reklama

Mountfield <- Madison <- Author

Jen pro zajímavost: Protože tu o tom jednou byla zmínka, vkročil jsem tázavě k Mountfieldovi. Krosová a trekingová kola Madison. Slušný kola, garanční opravy, v rámci akce zdarma roční seřízení.. Dárky za 2000 při nákupu kola zdarma? To asi výrobce určuje minimální cenu? Nejvyšší model (18tis.) Shimano Deore, rám Columbus Zonal Dural? .. Jasně, že by Author? Taky jo!

[ Zpět ]
Datum: 13.06.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe (Li) ([email protected]))
  • Re: Mountfield <- Madison <- Author

         

    Ahoj Joe. No je to author, zrodilo se to v jeho projekci v duchu rčení "maximální funkčnost za přijatelné peníze". Já bydlím kousek od mountfieldové prodejny v Mnichovicích, také jsem se byl párkrát podívat. Proč ne? Ta sedmiletá záruka se vztahuje i na jejich kola.

    [ Zpět ]
    Datum: 13.06.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Mountfield <- Madison <- Author

           

      Mě se tohle spojení líbí čím dál tím víc. Vypadá to na slušnou cenu a spolehlivost. Tady bych se dokonce nebál, nechat si ho dovézt objednané přes internet. Údržbu dělaj v opravnách Mountfieldu, tak snad jsou proškolený. Ale ty nejdražší modely na internetu nemaj, škoda (jejich). :')

      [ Zpět ]
      Datum: 13.06.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe (Li))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Mountfield <- Madison <- Author

           

      Jenže nic není jak se zdá!Třeba ta záruka je jen za každoroční manipulační poplatek.Ha.ha...

      [ Zpět ]
      Datum: 13.06.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (kolař)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Mountfield <- Madison <- Author

             

        Ahoj je fakt,ze Madison je levnejsi varianta Authora sam sedlam crosse Madisone - Nashville.
        Jedna se o absolutne pohodove kolo pro moji vahovou kategorii (66-70 kg).
        Nepotreboval jsem na cyklovandry nijak drahe kolo. Vlastnim ho 2 roky ma najeto zhruba 9000 Km a az na provozni vady zakladniho osazeni toto kolo bohate dostacuje. Mohu jenom doporucit za ty penize je to super.

        [ Zpět ]
        Datum: 13.06.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Newmen)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Mountfield <- Madison <- Author

               

          Souhlasím, mám stejné kolo, stejně staré, najeto jenom o kousíček méně a je 100% spolehlivé. Žádná závada, jenom výměna řetězu a seřídit. A jízdní vlastnosti vynikající.

          [ Zpět ]
          Datum: 22.06.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Matěj)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Mountfield <- Madison <- Author

         

    tak já pořád nevím...uvažuju o nějakém levnějším kole. Musí být do 8000, koukal jsem do toho tématu cross do 8000 a bohužel tam se nakonec zvrhlo v kolo nad 9000. Pár nejasných rad atd. A pak až konkrétní výběr pro jednoho člověka. Celkově to při výběru moc nepomohlo. Uvažuju o kolech od mountfieldu. Opravy budou asi v pohodě, kvalita dobrá, ale o tom právě moc nevím....líbí se mi cenou to Madison El Paso za 6500, ale řazení revoshift...není to náhodou to řazení rukojetí? to jsem měl a později řadilo dost nepřesně. A jak je na tom ten Altus?

    [ Zpět ]
    Datum: 22.06.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Petromil)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Mountfield <- Madison <- Author

           

      Když to nepřesně řadilo, tak to asi potřebovalo seřídit, jako každá přehazovačka či přesmykač, taky promazat lanka. Author to tak kompletuje, tak věřím, že ví proč. Na Stratosu jsem s revoshiftem žádný problémy neměl. Ale pokud máš nějaký stín pochybností, tak je lepší do toho nejít. Abys pak jen nečekal, kdy ti to začne "blbnout".

      A četls tu diskusi "Jaký cross do 8 tis." teď někdy do konce? Tam právě o El Pasu někdo uvažuje. Mě se tyhle ocelový rámy s pevnou vidlicí líběj, asi mi vzdáleně připomínaj starý favority. A taky ocel je ocel, že jo. V případě potřeby z něj ukováš meč a ještě ti zbyde na motyku (pro choť :-).

