reklama

volba vidlice na cross ?

Podělte se o to jakou vybrat vidlici na cross, plánuji nechat poskládat kolo,protože často vidím ošizenou sadu na kole za 16000,-. Dám přednost kompletnímu osazení.Moje volba.To co ještě řeším je jaká vidle,mám 95kg,a jezdím 75% s brašnami,a do nějaké složité údržby se mě taky nechce. Stále vidím Suntour vidle? ale těch modelů je jako máku,tak kterou? Co konkrátně SF NCX-D-LO nebo NCX E RL ? jaký je zásadní rozdíl a vyplatí se to v této kategorii vůbec řešit? Pokud máte osobní zkušenost s nějakým konkrétním modelem crossové vidle,sem sní...díky mun

[ Zpět ]
Datum: 29.07.2008
Autor: mun
  • Re: volba vidlice na cross ?

         

    ...ještě dodám,že 65-35% silnice/terén (polňačka a ,šotolina,lesní..)

    [ Zpět ]
    Datum: 29.07.2008
    Autor: mun
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: volba vidlice na cross ?

           

      Na silnici a cesty bych tam dal pevnou ocelovou. Myslím to vážně. Lehká, levná, bezúdržbová, nezničitelná. Akorát to z kopce po šutrech nemůžeš moc pustit, ale to na naloženým crossu stejně nemůžeš se sebelepší vidlicí.

      [ Zpět ]
      Datum: 29.07.2008
      Autor: Joe-CUBE
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: volba vidlice na cross ?

             

        Může to pustit i s pevnou. Stačí tam dát 29x2,1 balony.

        [ Zpět ]
        Datum: 30.07.2008
        Autor: Petrun
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: volba vidlice na cross ?

               

          Tak ono není pustit jako pustit. Balóny sice hodně pomůžou s pohodlím i gripem (pokud je nepřehustí), ale o pouštění bez odpružení nemůže být v rozbitějším terénu moc řeč.

          [ Zpět ]
          Datum: 30.07.2008
          Autor: Mlok
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: volba vidlice na cross ?

                 

            Ono tedy nemůže být o pořádném pouštění řeč ani pouze s odpruženou.

            [ Zpět ]
            Datum: 30.07.2008
            Autor: Mlok
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: volba vidlice na cross ?

                   

              Pak už si můžeš pouštět jedině žilou :))

              [ Zpět ]
              Datum: 30.07.2008
              Autor: Kominík
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: volba vidlice na cross ?

                   

              Kam na ty vtipy chodíš ? :-))))))))))))

              [ Zpět ]
              Datum: 30.07.2008
              Autor: Petrun
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: volba vidlice na cross ?

                     

                Že by do terénu do praxe.

                [ Zpět ]
                Datum: 31.07.2008
                Autor: Mlok
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: volba vidlice na cross ?

               

          Jo a pokud dáš na crosse 2,5" balóny, pořádně to nafoukáš, aby se zapřely zevnitř o vidlici, můžeš to pouštět, jak chceš:-D

          [ Zpět ]
          Datum: 30.07.2008
          Autor: Joe-CUBE
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: volba vidlice na cross ?

           

      Tak rozdíl by tu byl neboť u NCX D LO pružení obstárává pružina a u NCX E RL vzduch, což se projevuje i na ceně, která je téměř dvojnásobná!

      Co se týče skušeností, tak já mám na crossu taky SR suntour NEX 4610 HLO, je téměř shodná s NCX D LO pouze je těžší o 350g a levnější o 500kč(cca) jinak konstrukce je stejná.
      Jsem s ní spokojený díky LockOutu který se hodí při delší cestě po silnici, jen mi připadá trochu tvrdá, ale to je subjektivní pocit.

      [ Zpět ]
      Datum: 29.07.2008
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Tomy ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: volba vidlice na cross ?

             

        Na svém fullu se zdvihem 140mmm jsem lockout na silnici zatím ještě nepoužil ;-) Co s těmi koly na silnicích děláte, že se vám to houpe ? :-)))

        [ Zpět ]
        Datum: 29.07.2008
        Autor: Jarda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: volba vidlice na cross ?

               

          Já jsem viděl rozhoupat na asfaltu ve výjezdu 63mm vidlici na crossu v rozsahu téměř až k dorazu (pružinová vidlice s příliš měkkou pružinou na dotyčného).
          Na tom stejném kole se mi při testu nehla vidlice ani o milimetr.
          Oboje jízda v sedle.

