reklama

Do Schengenu a zpět (2.) – Příjezd do Lucemburska

Během prvních osmi dní cesty do Schengenu jsme přivykli na každodenní rutinu cestování. Koncem prvního týdne jsme se podívali na veletrh Spezi. Před námi je Lucembursko, kde na nás čekají naši přátelé.

Datum: 11.10.2008
Autor: Redakce
  • Re: Do Schengenu a zpět (2.) – Příjezd do Lucemburska

         

    Když to čtu a vidím ty záběry, tak mě začínají svrbět nohy a vyrazil bych na další cestu nejradši hned :o)

    [ Zpět ]
    Datum: 11.10.2008
    Autor: Jurimír
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Do Schengenu a zpět (2.) – Příjezd do Lucemburska

           

      To znám. :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 11.10.2008
      Autor: Suchoj
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Do Schengenu a zpět (2.) – Příjezd do Lucemburska

             

        a jak to řešíš? ;o)

        [ Zpět ]
        Datum: 11.10.2008
        Autor: Jurimír
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Do Schengenu a zpět (2.) – Příjezd do Lucemburska

               

          Já teď akorát občas kouknu do atlasu, kde sem mohl být, kdybych nebyl posera a našel odvahu se tu na všechno vyprdnout a jet. :-)
          Ten pocit mravenčení po celým těle, když o tom přemýšlím, je opravdu zvláštní... :-)

          [ Zpět ]
          Datum: 11.10.2008
          Autor: Suchoj
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Do Schengenu a zpět (2.) – Příjezd do Lucemburska

                 

            My se včera s Václavem začali bavit nějak konkrétněji kam a kudy příště...
            No jo no, chtělo by to výpověď a vrátit se nejdřív alespoň tak za půl roku za rok... Jenže kdo by tu dobu platil hypotéku, že jo? :o(

            [ Zpět ]
            Datum: 11.10.2008
            Autor: Jurimír
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Do Schengenu a zpět (2.) – Příjezd do Lucemburska

         

    Skládám poklonu a máte oba můj obdiv! Moc pěkně napsáno a skvělá fota videa. Jo, má tak někdo štěstí! Když se daří,tak se daří!:-) Nezbývá mi než tiše závidět!:-) Jen pár otázek bych měl, co by mě zajímaly:
    Kolik jste tak najeli v průměru za den?
    Jak jste to měli ve dni rozdělené ( myslím časově), a jaká byl průměrná cestovní rychlost?
    Jeli jste i za velmi špatného počasí, nebo jste to nejhorší vždy raději přečkali někde v hospůdce???
    Průměrná denní teplota a teplota v noci? Spali jste jak?
    Byly cestou nějaké závady/ defekty na kolech nebo vše naprosto OK?

    [ Zpět ]
    Datum: 11.10.2008
    Autor: Martis
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Do Schengenu a zpět (2.) – Příjezd do Lucemburska

           

      průměr byl někde okolo stovky za den. Někdy víc někdy míň podle toho kde jsme jeli. Logicky když stoupáš většinu dne do tisícimetrovýho sedla ujedeš míň, než když ho druhej den sjíždíš :o)
      Rozdělené časově? Nerozumím, na co se ptáš... Měli jsme naplánovaný konec cesty kam chceme dojet a neměli jsme ponětí, kdy tam dorazíme. Věděli jsme že nejlepší by bylo ve středu večer a když to vyjde tak chytnout víkend předtím tu SPEZI v Gemersheimu, ale netušili jsme jestli to stihneme a nijak jsme si to časově nerozdělovali.
      Většinu času jízdy do Gemersheimu pršelo. Jenom jednu fakt hnusnou průtrž jsem přečkali pod mostem (cca hodinka) a jednu bouřku v jakémsi altánku u nějaké školní zahrádky. Využili jsme to na jídlo. Jinak jsme jeli furt bez ohledu na počasí. Ono ti to po nějaké době přestane vadit a je ti to fuk... V hospůdce jsme za celou dobu nebyli, pokud si dobře pamatuju, ani jednou. Až v Lucemburku jsme s Vaškem a Pavlínkou jednou nebo dvakrát byli na obědě při prohlídce města.
      Spali jsme ve stanu.
      Průmernou denní a noční teplotu nevím. Nahoře v horách byl ještě sníh a dost kosa a dole při dešti taky nic moc. Potom ke konci, když se zlepšilo počasí, tak se dlao jet občas i v tričku.
      Jo první defekt byl hned za Berounem:o) Poprvý od tý doby, co ho mám, jsem píchnul lehokolo. Pár kilometrů předtím jsem to Václavovi vyprávěl :o))) Takže jsem v dešti lepil přední kolo někde pod mostem. (střep) a na SPEZI v kempu se bodlo a ušlo zadní kolo :o))) Václav byl bez problémů.