      No, je to na tobě, tady už moc žádný techický detaily rozhodovat nebudou. Měl by sis být jist, že to, co kupuješ, je to, cos chtěl. Musíš kolu věřit a být si jím jist.. Hmm. :')

      [ Zpět ]
      Datum: 22.06.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Mountfield <- Madison <- Author

         

    Authory s těmi názvy amerických měst (El Paso, Nashville a mnoho dalších) skončily někdy v roce 1999, poté nastoupila další generace Authorů. O něco později se tatáž kola objevila pod značkou Madison. Možná je to jen "supermarketová značka" pro levné Authory, možná je to úplně jiný výrobce (přesněji řečeno obchodník) - nevím. Nicméně jde o koncepčně dosti stará kola (přes 10 let), představující takový ten low-end pro nenáročné uživatele (nevylučuji výjimky a případný další vývoj). Často jsou vybavena těmi nejlevnějšími komponenty, hlavová složení jsou klasická trubka-klín, střed nebývá zapouzdřený, geometrie a životnost také nebývá nic moc. Spoustě lidí ale mohou vyhovovat. A reklamní masáž taky udělá svoje - Madisony tu s námi prostě budou.

    [ Zpět ]
    Datum: 22.06.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Petrolin)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Mountfield <- Madison <- Author

           

      No, crossový kolo za 18 tisíc s rámem z materiálu Columbus Zonal Dural (osazení si nepamatuju, jmenuje se Madison Mountfield) už asi nebude "takový ten low-end", viď. :')

      Ono je to od modelů 2005 zas trochu jinak než dřív. Author na svých stránkách uvádí, že Madison jsou kola výhradně pro Mountfielda. Nejsou to tedy noname kola ze supermarketu. I Mountfield má své jméno, které si chrání. A za kvalitu kol ručí tedy oba. A věřím, že si Mountfield svého dodavatele pečlivě vybíral.
      Jasně, vydělávají na tom, kolik se kol prodá. Ale tím pádem není důvod, aby ušetřili pár korun na kvalitě. Ta odpovídá myslím ceně.

      Když si ty modelový řady porovnáš (na horáky jsem se nedíval, jen crossy), tak je to (skoro) totéž. Ale tou odlišnou reklamou z toho udělaj jakoby kola pro jiné zájmové skupiny.

      Aspoň takhle se mi to jeví. :')

      [ Zpět ]
      Datum: 22.06.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Mountfield <- Madison <- Author

         

    V žádným případě bych ho nekupoval přes net, zvláš když v tom má prsty Author. Na jeho kolech se mi docela dobře jezdilo dokud jsem nepoznal jiné značky.
    Pátral jsem proč a přišel na to, že Author dělá zkrácené kostry. Teprve pak jsem pochopil, proč se na něm hůř sedí než na jiným byciklu a proč na novém kole (ne Authorovi) projíždím zatáčky rychleji a bezpečněji.
    Doporučuju před koupí na něm projet alespoň několikrát před krámem.

    [ Zpět ]
    Datum: 23.06.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (bejbís ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Mountfield <- Madison <- Author

           

      .. můžeš tu svou utkvělo představu o "zkrácených kostrách" doložit nějakými čísly s odkazem na geometrii u jednotlivých výrobců??? Argument typu, že "jedna známá se vrátila k favoritu" tě přece uspokojit nemůže. :')

      (Ono by to vždy při takovém srovnávání chtělo také údaje o kostře cyklisty.)

      [ Zpět ]
      Datum: 23.06.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Mountfield <- Madison <- Author

             

        myslim, ze author ma dobre geometrie aj ked mne osobne tiez nesadli a to som mal authory,minuly tyzden som si kupil wheeler, kt ma krastsie geometrie a bol to fajn pojazdenie aj ked author sa mi zda sportovejsi.

        [ Zpět ]
        Datum: 23.06.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (jurki)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Mountfield <- Madison <- Author

         

    Hmm, tak nevím, author to není. Navíc ta výbava je opravdu dost drahá. Když to odečtu od ceny kola, tak na kolo vychází něco lehce pod 5000 v případě toho El Pasa. Aby to nebyla opravdu nějaká fušeřina.

    [ Zpět ]
    Datum: 23.06.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Petromil)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Mountfield <- Madison <- Author

           

      Nechtěl jsem ti to znechutit, pokud nebudeš čekat zázraky (je to přece jen levné zboží), kolo si svou práci odvede. Tady najdeš vtipné a čtivé stránky o tom, co všechno se s takovým kolečkem dá užít: http://raster.infos.cz/kolo/.

