reklama

Take se mi to malem prihodilo

Také se mi to málem přihodilo na rovné přehledné stezce v americkém Portlandu. Na vině bych byl já, protože jsem já jel v protisměru. Mám ve zvyku, když předjíždím, a v protisměru je volno, předjíždět dost velkým obloukem, abych nikoho nestresoval a zbytečně neohrožoval, vyjedu tedy výrazně do protisměru a pak se vrátím. Tak jsem si to takhle letěl po té nádherné cyklostezce, určitě přes 30km/h, přede mnou pomalá rodinka a v protisměru jen ve větší dálce hlouček cyklistů. Takže jsem do toho protisměru vjel a to úplně a najednou proti mne sprintující chlap na silničce. Uhnul jsem vlevo, jakoby zpět do svého pruhu, jenže on taky. Hned, jak jsem si to uvědomil, zatočil jsem doprava, jenže on si to uvědomil přibližně ve stejný čas, takže udělal totéž. Znáte ty situace. Nakonec jsme se minuli o centimetry a mně se rozklepala kolena.

Nakonec jsem si uvědomil, kde se tam vlastně vzal. On totiž taky širokým obloukem předjížděl, ve svém směru, takže při mém pohledu byl protisměrný pruh volný, ale on se tam zrovna vracel....

[ Zpět ]
Datum: 22.09.2008
Autor: Neregistrovaný uživatel (Hynek_)
  • Re: Take se mi to malem prihodilo

         

    Zase se mi podařilo omylem založit nové téma, ach jo. Tak alespoň shrnu poučení: Při předjíždění je absolutně nutné mít přehled o dění v obou pruzích, ne jen v tom protisměrném.

    [ Zpět ]
    Datum: 22.09.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Hynek_)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Take se mi to malem prihodilo

           

      To nic, přítel huňáč se tématu ujme... :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 22.09.2008
      Autor: ronda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Take se mi to malem prihodilo

           

      To přece platí obecně o každém pohybu. Když se srazí chodci tak mají bouli, když v autě tak ty kosti ani spočítat nejde.

      [ Zpět ]
      Datum: 22.09.2008
      Autor: Neregistrovaný uživatel (lu.boss ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Take se mi to malem prihodilo

         

    tož su z toho jelen. Koho ten chlap předjížděl, když tam nikdo nejel ?!

    [ Zpět ]
    Datum: 23.09.2008
    Autor: Howgh
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Take se mi to malem prihodilo

           

      Asi ježka, nebo že by Medvěda? Ale ten by byl vidět.

      [ Zpět ]
      Datum: 24.09.2008
      Autor: tycho
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

včera
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…

Hledám: Parťačka na kolo, hory, cestování, přátelství

Hledám: Parťačka na kolo, hory, cestování, přátelství
08.04.2024
Ahojky, hledám přátelství, parťačku na cyklovýlety, cyklozájezdy, poznávaní jak okolí, tak cizích zemí, tůry či…

Hledám: Partacku na výlety

Hledám: Partacku na výlety
01.04.2024
Muž 48 roků, mám starší kolo predelane na e-bike. Jezdím z Prahy 8 na Karaný a nebo výlety v okolí Berouna. Občas…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

228 cyklistů (14 přihlášených)

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024