reklama

Kery je najlepsi cross od meridy z nize uvedenych?

ktory sa zda najlepsi cross Vaam od meridy z tychto dole uvedenych ? Urcite ten najdrahsi, ale cenocy rozdiel sa mi zdaa dost velkyy. Ma olej vzduch vidlu oproti tym lacnejsiim raam HFS a brzdy avid 7 oproti 5kaam, idealny sa mi zda byt strednyy model. Pozrite :

http://www.merida.sk/prodej/crossway-tfs-800-v-08

http://www.merida.sk/prodej/crossway-tfs-900-v-08

http://www.merida.sk/prodej/crossway-hfs-3000-v-08

[ Zpět ]
Datum: 16.07.2008
Autor: Neregistrovaný uživatel (typek ([email protected]))
  • Re: kery je najlepsi cross od meridy z nize uvedenych?

         

    please checknite tie biky, diiky

    [ Zpět ]
    Datum: 16.07.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (typek ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: kery je najlepsi cross od meridy z nize uvedenych?

         

    Tak ať se diskuse pohne;-)
    Za ty prachy bych chtěl zcela jistě náby XT. Takže nejlevnější model bych za tuhle cenu nebral v žádném případě. Je to čistě můj subjektivní postoj, LX se mi nelíbí.
    Nejdražší model oproti prostřednímu má lepší vidli, ráfky, brzdy a má jiný rám, ale u Meridy nedokážu tyhle dva rámy srovnat, jestli a o co je jeden lepší než druhý, celé kolo je o kilo lehčí (prý). Nedokážu si představit, že přednosti toho nejdražšího crosse bych vůbec někdy využil.
    Poměr užitku a ceny je velmi subjektivní věc, někdo položí deset tisíc navíc, ani nemrkne, aby měl na rámu stejnou značku jako vítěz letošní Tour (to je ten co nejlíp sype aniž by se mu na to přišlo), vyjede na tom dvakrát do roka a je spokojen. Jiný usoudí, že na denní ježdění do práce, víkendovou 100km na chalupu a letní dvouměsíční expedici na Ural mu stačí kolo za sedm tisíc i s nosičem a brašnama.
    Takže objektivně říct, jestli 12.000 navíc za pár lepších komponent je moc nebo ne, prostě nejde.

    [ Zpět ]
    Datum: 16.07.2008
    Autor: Joe-CUBE
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: kery je najlepsi cross od meridy z nize uvedenych?

         

    Cross není kolo na závodění, ani do těžkého terénu. Takže žádný výraznější rozdíl nepoznáš. Mám Meridu o třídu nižší a naprostá spokojenost. Ty prachy jsem do toho nasypal taky, ale při přetváření kola podle svých představ. Protože je to kolo víc na turistiku, tak jsem především vyměnil pláště, podle svých představ sedlo a sedlovku, pedály a protože jsem nejvíc v kopcích, tak i převodníky a kazetu s řetězem. To, co jsem chtěl, stejně na žádném z těch modelů nebylo. A ušetřené kilo na turistickém kole také nehraje úplně klíčovou roli. Radši to kilo shodím a jsem tam taky :-))

    [ Zpět ]
    Datum: 16.07.2008
    Autor: ronda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: kery je najlepsi cross od meridy z nize uvedenych?

           

      kazdopadne to vidiim na prostrednyy model, jedina vec co je skoda ze nemaa tiez brzdy Avidy 7 ako ten najdrahsii model. To kilo vo vahe mi je je jedno a ta vidla pri crosse zasa nenei az tak brutalne duolezita, je fajn ze prosteredny model je cely v XT okrem kluuk, mohol by mat sice retaz aj kazetu ako ten vyssi model. Inak comu nerozumiem ked su na biku skoro vsetky komponenty XT preco su tam brzdy avidy 5 anie rovno shimano XT V brake. Myslim ze rozdiel v cene neni velky. Ktore V braky brzdia podla Vaas lepsie shimana XT alebo tieto avidy 5 ? Tie avidy 78 musia byt fajn, skuste sa na to mrknuut na a diik za vase postrehy ale myslim si toiste ze ten rozdiel 12000 je hodne velkyy, skoda tych par drobnostii co som spomenul vyssie.

      [ Zpět ]
      Datum: 17.07.2008
      Autor: Neregistrovaný uživatel (typek ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: kery je najlepsi cross od meridy z nize uvedenych?