          Někteří prostě neumí ani trochu šlapat a když se k tomu přidá ještě kombinace vyšší váha a měkká pružina jako v tom zmiňovaném případě, tak je to už krize.

          Jinak 140mm vidlici na silnici také nezamykám a v sedle se v podstatě ani nehne (ze sedla je to samozřejmě něco jiného u těhle zdvihů, to ale víš sám určitě taky).
          A tlumiče mám na obou kolech upravené, takže na propedalu na trojce (RP23) se chovají jako předtím otevřené (a otevřené jsou o dvě třídy citlivější než původně, tedy ten jeden co měl compression tune na max, ten druhý co měl v originále compression tune na min je citlivější jen o malinko) :-)
          Takže také žádné zamykání zadní stavby nehrozí ani na asfaltu.

          [ Zpět ]
          Datum: 29.07.2008
          Autor: Mlok
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: volba vidlice na cross ?

                 

            Tak nějak... Kulaté šlapání a seřízená vidlice je základ ;-)
            Zadek (RP23, asi víš o jaký model jde, comp. tune je na letošek trochu jinak nastavený než loni) nechávám na PP na jedničce a v sedle se mi to nehoupe. Alespoň je to připravené vlítnout do nějaké díry, protože naše silnice nejsou zas tak super aby se i full na nich dost často neužil ;-)

            [ Zpět ]
            Datum: 29.07.2008
            Autor: Jarda
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: volba vidlice na cross ?

         

    S krossovými vidlicemi od sentůrů nemám zkušenost. Jestli chceš opravdu dobrou, tak se koukni na manitou - cca 2500,- (pružinová). A těch Tvých 95 kilo pobere osobní zkušenostú). Nicméně tahle vidlice se mi zdá zbytečná, já bych teď volil obyč pružinovou od RST, bez lokautu, pružiny v obou nohách, cena cca 1000,-.

    [ Zpět ]
    Datum: 29.07.2008
    Autor: Airline
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: volba vidlice na cross ?

         

    od jara mám crosse postavenýho na rámu apache wakan a používám ho za skoro stejných podmínek jak jsi zmínil, 29" pláště + pevná vidle se jeví jako ideální

    [ Zpět ]
    Datum: 29.07.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (pa--ja)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: volba vidlice na cross ?

           

      pa--ja napiš mi prosím tvoje zkušenosti s tímle kolem,a klidně se rozepiš.cena,obchod ..atd Jezdíš ho jako cross a brašny,nebo horák na komfort? díky za zkušenosti. mun

      [ Zpět ]
      Datum: 29.07.2008
      Autor: mun
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: volba vidlice na cross ?

             

        Rám Apache Wakan dop. cena 3500 Kč,po domluvě v servisu za 3000Kč + 500Kč za práci s přestavbou z původního Spydera.Rám je dostatečně pevný i po zatížením plnejma brašnama,v zadní stavbě dostatek místa na 29" pneu, - je měkký lak .Použitím pevné vidle určené na 28"kolo se částečně změnila geometrie rámu ,vidle je více postavená ale v terénu nenakopává,bohužel je také méně prostoru pro plášť a v bahně se snadno ucpává.Plánuji obejít prodejny s 29" v podpaží a nějakou vhodnější,delší, vyhledat,o zakázkové výrobě z finančních důvodů neuvažuji ,( něco by o ní měl vědět Vladaza) .Ráfky 19 mm Remerx Panther,dráty z Hvězdonic( ale na zadní kolo dám něco kvalitnějšího) .Plaště WTB Nano Raptory 29" nahuštěné na max., 60Psi ,jedou na silnici a když jsi pohraješ s tlakem tak v terénu díky svému objemu obstojně drží a žehlí .Singl, na crossech mám sježděnej Balkán,Turecko,Sýrii a jinej cross než na 29" bych už nechtěl!Teď je sice trochu mimo hru, protože jsem se zamiloval,...............do Azubíka 5!

        [ Zpět ]
        Datum: 30.07.2008
        Autor: Neregistrovaný uživatel (pa--ja)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Kamarádku

včera
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

včera
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

181 cyklistů (3 přihlášení)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | včera

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024