reklama

prosiim poradte ohladne velkosti raamu na crossovi

Mam v plane kupit tento model:

http://www.merida.sk/prodej/crossway-tfs-500-v-08

Bol som sa pozriet nan v obchode pekny bajk mozno naboje deore by som vymenil za naboje XT, inak som s osadenim a komponentami spokojnyy.

Ide mi hlavne o velkost raamu, majuu len vysku 52cm ja meriam 178. Puovodne som chcel 48 cm ale ten nemaju nikde na Slovensku. Zevraj na crossovom rame nemusi byt rozdie medzi hornou ramovou trubkou cca 4 cm ako na klasickom mountaibiku. Ked som stal oboma nohami na zemi rozkrocmo raam som mal cca 0,5 az 1 cm medzi nohami. Mala by bzt taato vzdialenost vecsia? Je na moju vysku 52 raam v pohode alebo si maam niekde zohnat mensi 48?

dik moc za kazdyy prispevok k danej problematike

[ Zpět ]
Datum: 07.08.2008
Autor: Neregistrovaný uživatel (typek ([email protected]))
  • Re: prosiim poradte ohladne velkosti raamu na crossovi

         

    Mám Meridu crossway TSF 500 - sport velikost rámu 46 při výšce 177 cm. Asi bych snesla i 48, ale 52 už by bylo fakt moc. Ta tvoje rezerva 0,5 - 1 cm nad rámem mi přijde dost málo. Zvlášť u mužskýho. Když budeš muset seskočit někde v terénu nebo v prudkém kopci, mohlo by tě to dost bolet. 8-)

    [ Zpět ]
    Datum: 07.08.2008
    Autor: Burajda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: prosiim poradte ohladne velkosti raamu na crossovi

           

      hm ono to asi vyzera skutocne na tu velkost 48. pri zistovani velkosti ramu su dolezite dve hodnoty a to je dlzka noh a dlzka ruk no a samozrejme dlzka aj ked niekto je ako ,,hajzlovy pavuk a niekto ma sice tiez 185, ale kratke nozicky.nuz tak.

      [ Zpět ]
      Datum: 08.08.2008
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: prosiim poradte ohladne velkosti raamu na crossovi

             

        bolz som zvedavy na vase skusensoti ale myslim ze na moju vysku 178 by bola idealna ta 48, to ze mui predavac tvrdil ze pri crossoch nemusi byt taka volnost ako pri MTB bolo asi tyym ze mi chcel predat za kazdu cenu tu 52.

        [ Zpět ]
        Datum: 08.08.2008
        Autor: Neregistrovaný uživatel (typek)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: prosiim poradte ohladne velkosti raamu na cros

               

          Brácha má 176 a 48 cm. Teď by ale radši bral moje 52 vysoké. Akorát má vysunuté sedlo a řidítka.

          [ Zpět ]
          Datum: 08.08.2008
          Autor: ronda
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: prosiim poradte ohladne velkosti raamu na cros

         

    Mám 180 cm a rám 52 a v pohodě, menší bych nechtěl. Zhodnoť si ale na co kolo především chceš. Pokud se budeš víc třískat v terénu, vol nižší (ale potom spíš horáka, cross je do terénu náhražka). Jestli na slušné cesty, vyšší, ať na tom nesedíš jak vosa na bombonu. Je to především cestovní kolo.
    Náby nemá cenu měnit, já měl dokonce přední no-name a vydržela do projetí ráfku bez štelování. A honit gramy na turistickém kole je taky trošku mimo.

    [ Zpět ]
    Datum: 08.08.2008
    Autor: ronda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: prosiim poradte ohladne velkosti raamu na cros

           

      ja to vatsinou vyratavam podla dlzky noh a ruk. svojho casu som si na stazi v nemecku kupil taku knizku o cyklistickej fyzike a biomechanike a dost mna to chytilo takze som si potom v dobach rekonvalescencie urobil databazu geometrii jednotlivych vyrobcov a podla toho vybral vhodny model a velkost.zatial to mam urobene len cestne bicykle a crossy. mtb mna moc neberie...

      [ Zpět ]
      Datum: 09.08.2008
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: prosiim poradte ohladne velkosti raamu na cros

             

        jurki a jake mas vyraatane udaje na crossa pri vyyske cca 177-178

        [ Zpět ]
        Datum: 10.08.2008
        Autor: Neregistrovaný uživatel (typek ([email protected]))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: prosiim poradte ohladne velkosti raamu na cros

               

          no musel by som vediet tvoju dlzku noh a ruk , ale vo vseobecnosti je to velkost ramu o crossu 20 ´. v kocke povedane ak mas dlzku noh priemerne 77 cm tak sa velkost ramu pohybuje od 50 do 52 cm...pri dlzke ruk 102 cm. to e taky ideal

          [ Zpět ]
          Datum: 10.08.2008
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: prosiim poradte ohladne velkosti raamu na cros

           

      já sem si teď koupil authora stratos, cross velikost 22´ a to mám 191 cm, předtím sem měl pořád 19´ a to kolo na mě bylo trošku malé, protože sem pořád jezdil po silnici a mírný terén. například přítelkyně(ta žádné pořádné kolo neměla, jen avara), si ode mě tu 19´¨koupil a je jí to akorát...myslím na šlapátka a při seskakování má stejně pořád jednu nohu na šlapátku. má přítom výšku 160 cm, výhoda většího kola je, že na něm je člověk opravdu pěkně narovnaný...sedlo i řídítka se dají mírně posunout dopředu, dozadu hlavní je na to kolo se posadit a srovnat, to bude asi nejlepší

      [ Zpět ]
      Datum: 18.09.2008
      Autor: steeve
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Poskytujeme finanční služby

Hledám: Poskytujeme finanční služby
dnes
Zkoušeli jste získat úvěr od bank bez úspěchu? Potřebujete nutně peníze, abyste se dostali z dluhů? Potřebujete…

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

382 cyklistů (9 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024