             

        Fpoho, brzdy Avid 5 jsou na crosse dobrý víc než dost, a kliky M532 zrovna tak. Avid 7 a XT kliky jsou krásné a kvalitní díly, ale kolo prodražují a na užitné vlastnosti mají minimální vliv.
        Na řetěz se vůbec nedívej, to je spotřebák a za rok-dva ho vyměníš. Jen snad odolnější kazeta by nebyla od věci, zkus požádat prodejce, zda by ti ji vyměnil hned, za ty prachy by ti mohl vyjít vstříc. Jinak je to otázka 500 korun, kdyby tahle byla fakt nesnesitelná...

        [ Zpět ]
        Datum: 17.07.2008
        Autor: Joe-CUBE
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: kery je najlepsi cross od meridy z nize uvedenych?

               

          Brzdy jsou fakt úplně v pohodě, víc než samotný brzdy jsou zajímavější kvalitní špalky. Mám tam teď od Avidů tříbarevný a řekl bych, že rozdíl byl i poznat.
          Řetěz jsem u druhého kola vyměnil hned, protože na prvním šel do kytek hodně brzo a vzal s sebou i kazetu.
          No a u crosse řešit Deore, LX, nebo XT je jen a pouze záležitostí vkusu a vzhledu komponentů.

          [ Zpět ]
          Datum: 17.07.2008
          Autor: ronda
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: kery je najlepsi cross od meridy z nize uvedenych?

         

    Jezdím na krossu dost, mám sice Authora Airlina a je vynikající, nicméně - kdybych kupoval krose (s již mými určitými zkušenostmi) nyní, tak bych zcela jednoznačně taky hledal u meridy.
    Ten nejvyšší model bych nebral - rozdíl mezi HFS a TFS rámem je minimální (ve váze), takže to je podružné. S největší pravděpodobností by to u mě vyhrál model prostřední, i když ten na LX by byl rovněž plně dostačující. Ale uznávám, že to ježdění je i o pocitu, na čem jedu, i když ani XTéčkové osazení nenahradí nohy, který nechtěj šlapat :-))).
    No a pokud tenhle model nemá avidy 7, ale "pouhé" pětky - ubezpečuji Tě, že při brzdění mezi těmito dvěma modely brzd bys žádný rozdíl nepoznal - podle mě jde ze strany výrobce mezi těmito dvěma modely brzd o pouhý obchodní tah - něco podobnýho jako "čím má foťák víc megapixelů, tím je lepší".

    [ Zpět ]
    Datum: 17.07.2008
    Autor: Airline
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: kery je najlepsi cross od meridy z nize uvedenych?

           

      jo jo diky za Vase postrehy vidim to vse nak podobne, urcite si zoberem ten prostrednyy model, inak celkovo sa este spyytam nemaa nakee moc slaabe straanky v urcityych komponentoch samozrejme v danej cenovej hranici cca 20.000 CZK za prostrednii model ale mysliim ze ne :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 17.07.2008
      Autor: Neregistrovaný uživatel (typek ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: kery je najlepsi cross od meridy z nize uvedenych?

             

        Neznám ty ráfky. Pokud jsi těžší, jezdíš nešetrně nebo vozíš náklady na nosiči (já třeba dělám všechno tohle), nemusí to vydržet ani náby XT, ty jsou spíše závodní než "nákladní". Ale změna by to zbytečně prodražila. Bral bych kolo tak, jak je, pokud kola nevydrží, začal bych to řešit, a zároveň si udělal radost hezkou kazetou. Když vydrží, ušetříš.
        Jediná skutečně slabá stránka je, že je drahé a moc hezké, takže ho budeš muset u hospody zamykat a sedět na dohled, což je třeba pro mne podstatná újma na užitné hodnotě;-)

        [ Zpět ]
        Datum: 17.07.2008
        Autor: Joe-CUBE
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: kery je najlepsi cross od meridy z nize uvedenych?

             

        Už jsem to psal i u jiných dotazů na současné Meridy, za jediné slabší místo u crossů považuju upevnění ¨zadního nosiče a pevných blatníků. Pokud chceš kolo jako opravdu turistické, můžeš mít s upevněním trochu problém. Mají tam jen jednu díru se závitem a navíc nesmyslně blízko upínáku kola.
        Pokud ale nosič nevozíš, nebo ti stačí krátké blatníky, tak bez výhrad a problémů.
        Já mám na něm cca 12 tis. a z kopců po rozbitých okreskách dostává co proto a vlastně kromě mazání řetězu na něj nemusím sáhnout.