      [ Zpět ]
      Datum: 11.10.2008
      Autor: Jurimír
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Defekty

             

        Jeden defekt jsem přeci jenom měl. Druhej den mi upad z přední vidlice zrezlej šroubek, kterej držel blatník a ten pak drhnul o plášť předního kola. To pak nastoupil Jurimír se sadou všelijakých drátků a plastových úchytek a jelo se dál.

        [ Zpět ]
        Datum: 11.10.2008
        Autor: Václav
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Defekty

               

          no jo, na to jsem zapomněl... Já si pod "defektem" představil jen píchlou duši.
          Hele a drží to dobře pořád ne? :o))

          [ Zpět ]
          Datum: 12.10.2008
          Autor: Jurimír
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Do Schengenu a zpět (2.) – Příjezd do Lucemburska

         

    Moc krasne napsany, taky na vas vzpominame :o)
    A pro ty, co to zajima- pripadlo nam, ze Vaclav s Jurimirem proste nasedli na (leho)kola a vyjeli, Vaclav treba jezdi v normalnim obleceni, proste si koupil kolo a za par dni na nem normalne vyrazil pres pul Evropy, to je sila :o) Ale jde to, jak je videt :o)

    [ Zpět ]
    Datum: 12.10.2008
    Autor: vasek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Do Schengenu a zpět (2.) – Příjezd do Lucemburska

           

      Co tím myslíš normální oblečení? Mě třeba přijde cyklodres na delší tůry děsně nepraktický.

      [ Zpět ]
      Datum: 12.10.2008
      Autor: Suchoj
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Do Schengenu a zpět (2.) – Příjezd do Lucemburska

             

        Netusim, ja tak nejezdim :o) Ale sam bych asi dopadl hodne spatne, sednout na kole ve slipech (? :o) ) a bavlnenych bermudach, a v bavlnenym tricku- a vyrazit do sveta. Ono je to ale strasne moc o stylu jezdeni- posezu, sedlu a celem kolu, rychlosti, prakticnosti- kdyz clovek casto seseda atd. atd.

        [ Zpět ]
        Datum: 12.10.2008
        Autor: vasek
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Do Schengenu a zpět (2.) – Příjezd do Lucemburska

               

          podle mě je to hodně i o zvyku..
          Já jsem prostě nějaký to speciál kolooblečení na sobě nikdy neměl. Jezdím v tom, v čem normálně chodím. Tedy až na sandály s SPD. I když v těch vlastně taky normálně chodím:o) Když jedu do práce na kole, tka v nich pak chodím celej den.

          [ Zpět ]
          Datum: 12.10.2008
          Autor: Jurimír
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Do Schengenu a zpět (2.) – Příjezd do Lucemburska

                 

            To je mozna dan prilisne specializaci :o) Driv jsi taky nepotreboval SPDcka a ted ano, nekdo to posunul dal a ma tretry, ve kterych se da chodit vlastne uz jenom nouzove. Klubovy dres by mi asi taky nevyhovoval na kazdodenni nepretrzite noseni. Kola, na kterych se nedaji vozit brasny atd. atd. Zase tohle vsechno pomuze vykon posunout dal, nebo prostupnost terenem apod.

            [ Zpět ]
            Datum: 12.10.2008
            Autor: vasek
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Do Schengenu a zpět (2.) – Příjezd do Lucemburska

                   

              jo to máš asi pravdu. Kdybych si pořídil obtažený oblečení a silniční lehokolo, byl bych u Vás o polovinu rychleji. Jenže bych zase s tím hůř jezdil po lese a taky by oblečení nevyhovovalo tomu dalšímu, co od něj chci atd. atd....
              Takže souhlasím! ALe jako cykloturista to moc neřeším. Ty SPD jsou pro mě asi maximum:o)

              [ Zpět ]
              Datum: 12.10.2008
              Autor: Jurimír
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Do Schengenu a zpět (2.) – Příjezd do Lucemburska

               

          Na oddechově sportovní pojíždění kolem baráku preferuji cyklooblečení, ale jinak raději "normální" kalhoty. Já chodím v pohodlných a praktických BDU kalhotách a v nich taky jezdím na cyklotůry. Trenýrky jsou vysoce pohodlná záležitost, ale to díky lehokolu.
          Taky si v normálních věcech nepřipadám jako mimozemšťan, když jsi du do venkovského obchůdku koupit tatranku. :-)

          [ Zpět ]
          Datum: 12.10.2008
          Autor: Suchoj
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Do Schengenu a zpět (2.) – Příjezd do Lucemburska

         

    Dobrý, dobrý, ale když už chci reprezentovat svou zem pomocí vlajky, tak se někoho zeptám jak se má situovat. Na záběrech ji máte opačně a to považuji za skandální, tuto znalost jste měli získat na prvním stupni ZŚ.

    [ Zpět ]
    Datum: 17.10.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (šedý vlk)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

228 cyklistů (8 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024