      [ Zpět ]
      Datum: 23.06.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Petrolin)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Mountfield <- Madison <- Author

         

    Já pořád nevím....ty kola do 8000 se mi zdají všechny podobný. Nevím, jaká značka je dobrá. Nevím, jestli to náhodou není jedno :-)) do 8 táců.

    [ Zpět ]
    Datum: 23.06.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Petromil)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Mountfield <- Madison <- Author

           

      Jak ostatní značky, to teď nevím, třeba mají do 8000 nějaké úplně jiné typy kol. Ale u těch Authorů a Madisonů to myslím jedno je. Ocelovej rám stejnej, vybavení Shimano stejný, 21 rychlostí. Stejný určení - jsou to spíš sportovní kola (nejsou třeba městský), nikoli závodní. Do ložisek nevidím, ale že by tolik ušetřili na pár kuličkách se mi zas nezdá.

      Podívej na dražší modely:
      Author Zenith SX, rám Author Palladium dural, Shimano Deore, 17600,-.
      Madison Mountfield, rám Colombus Zonal dural, Shimano Deore, 18000,-.
      Author Airline, rám Columbus Zonal dural, Shimano LX, 23000,-.
      (Značkovej Culumbus Zonal dural jsem u crossů viděl jen u Authora. Divný co.)

      Nejsem žádnej odborník na kola. Ale všechno mi to připadá jako obchodní strategie, jejímž cílem je prodat toho co nejvíc, a to různým cílovým skupinám. Zákazník má mít dojem, že u Authora dostává špičkovou kvalitu v jím zvolené cenové kategorii. (Přece nevyhodí peníz za nekvalitního Mountfielda.) U Mountfielda zas má mít dojem, že nakoupil levně, avšak nikoli hloupě. (Přece nevyhodí peníz za předraženýho Authora.) .. No, a v obou případech dostane prakticky to samý.

      Jo, je tu rozdíl. Záruční opravy Authorů provádějí ve značkových prodejnách Authora, údržbu Madisonů zajišťují servisní střediska Mountfielda. Takže je otázka, jak dalece jsou proškolený. Ale můžeš se taky zeptat v kterékoli běžné opravně, zda by Madisona opravili.

      .. pro jistotu ještě opakuji, že svými doměnkami nijak nepopírám varování před "koly z hypermarketu". Madisona prostě za kola z hypermarketu nepovažuju. A samozřejmě se můžu mýlit. :')

      [ Zpět ]
      Datum: 23.06.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Mountfield <- Madison <- Author

           

      .. jo, a samozřejmě tím netvrdím, že si máš pořídit Madisona či Authora. Obzvlášť ne, pokud máš nějaké pochybnosti. :')

      [ Zpět ]
      Datum: 23.06.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Mountfield <- Madison <- Author

             

        http://www.jmsport.cz/jms/cenik.aspx tady na těchto stránkách mají docela dobré ceny....nedalo by se vybrat něco odtamtud? Třeba ten kellys saphix nebo superior 540.

        [ Zpět ]
        Datum: 24.06.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Petromil)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Mountfield <- Madison <- Author

         

    Díval jsem se na stránkách Mountfielda na kola New Orleans sx a Mineapolis sx, ale není tam moc údajů o těch kolech. Neví někdo, kde se to dá najít? (Pokud vůbec)

    [ Zpět ]
    Datum: 24.06.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Lubosh)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Mountfield <- Madison <- Author

         

    Tak mě Mountfield zklamal: Ve specializovaném oddělení s jízdními koly jsem chtěl Cyklostar, a když jsem prodavači vysvětlil "co to je", tak že prej takový věci nevedou. Takže kolům zřejmě nerozumí, a tím pádem ani v ničem nemůže (dobře) poradit.

    [ Zpět ]
    Datum: 28.06.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Mountfield <- Madison <- Author

         

    Co vim tak znacku Madison vymyslel Author (nebo teda Vesmirna Agentura) pro lacinejsi kola aby neutrpela image znacky Author.Cetl jsem to v nejakym rozhovoru s Havlenou - spolumajitelem firmy.Je to uz ale peknych par let, takze mezitim asi tuhle znacku prodali Mountfieldu.

    [ Zpět ]
    Datum: 29.06.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (lada)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

356 cyklistů (7 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024