reklama

BBB Extender

Chcel by som sa poradit jednu vec. Pri popise BBB Extenderu http://www.bikestuff.cz/hlavove-slozeni/bbb... je uvedene ze je kompaktibilní s hlavovým složením na závit i a-head. To znamena ak to dobre chapem ze ak sice mam teraz zavitove hlavove zlozenie (potrebujem ho vymenit) a pouzijem tento Extender tak je mozne pouzit napriklad aj toto hlavove zlozenie? http://www.bikestuff.cz/hlavove-slozeni/bbb... Extender ma na vrchnej casti ukoncenie akoby trubkou, cize ten "jezko" by teoreticky mohol ist na to namontovat. Skusal to niekto vie niekto nieco poradit ci je to tak mozne?

Vdaka

[ Zpět ]
Datum: 08.09.2008
Autor: MisoM
  • Re: BBB Extender

         

    Máš v tom zmatek :-) Tenhle bazmek slouží k tomu, aby se na krk vidlice se závitem dal namontovat ahead představec (takové ty novější typy, co jsou na většině nových kolech) popř. by se to asi dalo použít k prodloužení krátkého bezzávitového krku. Pokud máš teď závitový hlaváč, tak stačí vytlouct misky a nalisovat nové od bezzávitového hlaváče - ten který máš na obrázku je OK. Stačí jen znát rozměr hlavové trubky a sice 25,4mm (1 palec) nebo 28,6mm (1 1/8 palce) a pochopitelně bude třeba koupit novou vidlici s hladkým krkem o patřičném průměru a nový představec.

    [ Zpět ]
    Datum: 08.09.2008
    Autor: nooski
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: BBB Extender

           

      Ano aheda predstavec je OK, to je jasne, ale zmetok v tom spravilo to ze citam v popise na tej stranke ze je kompatibilný s A-head i závitovými hlavovými zloženiami. Tento extender je ukonceny ako trubka.

      [ Zpět ]
      Datum: 08.09.2008
      Autor: MisoM
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: BBB Extender

             

        Však je kompatibilní jak pro ahead tak pro závitové hlavové složení. Dolní část je na klínek stejně jako klasické představce. Z krytky představce vede dlouhý šroub (proto není třeba ježek) a jak to člověk utahuje, tak se klínek posunuje a tak to drží uvnitř krku. Jak jsem už psal používá se to hodně do závitových vidlic, aby se na ně mohl dát ahead představec. Na tomhle kole http://www.bike-forum.cz/upload/fotogalerie/98... jsem ten bazmek vozil 2 roky.

        [ Zpět ]
        Datum: 08.09.2008
        Autor: nooski
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: BBB Extender

               

          to hlavove zlozenie tam potom drzi ako? Myslim ahead-ove. Extender doma mam, presne preto ako si ho vozil ty :), teda mam tam ehead predstavec. Problem je v tom ze zavitove hlavove zlozenie co mam sa nejako rozpada a potrebujem ho vymenit. Vidlu menit nechcem a kedze mam tento extender ide o to ci sa da pouzit aj ahead hlavove zlozenie. Neviem ako je ahead-ove zlozenie potom hore zaistene, zavitove sa utiahne, aheadove sa potom zaisti tym ahead predstavcom? Alebo je to inak?

          [ Zpět ]
          Datum: 08.09.2008
          Autor: MisoM
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: BBB Extender

                 

            Pokud ti jde jen o to vyměnit závitový hlaváč za aheadový, tak tenhle bazmek nepotřebuješ :-) Do krku vidlice se zatluče ježek (taková rozpěrná hvězdice http://www.bike-eshop.cz/prislusenstvi-k-hl... ) na krk vidlice nasadíš představec a pak ho zaklopíš takovým "víčkem" se šroubem. Ježek má v sobě závit, do kterého jde šroub z víčka a tím se vastně vymezuje vůle hlavového složení. Když je to tak akorát, tak se pořádně utáhnou šrouby na představci a je hotovo. Od této chvíle to vlastně drží ty šrouby na představci. Podle mě mnohem jednodužší, spolehlivější a bezpečnější řešení než klasika na závit. Navíc si to člověk může seřídit i během jízdy, stačí k tomu malý multiklíč, kdežto tahat sebou 32 klíče není pro každého :-)

            [ Zpět ]
            Datum: 08.09.2008
            Autor: nooski
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: BBB Extender

                   

              Kdyby 32, já měl v jedné chvíli na dvou kolech rozdílné matice. Docela mě překvapilo, že jde tam dát ten ahead, protože s tou klasikou jsem dost nespokojen právě kvůli tomu, že z opravny lokomotiv a jiných velkých strojů mám jen jeden klíč 32.

              [ Zpět ]
              Datum: 08.09.2008
              Autor: petrp
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: BBB Extender

                     

                32-ky klíče mám sice dva, ale problém byl v tom, že jeden by měl být o dost tenčí než je obvyklé, aby člověk ty matice mohl utáhnout proti sobě jako konusy. Prostě by to chtělo 32 konusový klíč :-D
                A pročpak by nešel dát místo klasiky ahead? Jak jsem už psal stačí vyklepnout misky a nalisovat nové.
                Jinak pěkný návod na seřízení závitového hlaváče je tady http://www.ivelo.cz/domaci-dilna/udrzba...

                [ Zpět ]
                Datum: 08.09.2008
                Autor: nooski
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: BBB Extender

                       

                  Obrázkový návod je moc pěkný. I takový laik jako já z něj pochopí co má dělat. Vůbec tedy nejlepší by bylo, kdyby tak někdy v zimě, kdy se nedá jezdit, někdo uspořádal sraz NaKoláků s tématem: "Rozeberte a složte si své kolo".
                  Jinak odpověď na tvoji otázku: Pročpak by nešel... ..ahead? je jednoduchá. Až do přečtení této diskuse mě nenapadlo o tom vůbec uvažovat.

                  [ Zpět ]
                  Datum: 09.09.2008
                  Autor: petrp
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: BBB Extender

                   

              ano momentale ide o to aby som mohol zavitove hlavove vymenit za aheadove. Nebol som v obraze (ale uz som :)) ako sa zaistuje aheadove. BBB Extender potrebujem, uz len z toho dovodu, lebo krk vidlice mam skrateny na uroven hlavoveho a musim ju predlzit aby sa tam dal dat aj predstavec na zaistenie. BBB Extender predlzi krk vidlice a nan sa da dat klasicky aheadovy predstavec. Ale to je fakt urcite to takto bude jednoduchsie na pripadne dostavenie aj pocas jazdy a pod. Fajn, uz som to pochopil ako to je :)

              [ Zpět ]
              Datum: 09.09.2008
              Autor: MisoM
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
dnes
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

309 cyklistů (15 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024