reklama

Labská trasa – co bude dál?

U našich německých sousedů je Labská trasa <i>(Elbe Radweg)</i> nepopulárnější trasou. Každý rok sem míří statisíce cykloturistů, aby si projeli alespoň krátký úsek a užili si nádhernou přírodu v okolí řeky. Jakou budoucnost má Labská trasa na české straně, o tom jsme hovořili s manažery stezky z Nadace Partnerství Martinou Kulíkovou a Jakubem Smolíkem.

Datum: 10.08.2008
Autor: Redakce
  • Re: Labská trasa – co bude dál?

         

    Mohu si snadno porovnat systém komunikací pro cyklisty na naší a Německé straně hranic. U nás prakticky nic, za čárou perfektní systém bezpečných cest.

    To se jim to pak vymýšlí dálkové trasy, když mají jak vyjet za město a přejet do sousední vesnice :.-(

    Dálkové trasy jsou hezká věc, ale raději bych viděl spolupráci na základní dopravní síti pro cyklisty. Tu bych jistě použil daleko častěji !!!

    Víte například, že v Německu je povinnost správce komunikace, zajistit bezpečnou dopravní cestu i pro cyklisty ??

    [ Zpět ]
    Datum: 10.08.2008
    Autor: kolombo
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Labská trasa – co bude dál?

           

      Víme a zuříme, že tomu tak není i zde. Však také v Sasku podél silnic vyrůstají cyklostezky jak houby po dešti. Ona taková cyklostezka podél silnice ze vsi do vsi je vlastně důležitější než nějaká výletní cesta podél krásné přírody.

      [ Zpět ]
      Datum: 10.08.2008
      Autor: petrp
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Labská trasa – co bude dál?

         

    Trochu mě zaráží to: "trasa má daleko do německého standardu". Neznalý člověk (úředník) si hned myslí, že tam mají "bůhvíco". Rozdíl mezi ČR a D vidim hlavně v tom že "chtějí" a jen důležitě nekecají, takže trasu mají bezpečně průjezdnou celou, i když ne dokonalou (pro někoho). Ale funguje to a jezdí tam spousta lidí !
    U nás máme pár krátkých "salámků", třeba tu novou část u nás do Čertovy Vody, ale ani ne z přímo z centra města, ale až od železničního mostu v Horním Žlebu. A tam se dostat třeba s dětmi po úzké silnici nad řekou, mezi auty (jedoucími i parkujícími) je humus. Ale to už se zase opakuju, žejo ?! Stejně tak 200 až 300m rozbité panelovo-bahnité cesty na druhé straně, kde čouhají ven armovací dráty (to je fakt "o hubu"), nikdo nemůže jednoduše opravit (dráty uřezat flexou a bahno zasypat štěrkem), musí se zpracovat studie, projekt, výběrové řízení, asi i EIA, dotace............

    [ Zpět ]
    Datum: 10.08.2008
    Autor: PepikW
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Labská trasa – co bude dál?

         

    Jsou tu nepohodlné úseky... ...od Kolína do Labských Chrčic. Z Kolina do Tynce doporucuji jet po zelene pres Jelena. Je to krasna cesta borovymi lesy na piscitem podklade. Rozjhodne si nezajedete:)

    [ Zpět ]
    Datum: 11.08.2008
    Autor: petjo
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Labská trasa – co bude dál?

         

    Od 2.8. 08 jsem jela ze Špindlu po č. 24. Měla jsem za kolem vozík se dvěma malými psi, jela jsem sama a líbilo se mi to. Dojela jsem na Probošťská jezera, kde jsem musela skončit, pro onemocnění pejska, ale slíbila jsem si, že se vrátím za rok a dojedu to do Hřenska. Jediná vada je možnosti kempování, jsou daleko od sebe a pak není moc času na krásy a zajímavosti, které jsou okolo člověka.

    [ Zpět ]
    Datum: 12.08.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Ohře ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Labská trasa – co bude dál?

         

    Teďka v neděli jsme jela Libice nad Cidlinou - Ostrá. Asfaltka z Libice až Nymburk super, místy možná trochu moc lidí, ale dalo se to. Kus za Nymburkem začíná terénní vložka podél Labe, jede se v takovým úzkým kanálku, to objíždím raději po silnici přes Doubravu. Až pak zas od zdymadel u Kostomlat mnohem lepší cesta až do Ostré. Jen nechápu, že nikdo není schopný ten kus cesty nějak vylepšit...

    [ Zpět ]
    Datum: 12.08.2008
    Autor: Kik
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Labská trasa – co bude dál?

         

    V Heřmanicích vede labská trasa napříč přes fotbalové hřiště tady:
    http://www.mapy.cz/#x=136488016@y=137008592@z...

    [ Zpět ]
    Datum: 12.08.2008
    Autor: HonzaK
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Labská trasa – co bude dál?

           

      To´s měl dát do vtipů ...
      (Blb trasér ...)

      [ Zpět ]
      Datum: 12.08.2008
      Autor: AV
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

376 cyklistů (4 přihlášení)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024