reklama

SPD a všechno kolem

Chtěl bych "přesedlat" na SPD. Co všechno musím koupit? Je mi asi jasný, že SPD, boty, ale co jsou to ty kufry?

[ Zpět ]
Datum: 19.06.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (Karel)
  • Re: SPD a všechno kolem

         

    "Kufry" dostaneš s pedálama, ty přišroubíš na boty (musíš koupit boty na spd systém).Kufry slouží k zamknutí boty k pedálu.

    [ Zpět ]
    Datum: 19.06.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (drwatson)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: SPD a všechno kolem

           

      Takže stačí pedály a boty? Máš nějaký tip na něco za přijatelnou cenu?
      Díky

      [ Zpět ]
      Datum: 19.06.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Karel)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: SPD a všechno kolem

             

        Co takhle Shimano 520 cena kolem 800Kč.Boty si musíš vybrat .Já mam LAKE za 1390.Levnější asi neseženeš.Jsou to turistický a chodí se v tom dobře.Nerozpadávají se.

        [ Zpět ]
        Datum: 19.06.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (...)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: SPD a všechno kolem

               

          Mam taky Lake s úpodrazkou Vibram skvele na cykloturistiku. Pedaly urcite ty 52 jsou za skvelou cenu.

          [ Zpět ]
          Datum: 19.06.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (drwatson)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: SPD a všechno kolem

             

        např LAKE.boty celokožené takže dlouhá životnpst a přispůsobivost noze za cenu okolo1400kč a SPD Shimano520 kolem 700kč.SPD na www.bikestore.cz tretry Např.CYKLOPRAG v Holešovické tržnici nebo nám.Jiřího z Ppděbrad.Pokud jseš z Prahy.Cena je samozřejmě čím lepší typ více korun.Vkoženkových je větší pravděpodobnost pocení a prasknutí tretry.Ještě POZOR u bot musí být takzvané INVERTNÍ DESTIČKY což jsou upínací destičky se závity pro uchycení kufrů jinak nejdou přidělat.

        [ Zpět ]
        Datum: 19.06.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (ZDENEK)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: SPD a všechno kolem

               

          Zatím co jsem psal kolega byl rychlejší ,ale má pravdu

          [ Zpět ]
          Datum: 19.06.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (ZDENEK)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: SPD a všechno kolem

         

    Díky všem za rady. Už mám v "kufrech" celkem jasno. Koukal jsem na ty boty. Ty Lake za 1390,- jsou pěkný, ale nějak mi padly do oka Axony - Wizard (1990,-) nebo Dextrous (1790,-). Nemáte s nimi někdo zkušenost?

    [ Zpět ]
    Datum: 19.06.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Karel)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: SPD a všechno kolem

           

      Já mám LAKE a jsem spokojen s cenou i užitnými vlastnostmi. Zpočátku se mi zdály těsné, ale je to nutné, jinak by se vyzouvaly. Asi za týden jsme si já i bota na sebe zvykly. Další jmenované boty neznám, nemohu posoudit. Mně ty moje vyhovují.

      [ Zpět ]
      Datum: 19.06.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (mirek)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: SPD a všechno kolem

             

        Ještě jednu poznámku. Při použití SPD si musíš být vědom jiného stylu jízdy a určitých rizik. Já jsem z Prahy a do provozu v ulicích města se s SPD již bojím. Mimo město a v terému je to jiné, přesto to občas bolí při pádu, mě naposledy dnes, kdy mi co cesty vjelo auto, zastavil jsem, ale již jsem se nestačil vycvaknout a ležel jsem na asfaltu. Přeji Ti štastnou ruku a bezpečnou jízdu.

        [ Zpět ]
        Datum: 19.06.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (mirek)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: SPD a všechno kolem

               

          S použitím SPD ve městě to není tak horké jak popisuješ. Pokud chceš rychle vypnout botu, tak nastav upnutí na max - a noha ti vypadne při sebemnším výkyvu do strany tj. i při nekontrolovanem padání na stranu ( osobní zkušenost). Jinak Shimana M520 jsou v pměru cena/výkon jedny z nejlepších. ( za 790,- včetně plastových adaptérů můžeš sehnat na: http://www.bagbike.cz/?ctg=23) Cau.

          [ Zpět ]
          Datum: 20.06.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Quido)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: SPD a všechno kolem

                 

            Panejo, vážně je to tak? Já to mám, jak mi logika velela, kvůli snadnému vypnutí spíš míň (tak v jedné třetině) a vadí mi dost velký vypínací úhel. Zkusím to přitáhnout a jestli je to tak, máš u mě velký DÍK.

