reklama

crossová vidlice ? volit vzduch nebo pružinu

řeším crossovou vidlici, NRX 8100LO nebo verzi s pružinou,servis mi chválí spolehlivost,ale vozit sebou na vandry ještě pumpičku na vidli? No? Kdo máte osobní zkušenost s nějakou vidlí na cross,podělte se o názor nebo tip. Jen pro pořádek mám kolem 95kg. Díky všem KOLU ZDAR

[ Zpět ]
Datum: 27.08.2008
Autor: mun
  • Re: crossová vidlice ? volit vzduch nebo pružinu

         

    Proč bys měl tahat pumpičku na vidli ? To se nafoukne jen jednou a dofukuje maximálně 1-2x za rok..

    [ Zpět ]
    Datum: 27.08.2008
    Autor: Jarda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: crossová vidlice ? volit vzduch nebo pružinu

           

      jsem pan opatrný a když jsem slyšel vzduch..... nemám zkušenost s vidlí,natož se vzduchovou..a taky mě to doporučil,prý 1 za 2 měsíce.Ale pokud je to v intervalu půl roku, není co řešit. Jde mi o to když někde budu 2týdny s brašnama,ať mi nepodfoukne a není mi vidle nanic..

      [ Zpět ]
      Datum: 27.08.2008
      Autor: mun
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: crossová vidlice ? volit vzduch nebo pružinu

             

        Ono hlavně záleží na kvalitě té vidle... Ale normální je fakt jen párkrát za celý rok. Ty1-2 měsíce je podle mne jen kontrola, pro jistotu...

        [ Zpět ]
        Datum: 27.08.2008
        Autor: Jarda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: crossová vidlice ? volit vzduch nebo pružinu

           

      Ze zkušenosti: opravdu bohatě stačí i 1x za rok.

      [ Zpět ]
      Datum: 29.08.2008
      Autor: Neregistrovaný uživatel (erigby)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: crossová vidlice ? volit vzduch nebo pružinu

         

    Myslím si, že není nutné vozit pumpičku sebou na vandry. Vidlici dofukuju (nebo lépe řečeno kontroluju tlak) tak zhruba 4x - 5x za rok.

    Mám na kole buď naprosto stejnou jako píšeš nebo velice podobnou, teď nevím, to označení si z hlavy nepamatuju a pružinovou jsem nikdy nejezdil, takže to nedokážu porovnat. Je to samozřejmě příjemnější než pevná vidlice, ale myslím, že řešit nějak závažně vidli na krose asi nemá příliš význam, je to prostě JENOM vidle na krose, se kterou se nikdy nedostaneš na takový výkony jako s vidlí na MTB.

    [ Zpět ]
    Datum: 27.08.2008
    Autor: mira.l
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: crossová vidlice ? volit vzduch nebo pružinu

           

      díky za názor,beru odpruženou vidli jen proto,ať drobet pošetřím zápěstí.(zdravotní důvody).Nečekám žádný extrémní výkon pružení jen větší konfort na běžné silnici.Ať to šlape a KOLU ZDAR mun

      [ Zpět ]
      Datum: 28.08.2008
      Autor: mun
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: crossová vidlice ? volit vzduch nebo pružinu

         

    Mám vzduchovou NCX E, kamarád má pružinu NCX D a jsme spokojení oba. Když jsem jí namontoval, chvíli jsem hledal optimální tlak, ale teď už jsem tak 2 měsíce nefoukal. Neboj se toho.

    [ Zpět ]
    Datum: 27.08.2008
    Autor: Žulda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: crossová vidlice ? volit vzduch nebo pružinu

           

      ....díky za názor.Nebudu se bát a jdu do toho...Když není třeba nějaký obšourný servis a ta spolehlivost je není co řešit.Čest a KOLU ZDAR mun

      [ Zpět ]
      Datum: 28.08.2008
      Autor: mun
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: crossová vidlice ? volit vzduch nebo pružinu

         

    Nevím, jestli jsem měl štěstí na zmetek, ale vzduchovou vidlici jsem musel dofukovat minimálně 1× týdně. Předtím jsem měl vidlici s pružinami a žádné výhody vzduchové jsem nepozoroval. Na nové kolo (předchozí se vzduchovou vidlicí i pumpičkou mně ukradli) jsem pořídil zamykatelnou vidlici s pružinami a jsem spokojen.

    [ Zpět ]
    Datum: 28.08.2008
    Autor: Bin-Laďin
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: crossová vidlice ? volit vzduch nebo pružinu

           

      Tak to jsi měl vadnou vidlici. Pokud je vzduchová vidlici v pořádku, drží tlak klidně rok, aniž by cokoliv uteklo.

      [ Zpět ]
      Datum: 29.08.2008
      Autor: Mlok
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: crossová vidlice ? volit vzduch nebo pružinu

         

    Nevím jestli to byla nehorázná smůla ale měl jsem vzduchovou MTB Marzochy a už nikdy více! Dofukoval jsem co 14 dní a pokud jsem chtěl aby pružila šel jsem na tlak pži kterém se mi jí podařilo 2 x zničit. oprava vždy za 1500,- + každý rok výměna těsnění za 700,- (ceny 5 let zpátky). Teď mám pružinového Blacka a krom výměn oleje které zvládnu sám jsem na ni nesáhl. Až půjdu do vyššího zdvihu tak jedině pružinovou Vanillu.

    [ Zpět ]
    Datum: 29.08.2008
    Autor: Petrun
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: crossová vidlice ? volit vzduch nebo pružinu

           

      Jak píše Mlok o kousek výš, měl jsi jen smůlu na vadný kousek . Mám vzduchovou Marušku pět let a dvakrát do roka do ní dám dva šťouchy, jen aby se neřeklo a jinak se o ni vůbec nestarám. Nečistím, nerozebírám, těsnění neměním, jezdím celoročně. Celých pět let chodí jak hodinky, žádné vůle, žádné zadrhávání, ETA funguje perfektně, ...

      [ Zpět ]
      Datum: 29.08.2008
      Autor: ckp13
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

394 cyklistů (9 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024