reklama

Znovu Windshield

Našel jsem tu několik málo starších zkušeností s Windshieldem Azub a jelikož mě (díky věku a létům tancování :-)) trápí trochu kolena, hlavně v chladu, uvažuju, že windshield pořídím. Tož uvítám aktuální zkušenosti a názory:
- je to pro nohy lepší než vymýšlet speciální oblečení
- odolnost při průjezdu keřů (Jirka psal - težko rozbitelné, snadno poškrabatelné
- omezení výhledu na Azub 5
- co vám vadilo/vadí

[ Zpět ]
Datum: 21.08.2008
Autor: pateson
  • Re: Znovu Windshield

         

    Dodnes mi není jasné, jak přes to při spodním řízení může dotyčný přehodit nohu, protože to má skoro až u nosu. Asi se musí nastupovat pak obkročmo či co....

    [ Zpět ]
    Datum: 21.08.2008
    Autor: Martis
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Znovu Windshield

           

      Ono to nemá kloub jako horní řízení, aby se to odklopilo a pak zase sklopilo? No, není ...
      http://www.detskevoziky.com/download/katalog...
      strana 26, vždyť místa je tam poměrně dost, ne?
      8-)

      [ Zpět ]
      Datum: 22.08.2008
      Autor: AV
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Znovu Windshield

             

        Zkusil sis někdy sednout na spodní řízení obkročmo??? Mně se to podařilo jednou a málem jsem přepad na druhou stranu kola na čumec. Ono se zdá, že je tam hodně místa ale ta řídítka u spodního řízení jsou dost vytelená dopředu i když je natočíš do strany a to zase riskuješ, že ti kolo při nasedání spadne na bok či bude pojíždět stranou pod zadkem.

        [ Zpět ]
        Datum: 22.08.2008
        Autor: Martis
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Znovu Windshield

               

          Nasadám zásadne obkročmo. Môj postup je tento: kolo chytím ľavou rukou za rúrku na ktorej je prešmyk, postavím sa tak aby som mal obe nohy vo vynkli medzi rámom a pred ľavým riadidlom, pravú nohu prehodím cez sedaciu časť sedla a po dosadnutí pustím rúrku v predu a chytím brzdové páčky a zabrzdím. Zosadanie opačný postup, prípadne ak je na verejnom priestranstve pri mojom príjazde dostatok diváčok prudkým zabrzdením postavím lehokolo na ľavý pedál do zvislej polohy. Samozrejme toto nefunguje ak mám pripojený vozík zo synom, vtedy by mi aj tak žiadne efektné kúsky nepomohli k prípadnej priazni u okolitých diváčok. Naopak po vysadnutí môjho syna z vozíka sa veškerá priazeň sústreďuje naňho.

          [ Zpět ]
          Datum: 23.08.2008
          Autor: mozimy
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Znovu Windshield

           

      přehodit nohu? Kam jako? Ty přehazuješ při nasedání nohu přes čumák kola nebo co? Já teda ne, rozhodně to není potřeba.

      [ Zpět ]
      Datum: 22.08.2008
      Autor: PavelŠ
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Znovu Windshield

             

        Taky mi to bylo divný...ale každej nasedá jinak..do kabrioletu taky někdo otvírá dveře a někdo skáče přes ně...horší když se netrefí

        [ Zpět ]
        Datum: 22.08.2008
        Autor: Neregistrovaný uživatel (highlander)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Znovu Windshield

               

          Rekl bych že Martis má na mysli tento postup: Prijdu ke kolu zleva, zabrzdím vytočím ridítka max. do leva sednus si bokem na sedlo, přehodím napnutou pravou nohu nad prevodníkem a sedím. Videl jsem to v azubu, když jsem kupoval kolo, přišlo mi to velmi elegantní a pohodlné. dokud jsem měl spodní řízení, tak jsem tak nastupoval.
          V tom případě by windshield opravdu vadil.

          [ Zpět ]
          Datum: 22.08.2008
          Autor: Noch
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Znovu Windshield

                 

            To mě trochu děsíte, ale jsou to zkušenosti nebo teoretické úvahy? Předběžně jsem domluven, že to pojedu do Azubu vyzkoušet

            [ Zpět ]
            Datum: 23.08.2008
            Autor: pateson
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Znovu Windshield

                   

              neděs se, zatím jsem neviděl lehokolo, na které by se nedalo nastoupit normálně, žádné přehazování nohy není třeba;-)

              [ Zpět ]
              Datum: 24.08.2008
              Autor: PavelŠ
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Znovu Windshield

                     

                Třeba je popisována sestava prostných pro nezbytné rozcvičení před jízdou.

