reklama

Gripy

Zdravím. Koupil jsem si ke crossovému kolu Superior 620 gripy http://www.bike007.cz/gripy-omotavky-rohy/gripy... plus rohy. Bohužel jsem si díky nim při celodenním výletu pohmoždil nerv mezi 4. a 5. prstem. Teď se tedy poohlížím po jiných. Které gripy byste mi doporučili (tzn. máte s nimi dobré zkušenosti při cykloturistice)? Jsem ochotný za ně dát i více peněz, hlavně, když budou pohodlné. Nerad bych si stejné pohmoždění uhnal znovu (nemohl jsem měsíc na kolo).
Díky!

[ Zpět ]
Datum: 31.08.2008
Autor: Neregistrovaný uživatel (Vojtěch Liška)
  • Re: Gripy

         

    Musíš mít taky kvalitní rukavice. Jinak s gripama laboroval Mlok, tak se ho zeptej, jak pochodil s typem http://www.chainreactioncycles.com/Models.aspx...

    [ Zpět ]
    Datum: 31.08.2008
    Autor: henry
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Gripy

           

      Ještě k rukavicím: musí umožňovat maximální prokrvování dlaně. To splňují třebas moje Louis Garneau, typ ERGO AIR, které mají vycpávky a proluky v karpální oblasti dlaně. Velmi záleží na způsobu držení říditek - nesmí být křečovitý, a musí se to hlídat. Je také možné, že úhel říditek není optimální pro sevření dlaní. Potom je třeba řidítka v představci pootočit.

      [ Zpět ]
      Datum: 31.08.2008
      Autor: henry
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Gripy

             

        pouzivam dennodenne tieto a maximalna spokojnost
        http://www.vseprokolo.cz/jizdni-kola/P%F8edstavce+a+%F8id%EDtka/Gripy/SPECIALIZED/1265-SPECIALIZED%20BG%20Performance%20MTB.html

        [ Zpět ]
        Datum: 31.08.2008
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Gripy

             

        Taky je mám a musím potvrdit, jsou to bačkůrky, pohodička...
        Ale stejně to ještě není ono, zítra ale jedu shánět řidítka a gripy, které by měli problémy krapet odstranit, od SQ Labu. Tak uvidím, snad to bude vončo, se sedlem od nich mám jen tu nejlepší zkušenost.

        [ Zpět ]
        Datum: 31.08.2008
        Autor: ronda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Gripy

               

          Mít správný úhel zahnutí řídítek je základ. Pokud tohle není, tak ani sebelepší gripy a rukavice to nezachrání.

          [ Zpět ]
          Datum: 01.09.2008
          Autor: Mlok
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Gripy

           

      Ok zkusim koupit poradny rukavice a dam tem gripum este sanci. Je fakt, ze rukavice jsem mel nejaky horsi. Diky všem za rady!

      [ Zpět ]
      Datum: 31.08.2008
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Vojtěch Liška)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Gripy

           

      tak tyhle gripy mam uz nejaky cas a nemohu si na ne stezovat lepsi jsem jeste nemel da se na nich i menit poloha coz me uplne vyhovuje jen ta cena byla trochu vys

      [ Zpět ]
      Datum: 31.08.2008
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Gripy

           

      sou sice pěkný ale 30 liber mi připadá trošku příliš. stejný dělá velo, mám je na všech kolech a cena do 100,-kč!

      [ Zpět ]
      Datum: 31.08.2008
      Autor: vette
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Gripy

             

        30 liber je verze s rohy dohromady a to dražšími magnesiovými. A stejné rozhodně nejsou, zkus si někdy ty Ergony projet, jsou rozdílné snad úplně ve všem (materiál, tvar, způsob uchycení u těch, co mají rohy). Ty Velo jsem zkusil a šly hned pryč, nevyhovovaly. Tím neříkám, že někomu nesednou, ale srovnávat se moc nedají.
        Ty Ergony paráda.

