reklama

Schwalbe

prosim vas neviete, aký je rozdiel medzi plášťami Schwalbe Marathon XR TravelGuard skl. a Schwalbe Marathon XR HD-Guard skl. a ktorý je podľa vás lepší ???

[ Zpět ]
Datum: 12.09.2008
Autor: Neregistrovaný uživatel (mišo ([email protected]))
  • Re: Schwalbe

         

    Tady máš od Schwalbe popsané všechny typy ochran plášťů.
    http://www.schwalbe.de/gbl/en/tech_info...
    HD-Guard je podle mě nejlepší ochrana, co Schwalbe momentálně dělá.
    Jinak bych ale raději vzal Marathony Supreme než XR.

    [ Zpět ]
    Datum: 12.09.2008
    Autor: Mlok
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Schwalbe

           

      vďaka. som rozhodnutý jednoznačne pre XR, videl som jeden plašť po 5000 km a to ma presvedčilo a keď hovoriš že HD-Guard je lepší ako TravelGuard, tak kupim asi ten HD-Guard. inak neviete, aka je tolerancia veľkosti pľašťa u výrobcov. Niekde som čítal, že Schwalbe pridávajú pri určovaní šírky aj takých 0,5 cm.

      [ Zpět ]
      Datum: 12.09.2008
      Autor: Neregistrovaný uživatel (mišo ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Schwalbe

             

        Pokud je pro tebe rozhodujícím parametrem výdrž, tak klidně vem ty XR, o něco lépe než Supreme na tom určitě s výdrží budou.
        Pokud jsou ale výdrže u obou 5tis. km+ (u XR klidně hodně přes 5tis.), tak třeba pro mě už to není podstatný parametr a ty ostatní (ve kterých je ve všech lepší Supreme - váha, trakce, rychlost) by to jasně převážily.

        Můžu sloužit větším množstvím Schwalbe plášťů a jejich reálným šířkami x deklarovanými. V reálu vždy všechno měřeno bez vzorku (ono ale na většině stejně vzorek nepřesahuje, takže je to jedno jak se to měří).
        Vše bude pro 19mm vnitřní šířku ráfku. Šířka ráfku hraje velkou roli a pro jinou šířku ráfku bude stejný plášť jinak široký (pro představu Fat Albert na 19mm ráfku měl o skoro 3mm menší šířku než na 21mm ráfku). A pak samozřejmě ještě mírně záleží na tlaku (ale to už ne tolik).
        První šířka bude deklarovaná, druhá reálně změřená.
        - Marathon Supreme 26x2,0 50/48mm
        - NN, RR, SS, Albert vše 26x2,25 57/52-53mm
        - NN, RR UST 26x2,25 57/55-56mm
        - Fat Albert 2,35 60/56mm

        Takže jak vidíš, jak který plášť, všechny jsou nepatrně užší. U UST je to téměř správně, 5mm bylo v některých případech maximum o kolik byly užší než měly být.
        Ale právě třeba ty Supreme (které jsou ze stejné kategorie jako XR) jsou jen o 2mm.

        [ Zpět ]
        Datum: 12.09.2008
        Autor: Mlok
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Schwalbe

               

          To jsem vypsal pláště, u kterých jsem měřil větší množství kusů.
          Pokud by byl zájem o více údajů, tak tady je odkaz na BF, kde více uživatelů dávalo větší množství údajů (a to i pro další značky plášťů):
          http://www.bike-forum.cz/forum/sirka-pneu...

          [ Zpět ]
          Datum: 12.09.2008
          Autor: Mlok
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Schwalbe

               

          Tak to mám pochopiť tak, že keď mám šírku ráfikov 19,6 mm, tak plášť rozmerov 622-50 bude užší o 3 mm, ako udáva výrobca. Čiže nie 5 cm, ale 4,7 cm.

          [ Zpět ]
          Datum: 12.09.2008
          Autor: Neregistrovaný uživatel (mišo ([email protected]))
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Schwalbe

                 

            Ano, +- o 2-3mm užší. S jistotou se ale nedá říct nic o plášti, který nebyl konkrétně změřen.

            [ Zpět ]
            Datum: 12.09.2008
            Autor: Mlok
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

279 cyklistů (0 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024