        [ Zpět ]
        Datum: 17.07.2008
        Autor: ronda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: kery je najlepsi cross od meridy z nize uvedenych?

         

    Taky bych vzal ten středně drahý model jako ostatní. Ten nejdražší se mi zdá předražený za výhody co nabídne oproti tomu střednímu.

    [ Zpět ]
    Datum: 17.07.2008
    Autor: Mlok
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: kery je najlepsi cross od meridy z nize uvedenych?

           

      Vazim cca 75 kg takze raafy poho tazky naklad nevoziim, na chrbte maly batoh, takze rafy postacia a nekedy v buducnosti dam Mavic
      pytal som sa za drahsiu kazetu M 770 a aj retaz 73 obidve mi tam vymenia za doplatok cca 1500 takze vysledna cena bude 28.000 Sk co je stale menej oproti najdrahsiemu modelu o 10500. Myslim ze dobre rozhodnutie uz len premyslet a objednat
      Bola by skoda aby bike cely v XT mal takuto kazetu a retaz po vymene to bude super :-)asp duufam:-)
      diiky vsem za postrehy a nazory

      [ Zpět ]
      Datum: 17.07.2008
      Autor: Neregistrovaný uživatel (typek ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: kery je najlepsi cross od meridy z nize uvedenych?

             

        Jak jsem psal, na řetěz bych se vykašlal a na kazetu taky, ale jak chceš, jsou to tvý prachy...

        [ Zpět ]
        Datum: 17.07.2008
        Autor: Joe-CUBE
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: kery je najlepsi cross od meridy z nize uvedenych?

               

          Dtto jako Joe@CUBE - vzal bych to v tomhle osazení. Budeš-li jezdit víc a trochu silově, tak řetěz s kazetou ojedeš stejně hodně rychle a pak si koupíš podle svého. Dobrá rada - řetězy i kazety kupuj přes e-shop, ušetříš hodně peněz :-)

          [ Zpět ]
          Datum: 18.07.2008
          Autor: Airline
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: kery je najlepsi cross od meridy z nize uvedenych?

                 

            Ješlě lepší rada: přes e-shop, který už hodně roků funguje a na který nejsou stížnosti na cyklofórech. Možná tak ušetříš ještě víc peněz;-)

            [ Zpět ]
            Datum: 18.07.2008
            Autor: Joe-CUBE
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: kery je najlepsi cross od meridy z nize uvedenych?

             

        Tak na to bych se vyprdnul, za ten doplatek už téměř koupíš novou XT kazetu + nový HG93 řetěz (v českých to koupíš tak za 1350 komplet, tedy to bude o malinko více v SK).
        A řetěz je spotřebák, za chvíli ho stejně sjedeš. Kazeta už chvilku vydržet může, ale měnit bych jí za takové prachy určitě neměnil.

        [ Zpět ]
        Datum: 17.07.2008
        Autor: Mlok
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: kery je najlepsi cross od meridy z nize uvedenych?

             

        Jak už jsem ti psal výše, já bych na rozdíl od kolegů ten řetěz hned vyměnil spíš jak co jiného. Moje zkušenost je ta, že řetěz byl nejen spotřebák, ale navíc neskutečné bláto, které i při neagresivní pohodové jízdě odešlo po pár kilákách.
        A jestli už ho teda budeš měnit, dobrá volba je Campagnolo C 9.

        [ Zpět ]
        Datum: 17.07.2008
        Autor: ronda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: kery je najlepsi cross od meridy z nize uvedenych?

               

          Jenže hg53, hg73 a hg93 jsou naprosto totožné řetězy, jen se liší povrchovou úpravou, která je trošičku znát při častějším používáním v mokru, ale stejně to nezachrání (zreznout může i hg93).

          A výdrž všech shimano a Sram řetězů se nějak významně neliší a to myslím jak dražších, tak levnějších.

          Jediná C9 je opravdu ve výdrži lepší, ale rozhodně to nevidím jednoznačně. Tedy delší výdrž má jednoznačně a výrazně lepší, jenže třeba oproti hg53 stojí třikrát tolik a 3x větší životnost možná nemá.