        [ Zpět ]
        Datum: 01.09.2008
        Autor: Mlok
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Gripy

           

      Nakonec je mám na všech třech kolech, tedy i na fullech. Měl jsem strach z technických pasáží, kde je třeba někdy nepatrně pootočit úchop (když třeba nejsem zrovna moc za sedlem, když ano, tak vychází úchop stejný jako v sedle).
      A nakonec žádný problém, přitom s jinými ergo gripy, co jsem zkoušel to tak v pohodě nebylo (zkoušel jsem velo a pak ještě BBB, ani jedny mi nesedly tak dobře tvarem, ty BBB i když se dělají ve dvou velikostech a měl jsem tu menší, tak byly pro mě zcela nepoužitelné, byly příliš velké na mě).

      [ Zpět ]
      Datum: 01.09.2008
      Autor: Mlok
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Gripy

         

    Po pravde receno- asi neexistuji gripy, ktere by byly komfortnejsi a lepsi pro prevenci prave problemu s nervovymi zakoncenimi v dlanich nez ty, na ktere jsi dal odkaz. Ergo gripy dela jeste vic vyrobcu (treba moje zena ma ty od fy Ergon), ale v principu jde o totez, ve tvem pripade jsou jeste s gelem.
    Potiz bude spis v posezu (coz se nemusi spravit jenom poladenim kola, klidne muze jit i o nevhodnou geometrii ramu), nebo (i) v tom, ze bys mel tyhle problemy tak jako tak, jenom ti je jezdeni na kole zvyraznilo.
    Zminene rukavice klidne take s gelovou vystelkou zrejme pomuzou take, ale pujde jenom o zmirneni nasledku bez zjisteni priciny. Na kole se da jezdit hodiny i bez hi-tech rukavic a i s relativne spartanskymi gripy.

    [ Zpět ]
    Datum: 31.08.2008
    Autor: vasek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Gripy

           

      Tak, tak. Správný posez a správně zahnutá řídítka jsou základ.

      [ Zpět ]
      Datum: 01.09.2008
      Autor: Mlok
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Gripy

             

        o tom niet pochyb. aj ked otazka spravneho posedu je stale aktualna. este stale vidim dost cyklistov , ktorí maju vyslovene zly posed a v zasade im to nevadi. potom moze byt sebakomfortnejsie sedla a gripy ked v konecnom dosledku to mina efekt.

        [ Zpět ]
        Datum: 01.09.2008
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Gripy

               

          Otázkou je jak daleko jsou schopni na takových mučidlech dojet :-) Ono nějakých 10-20km se celkem dá, to se nesprávný posez asi ještě moc neprojeví, obzvlášť při nějakém lážoplážo výletu, ještě k tomu po asfaltové cyklostezce po rovině ;-)

          [ Zpět ]
          Datum: 01.09.2008
          Autor: Jarda
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Gripy

                 

            vatsinou potom sedia v kanale a lapaju po dychu. raz tam skolabovala jedna dochodkyna na liberte v teplakoch a sandalkach z vysokymi opatkami a srdcovou arytmiou az slak co si vyrazila z klubom dochodcov--((

            [ Zpět ]
            Datum: 01.09.2008
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Gripy

         

    Zásadní otázka zní, zda jezdíš v rukavicích, bez nich nebo to střídáš.
    Já jezdím bez, já mám na kole asi tyhle http://www.koloshop.cz/gripy-145/gripy-ritchey...
    a doteď mě nenapadlo se o ně zajímat, bo s nima nemám nejmenší problém.

    [ Zpět ]
    Datum: 31.08.2008
    Autor: Joe-CUBE
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Gripy

         

    neporadím, ale uvítal bych názor /majitele/ na Biogrip Race / resp. Biogip/ od našich jižních sousedů

    [ Zpět ]
    Datum: 31.08.2008
    Autor: vladaza
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

238 cyklistů (4 přihlášení)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024