reklama

Jižní Tyrolsko: Oblíbenost MTB raketově roste

Když se řekne Dolomity, většině lidí se vybaví především trasy pro horská kola. Jezero Lago di Garda se stalo bikerskou ikonou. V hlavní letní sezóně tu začíná ale být přeplněno.

Datum: 18.09.2008
Autor: Redakce
  • Re: Jižní Tyrolsko: Oblíbenost MTB raketově roste

         

    ajaj, hned bych tam odjel :-) garda je opravdu ráj pro bajkery.

    [ Zpět ]
    Datum: 23.09.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (krysa ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jižní Tyrolsko: Oblíbenost MTB raketově roste

         

    Já si teda myslím, že ten článek zůstal pro nás bikery, hrubě za očekáváním. Jižní Tyrolsko je země zaslíbená, ale rozhodně to není jenom Garda. Co mne napadá - Rabbijoch, Eisjoch, Sette Comuni, Schlern, Cinque crocci.To jsou kousky! Passubio - no to bych uznal, že je jako Garda. Motne Lessini(asi jsou ještě Sudtirol ?).
    Je to pohlazení, když do Sudtirolska vjedete od nás ze severu, máte za sebou to nejhorší - hlavní taurský hřeben.Přejeli jste přes Pfitscherjoch nebo jste se protáhli Krimmeltauernpassem, bázliví to vzali přes Brenner, šílenci přes Birnlucke, a můžete si oddechnout. Teď už bude lepší počasí, víno levnější a holky krásnější, místní vidláci přístupnější (nejsou to takoví burani jako rakušani). Pak - Schlern Vás prověří, Sette comunni pohladí, Rabbijoch přivede do extáze, špagety, noky a polenta zasytí. Pořád jste v říši (!) ještě na Gardě uvidíte ulici slavných čechů jako Franz Kafka, Maria Rilke a Československých legionářů. V Roveretu dělo z ČKD. Všude, až po Meran zní téměř rodná němčina. Pohoda. O tom mohl ten článek být.
    GPS tam nevozte, vše je značené a na neznačené cesty radši zapomeňte - stačí mapy Kompas. Vzít si místního průvodce, to je opravdu pro jinou kategorii, než jsme my bikeři. A úřednické hrátky o cyklostezkách ať jdou někam. Blázniví radní z Trentina si před dvěma rokama uřízli jen ostudu - chtěli biking povolit jen na cestách širších než délka kola.

    [ Zpět ]
    Datum: 24.09.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (neregmirekbik)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

370 cyklistů (12 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024