                [ Zpět ]
                Datum: 24.08.2008
                Autor: jinec
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Znovu Windshield

                 

            Pravdu díš!Je to přesně tak, jak to popisuješ!:-) Nasedám tak od dob, co jezdím na AZUB 4. Tento postup mi ukazoval - mám ten dojem - pan Galla v Azubu, když jsem tam byl poprvé vyzkoušet si lehokolo se spodním řízením. Jelikož jsem měl dö té doby jen zkušenost s AZUB Cé, ktzerý byl mým prvním lehokolem, znal jsem jen nasedání s hormím řízením a navíc sedačkou dost nízko, přes kterou jsem prostě přehodil nohu jako při nasedání na klasice a už jsem seděl!:-) Tam jssem si chtěl vyzkoušet Maxe se spodním řízením a ten měl sedačku skutečně tak vysoko, že přes ní bych nepřehodil nohu ani kdybych nadskočil jako Pepek Vyskoč!:-) Takže jsem se optal, jak do sedla??? A byl mi předveden tento způsob. Od těch dob nasedám stále takto a je to fakt rychlé a pohodlné - bohužel to zřejmě koliduje s tím Winshieldem.

            [ Zpět ]
            Datum: 24.08.2008
            Autor: Martis
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Znovu Windshield

                 

            nasedání máme vyřešeno, teď by to chtělo něco k tématu :- )

            [ Zpět ]
            Datum: 25.08.2008
            Autor: vladaza
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: K TÉMATU

                   

              No jo, neměl jsem na začátku psát, že uvítám názory...leč pouze zkušenosti

              [ Zpět ]
              Datum: 25.08.2008
              Autor: pateson
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: K TÉMATU

                     

                o kom vím, určitě, že má nějaký zkušenosti a že s tím fakt jezdí je Václav Poselt. Jinak nevím, jestli s tím někdo nějak dlouhodobě jezdí....

                [ Zpět ]
                Datum: 25.08.2008
                Autor: Jurimír
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: K TÉMATU

                       

                  možná i Honza Galla

                  [ Zpět ]
                  Datum: 25.08.2008
                  Autor: PavelŠ
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: K TÉMATU

                     

                Nemám zkušenost s WindShieldem, zato mám zkušenost s návlekama na kolena, resp. na celé nohy, a nemůžu jinak než doporučit. není to zas tak nákladný, a je v tom příjemně. výhoda je, že je to malý, nezabere to moc místa. Zkus si je aspon od někoho půjčit.

                [ Zpět ]
                Datum: 25.08.2008
                Autor: Noch
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: návleky

                       

                  ani tuto variantu jsem neopustil, ještě mi zbývá pár dní do rozhodnutí :-)

                  [ Zpět ]
                  Datum: 25.08.2008
                  Autor: pateson
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Znovu Windshield

         

    No s windschieldem jsem byl na Krymu a ve Svedsku. Nasedat se musi opravdu obkrocmo, ale nijak zvlaste mi to nedelalo problemy. Rekl bych ze na kolena nefuci tolik jako normalne a to i pokud je WS nastaveny tesne nad ne. Na kule vsak fuci porad. Celkove bych rekl, ze to opravdu zvysuje rychlost a zprijemnuje vlastni jizdu po asfaltkach. Nekdy muze fouknout i ze zadu a pak to opravdu frci. Pokud jsou vsak poryvy, muze dojit i k tzv. "proplachteni" kdy se WS propne dopredu do uplne nestandardniho tvaru, a pak to je hukot.

    Ovsem prujedznost cehokoliv je horsi. Autobusovy efekt lehokola je jeste vetsi nez normalne a celkove je kolo delsi. Nerozbitne to vcelku je, i kdyz pri hrubem zachazeni muze prasknout. Poskrabat se poskrabe uz pri prvni jizde, ale s tim se musi pocitat a ani to moc nevadi.

    Bez problemu se to da oddelat a jezdit bez toho, pokud clovek vi, ze jde do extremu. Pokud jsou vsak v kyblu kolena, pak doporucuju udelat maximum: Tedy bud koupit velomobil :-) a nebo v kazdem pripade nakoleniky a pripadne i ten WS

    [ Zpět ]
    Datum: 26.08.2008
    Autor: honzagalla
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: velomobil

           

      jakobys mi četl myšlenky, žel zatím nemám finance na velomobil, tak buď shromáždím nějaké spoluvlastníky nebo počkám.
      Stavím se v Azubu a WS zkusím

      [ Zpět ]
      Datum: 26.08.2008
      Autor: pateson
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Znovu Windshield

         

    Tak jsem si ho koupil. Na Azubu 5 neshledávám žádné potíže s nastupováním, možná se mírně změnilo. Po krátké vyjížďce jsem spokojen. Při sjezdu cca 40 km/h a seskoku s rantlu 8 cm se dolní část upevněná suchými zipem uvolní, ale nepředstavuje to žádné ohrožení. Tož tak a děkuji některým za praktické! postřehy

    [ Zpět ]
    Datum: 27.08.2008
    Autor: pateson
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Znovu Windshield

           

      z rantlu :-(

      [ Zpět ]
      Datum: 27.08.2008
      Autor: pateson
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Poskytujeme finanční služby

Hledám: Poskytujeme finanční služby
dnes
Zkoušeli jste získat úvěr od bank bez úspěchu? Potřebujete nutně peníze, abyste se dostali z dluhů? Potřebujete…

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

418 cyklistů (8 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024