem to nepoznal v užitných vlastnostech. Míval jsem taky nějaký "normální" lanka a bowdeny, ne úplně nejobyčejnější ale nějakej standart od Shimana nebo i noname a chodily bezva bez problémů. Pak jsem přestrojil na Jag wire a chodily bezva bez problémů....
    Tak nevim... :-)

[ Zpět ]
    Autor: Mirr

Používám výhradně nerezová naší výroby a nemohu si stěžovat, ba právě naopak. Jediná starost o ně je seřizování krátce po namontování (jako u všech), když se postupně prodlužují, než se jejich délka ustálí.

[ Zpět ]
    Datum: 26.10.2008
    Autor: Bin-Laďin
  •      

Příspěvek byl smazán administrátorem serveru NaKole.cz.

Datum: 22.10.2011
    Autor: ASI
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: V létě do Itálie

14.10.2017
Hezký den Hledám někoho, kdo by jel příští rok, 2018, v létě do Itálie.

Hledám: tandemistku / tandemistu

14.10.2017
Zdravím čtenářky / čtenáře Hledám spolujezdce / spolujezdkyni na tandemové kolo: http://petr-stolfa.blog.cz/1710…

Hledám: kámoše na kolo z Pardubic

14.10.2017
Hledám kámoše na kolo,nejlépe z Pardubic.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

185 cyklistů (19 přihlášených)

Reportáž psaná na kole 1.

Jezdím do práce na kole. Pokud máte takového kolegu nebo kolegyni, prosím, ušetřete je soucitných pohledů a…
Martynka | 04.10.2017

Malý gurmánský výlet po jižním Walesu

Suchá předpověď počasí na poslední srpnový víkend, pondělí volné (bank holiday), příznivě načasované…
cyklo-poustevnik | 30.09.2017

Vodňansko

Do Vodňan jsem za svých více jak 50 let života prvně zabloudila loni v létě cestou na poutní místo Lomec, kde…
radka | 21.09.2017