reklama

Pomoc s vyberem kola

Vsechny srdecne zdravim. Po letech jizdy na svem prastarem kole (starem asi 16 let) jsem bohuzel nucen koupit kolo nove. Bohuzel jsem nikdy tuto problematiku neresil a s kolem nemel zadny problem, dokud se uplne nerozpadlo. Za tu dobu je spousta modelu a typu, ve kterych se naprosto ztracim. Pochopil jsem, ze nejblize mym pozadavkum je asi trekkingove kolo. Zde pozadavky:

Nasazeni: kazdodenni "zarizovaci" vyjizdky cca 3-8 km, 1x tydne cca 40-60 km, cca 3x za rok 150-300 km.

Povrchy: mene frekventovane silnice, cyklostezky, polni cesty, LEHKY teren

Vyska postavy: 179 cm

Vhodnost osazeni brasnami a blatniky

Cena: kolem 10 tisic, strop 12 tisic

Rozhodne nepotrebuji buhvi jake odpruzeni a podobne skopicinky, hlavne, aby byl na kolo proste spoleh a hardware slapal, jak ma.

Omluvte prosim ten naivni projev, v kolech se skutecne nevyznam - o to vdecnejsi budu za rady a konkretni navrhy!

[ Zpět ]
Datum: 28.07.2008
Autor: Neregistrovaný uživatel (Michall)
  • Re: Pomoc s vyberem kola

         

    Co ten strop ještě maličko zvednout, není tohle nádhera?
    http://www.kupkolo.cz/produkty/Cela-kola_21...

    [ Zpět ]
    Datum: 29.07.2008
    Autor: Joe-CUBE
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Pomoc s vyberem kola

           

      Tak odkaz se špatně vložil, zkopíruj si následující řádek do URL řádku prohlížeče:
      www.kupkolo.cz/produkty/Cela-kola_21/Trekingova_25/Citybike-Superior-Flight-City,-07_1609.html

      [ Zpět ]
      Datum: 29.07.2008
      Autor: Joe-CUBE
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Pomoc s vyberem kola

             

        Dekuju za tip! A co tohle:
        http://www.vertec-bike.com/cs/Kola/Trekking...
        Mel bych moznost ho poridit docela levne - usetril bych za dodatecnou vybavu...

        [ Zpět ]
        Datum: 29.07.2008
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Michall)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Pomoc s vyberem kola

               

          Na můj vkus trochu málo sportovní, ale proč ne?
          Na pravidelné ježdění (píšeš denní zařizování) se alternátor v nábě hodí vždycky. Baterky jsou na houby, buď je používáš a pak furt měníš, nebo nepoužíváš a pak po roce potřebuješ a zjistíž, že jsou vybitý. Takhle si odebereš ca 5W výkonu (odhad účinnosti), a máš pořádnou šajnovačku kdykoliv potřebuješ.
          Plechové náby se vzpěrama se akorát křiví a drnčí, ale možná se chováš ke kolu slušnějc než já, proti vodě jsou rozhodně účinnější než plastové ozdoby, ale zase se v terénu ucpou blátem nebo pokřiví a ulomí...
          Jinak moc sdílní nejsou, co se týče konkrétních komponent, ale já stejně na tyhle citybajky nejsem, tak bych ti moc neporadil;-)

          [ Zpět ]
          Datum: 29.07.2008
          Autor: Joe-CUBE
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Pomoc s vyberem kola

                 

            Dekuju za vynikajici postrehy. Souhlasim, vzhled me taky primo neocarovava (to delaji asi hlave ty blatniky), ale zase si rikam, ze bych mel premyslet pragmaticky - stejne bych chtel toto prislusenstvi odatecne ovesit (urcite nosic, blatniky, svetla, i ten stojanek se mi hodi) - mozna by to pak vyslo jeste draz. Pokud by to melo ucelne fungovat, tak urcite prekousnu mene sportovni vzhled. Osazeni ale nevypada uplne spatne, coz? Ke znacce me pritahla ta nedavna expedice po Australii, kde bylo kolo teto znacky pouzite.

            [ Zpět ]
            Datum: 29.07.2008
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Michall)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

337 cyklistů (15 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024