reklama
Země: Česko Česko

Jak cestovat vlakem s kolem

Ahoj, prosím Vás o radu jak cestovat vlakem s kolem...bylo mi řečeno, že se nemusí místo pro kolo ve vlaku rezervovat, ale je to opravdu tak? A kdo se postará o to, aby kolo bylo ve vlaku správně připevněno a neodřelo se nebo tak...? Nějak z toho mam vítr... děkuju předem za radu :)))

[ Zpět ]
Datum: 28.07.2008
Autor: Neregistrovaný uživatel (Jari superior ([email protected]))
  • Re: Ahoj, prosím Vás o radu jak cestovat vlakem s

         

    Koukni sem: http://www.cd.cz/index.php?action=article&... Je to podle těch značek u jednotlivých vlaků. Rozdíly mezi rychlíkem a osobákem. Já třebas jezdím trasu Masaryčka-Nymburk a tam jezdí CityElephanty a tam se to hodí jako do metra za 25Kč, klidně si to můžeš nechat u sebe v uliččce pokud jedeš kousek nebo si to zavěsit do poslední části prvního a posledního vagonu.

    [ Zpět ]
    Datum: 28.07.2008
    Autor: Kik
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ahoj, prosím Vás o radu jak cestovat vlakem s

         

    Osobním vlakem si necháváš kolo někde u sebe, většinou na konci nebo začátku vlaku. Ještě se mi nestalo, aby mi kolo odmítli vzít i když vlak neměl symbol kola. Jedna jízda 25 kč, celodenní 50 kč.

    [ Zpět ]
    Datum: 28.07.2008
    Autor: Biker65
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ahoj, prosím Vás o radu jak cestovat vlakem s kolem...bylo m

         

    rezervaci na kolo si (ale opravdu, jinak tě nevemou)musíš dělat pouze v případě, kdy je v onom spoji kolo (či kufr) ve čtverečku. Pokud je v kolečku, je rezervace dobrovolná-já jsem si dobrovolnou rezervaci ještě nedávala a vždy mě vzali (cestovala jsem s kolem a přívěsným vozíkem). Můžeš využít úschovu během přepravy pokud je v onom vlakovém spoji označen kufr-ta je za 30,-, celodenní za 60, tak se o kolo staraji oni, někdy si na něm můžeš nechat i brašny (i když správně správně by se měli mít všechny odendatelné věci u sebe..Pokud kolo budeš mít jako spoluzavazadlo, tak se staráš o kolo Ty

    [ Zpět ]
    Datum: 28.07.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (rybycka)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ahoj, prosím Vás o radu jak cestovat vlakem s kolem...bylo m

           

      pokud u vlaku není žádný simbol kufru ani kola, tak by se mělo kolo dát přepravovat v 1. nebo posledním vagónu v nástupní uličce, ale takovým vlakem jsem ještě s kolem nejela

      [ Zpět ]
      Datum: 28.07.2008
      Autor: Neregistrovaný uživatel (rybycka)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Ahoj, prosím Vás o radu jak cestovat vlakem s

             

        A v panťácích taky platí první a poslední dveře, nebo to jde všude?

        [ Zpět ]
        Datum: 29.07.2008
        Autor: Kik
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Ahoj, prosím Vás o radu jak cestovat vlakem s kolem...bylo m

             

        Já (my) už ano. Záleží ale i na průvodčí... Vždycky se ale zatím dalo nějak domluvit.
        Jen ještě doplnění - do některých vlaků (obvykle EC/SC) je na kolo nutná rezervace (symbol kola v obdelníku)

        [ Zpět ]
        Datum: 29.07.2008
        Autor: hekynen
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ahoj, prosím Vás o radu jak cestovat vlakem s

         

    Vzpomněl jsem si na stránku:
    http://www.zelpage.cz/razeni/
    kde si pro určité číslo vlaku můžete najít, jak vlak vypadá a z toho odhadnout, jak dobře či špatně se vám bude s kolem cestovat. Samozřejmě to nezachytí nějaké mimořádnosti v nasazení jiné soupravy, ale to už tak bývá. Je tam vidět i "Přechází z vlaku" / "Přechází na vlak", takže třeba zjistíte, že v přestupní stanici můžete zůstat ve vlaku sedět. (Třeba v Rumburku pokračují některé vlaky z Děčína do nitra výběžku.)

    [ Zpět ]
    Datum: 11.08.2008
    Autor: petrp
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
17.05.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem

Bikepackingová výzva Rakouskem až domů

 (CK Kudrna)
04.07.2024, 6 dní
7 800 Kč
cyklistický Autobusem

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
12.07.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

342 cyklistů (8 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024