            [ Zpět ]
            Datum: 20.06.2005
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Petrolin)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: SPD a všechno kolem

                   

              Ale doufám, že jsme si rozuměli, že to je na max-(minus znaménko označení na pedálu). Po nějaké době, kdy se budeš bez problémů výpinat postupně utahuj (do plusu). Hlavně se toho nebát a jak tady bylo již vícekrát napsáno SPD jsou lepší než utažené klipsny.Čau

              [ Zpět ]
              Datum: 20.06.2005
              Autor: Neregistrovaný uživatel (Quido)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: SPD a všechno kolem

                     

                Aha, nerozuměli, "maximální mínus" mě zmátl. No, já s tím včasným vypínáním problém nemám, spíš mě vadí poměrně velký úhel pro vypnutí patou směrem ven. Je to takový nefyziologický pohyb (kroucení kolenem). Pokud mrsknu patou dovnitř, jde to sice hned a pohodlně, ale to zase nejde ve všech polohách pedálu (někdy vadí klika).

                [ Zpět ]
                Datum: 20.06.2005
                Autor: Neregistrovaný uživatel (Petrolin)
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: SPD a všechno kolem

               

          Jsem si zvykl při vjezdu na hlavní si předem vyhlídnout místo, kde zastavím, a pak se v klidu rozhlídnu. Choulostivé situace spíš jsou, když sleduje provoz jsem připraven rychle se rozjet s jednou nohou už zaháknutou v pedálu. Nespadl jsem, noha se vyvlíkla, ale kolo už jednou takhle při nepozornosti ulítlo kamsi. Třeba tam ta noha bejt zaháknutá předem nemá, to nevím.

          SPD vyžadujou myslím víc předvídavosti, v malejch rychlostech obzvlášť. Ale už si to bez nich neumím představit.

          [ Zpět ]
          Datum: 21.06.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: SPD a všechno kolem

           

      axon oboje umělá kůže podle udání výrobce v katalogu,cituji:-MTB sportovní tretry,umělá kůže,zpevněná podešev,kompatabilní s SPD.popis u obou stejný.TRAPPER jsou kožené ale zas tak hezké ne jako LAKE

      [ Zpět ]
      Datum: 20.06.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (ZDENEK)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: SPD a všechno kolem

             

        Mám axony rok a už se mi rozpadli. Nyní jdu do Lakeů. Vymstilo se mi pravidlo, že nejsem tak bohatý abych si mohl kupovat levné věci. Axon už NIKDY!!!

        [ Zpět ]
        Datum: 21.06.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Petr ([email protected]))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: SPD a všechno kolem

             

        S Axonama nemam zadne zkusenosti, ale mam velmi dobre zkusenosti s botama SHIMANO, DIADORA a SCOTT. Teda ty reci kolem SPD mne fascinuji, proste zacvaknu a jedu. Kdyz potrebuji ven tak normalne vycvaknu. Kdyz padam tak taky. Nechapu v cem mate problem, ale je fakt ze mam naslapky od Rytchey

        [ Zpět ]
        Datum: 21.06.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Dan)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: SPD a všechno kolem

         

    Kufry?:-D nevis co to sou kufry??.. to gdyz se nekam vydavas.. tag si bers aji nejaky hadry a tag:-)).. ne to jsou proste takovy slapatka, do kterych se ty SPDa zakousnou.. stoji okolo 1500,- proste standarty shimana.. ale to dycky staci.. a urceni bot.. podle kola.. musi ti v tom dobre drzet noha.. a tag..

    [ Zpět ]
    Datum: 23.07.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Jonas)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: SPD a všechno kolem

           

      Bych řekl, že je to přesně obráceně ;-) Kufry nejsou "šlapátka", ale právě ta "železa", která jsou přišroubovaná k botě. A právě kufry se zacvaknou do SPD, což je vlastně druh pedálu...
      A nestojí to 1500, ale jen od asi 300 výše. Za 1500 koupíš komplet pedály, i s těmi kufry... Přitom velice slušné pedály jsou už Shimano PD-M520, které stojí kolem 700, také s kufry a většina prodejců k tomu dává i ty plastové nacvakávací platformy...

      [ Zpět ]
      Datum: 23.07.2007
      Autor: Jarda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

263 cyklistů (3 přihlášení)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024