          Dále nebylo tak málo případu, že byl problém s C9 na prostředních nových Shimano převodnících. Prostě to, že je nová mnohem kratší než Shimano je občas problém.
          A neplatilo to nijak obecně, prostě z některé série převodníky s C9 ok, některé ne.

          A když k tomu připočtu, že za výměnu chtějí skoro stejné poníze, co stojí to nové vyměňované, tedy je to stejné jako by to nenechal vyměnit, přivezl to domů sundal kazetu a řetěz, hodil do koše a koupil nový, tak mi to připadá už úplně zbytečné.

          A nevim kolik si těch řetězů Shimano už najezdil, ale výdrž je samozřejmě hodně individiální, ovlivní to spousta faktorů a občas se liší i série od série.
          Mě třeba to bláto (hg53/hg73/hg93 všechny +- stejně) vydrží pokaždé nejméně 3,5tis. km. Ale je jasné, že někomu mnohem méně a někomu i více (v mojem okolí je rozptyl cca 1200-5000km výdrže Shimano řetězů).

          Já bych třeba do C9tky nešel i když vím, že výdrž dobrou má.

          [ Zpět ]
          Datum: 17.07.2008
          Autor: Mlok
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: kery je najlepsi cross od meridy z nize uvedenych?

                 

            Beru to opět ze své zkušenosti a s ohledem na to, že bude používaný na crossu. Na něm je i při vydatnějším jezdění C9 téměř k neutahání a "na věky" (v uvozovkách !). Něco jiného je na žiletce, nebo na horáku, kde jsou daleko extrémnější podmínky provozu (těžší převody, prudké výjezdy, často ze sedla atd). Nepředpokládám totiž, že by si někdo kupoval v podstatě turistické kolo na nějaké spurtování a trhání rekordů.
            I když jsem byl také varován před problémy s C9, bezvadně chodil i nový na starším převodníku a kazetě Sh, později na nových, i na dalším kole. Ale je fakt možné, že mám jen kliku...
            Navíc jsem si neuvědomil, že jsem měl kolopůvodně z nižší třídy, kde i přední nába je no name a řetěz mohl být z bůh ví čeho. - Jen jsem reagoval na to, že když už tedy chce ten řetěz měnit...
            Jo a z e-shopu mám tu C9 i s poštovným za necelých 700, takže něco málo přes dvojnásobek. A už za ten pocit, že tam mám něco od Campy, za mého mládí jen snové značky, mi to stálo... :-))

            [ Zpět ]
            Datum: 17.07.2008
            Autor: ronda
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: kery je najlepsi cross od meridy z nize uvedenych?

                   

              hg53 třeba tady pod 200:
              http://www.kupkolo.cz/produkty/Retezy_40/9_217...
              C9 je kolem 600.
              Pošotvné nepočítám, protože to neplatím nikdy ať už z českých shopů nebo třeba z chainreactioncycles z Anglie. Vždy se toho bere více (často pro více lidí), takže je to bez poštovného.

              S tou dlouhou výdrží na crossu souhlasím, tam opravdu vydrží určitě více než na biku. Ale tohle tam platí pro všechny řetězy, nejen pro C9.
              Na silničce vydrží také oproti biku o hodně více, nejvíc výdrž snižuje na biku asi bordel. Ale je možné, že na crossu to bude ještě o něco lepší, to opět souhlas.

              V mojem okolí více lidí C9 jezdilo nebo jezdí a problém na nové převodníky a kazetu většinou nebyl, ale občas se objevil.

              Já jsem sám C9 i C10 jezdil, ale oboje na silničce a ani u jednoho jsem nezjistil jejich výdrž, protože v obou případech řetěz přežil silničku. Ani jednou jsem ale nedal celých 10tis. km (myslim, že jednou asi 8tis., jednou 7tis. km) než jsem tu silničku prodal. Vždy jsem ji měl jen jako doplněk k biku, proto ty km zas tak moc nenaskakovaly.

              [ Zpět ]
              Datum: 17.07.2008
              Autor: Mlok
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: kery je najlepsi cross od meridy z nize uvedenych?

                     

                No jo, kupkolo :-))) Tam už jsem taky utratil peněz za levnější věci... Ale jen samá chvála !
                Já na to koukal u jiných za 300.

                [ Zpět ]
                Datum: 17.07.2008
                Autor: ronda
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
dnes
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

296 cyklistů (12 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024