reklama

pneu a duše

Ahojte cyklisti, koupila jsem si pneu 26 x 1, 75. Dali mi k tomu duše 26 x 1,9. Není to divné? Může to tak být? Když porovnáte 26 x 1, 5 a 26 x 1,75, na čem se vám líp jezdí? Díky. Martina

[ Zpět ]
Datum: 08.07.2008
Autor: jedna
  • Re: pneu a duše

         

    Duse ma vzdycky udane rozmezi, pro jakou sirku plaste od-do jde pouzit. Realne je ta tolerance jeste o neco vetsi.
    Co se tyka sirky plastu a pocitu jizdy, zadej si do vyhledavani nahore na strance treba "sirka plaste", "valivy odpor" atd.atd., je tu toho spousta.

    [ Zpět ]
    Datum: 08.07.2008
    Autor: vasek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: pneu a duše

           

      Jen dodám, že pokud je duše výrazně užší než plášť, tak díky té o něco větší toleranci to je většinou ok, duše se vytáhne. Jen to už může být náchylnější na defekty (díky většímu natažení duše má v nafouklém stavu už hodně tenkou stěnu, i když pokud to nebyla ultralightka, tak to ani moc nevadí).

      Opačná tolerance je ale o něco horší, širší duše se do užšího pláště rve dost špatně. Ten její konkrétní případ půjde asi bez problémů (ona taky duše 1,9 se asi nedělá vůbec; vždy bude mít nějaký rozsah a to většinou 1,5-1,95: ta by byla zcela vhodná, 1,9-2,1: ta už by byla o něco horší, ale narvat by tam šla).

      Jsem kdysi dávno měl po ruce jen duši 1,5-1,95 a cpal ji do 1,2 slicku. To byl už opravdu porod, ale protože jinak jsem nemohl jet, tak sem ji tam nějak narval a jel. Později, když byla příležitost jsem ji vyměnil za novou užší.

      [ Zpět ]
      Datum: 09.07.2008
      Autor: Mlok
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: pneu a duše

             

        Chtěl bych se zeptat, nepozorovals při použití širší duše boulení pláště při nahuštění? Mám totiž na zimáku širší duši než plášť a kolo se jeví jakoby mělo osmici, ovšem ráfek je OK, jen plášť je šišojidní.
        Takže řeším dilema, zda je to touto kombinací, ne je to špatně vyrobeným pláštěm (Rubena - kdysi v 90. letech jsem byl s tou značkou nadmíru spokojen, dnes bych ji nedoporučil ani svému nepříteli)

        [ Zpět ]
        Datum: 09.07.2008
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: pneu a duše

               

          "...touto kombinací, ne je to špatně..." = "...touto kombinací, NEBO je to špatně..."

          [ Zpět ]
          Datum: 09.07.2008
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: pneu a duše

               

          Už si to nepamatuju, ale myslím, že ani ne. Měl jsem to jen jeden den, než jsem měl možnost tam dát jinou duši.
          Ale určitě to možné je, pokud je duše výrazně větší.
          Na druhou stranu házejících Ruben jsem měl kdysi ohromné množství, v podstatě skoro každý plášť.

          [ Zpět ]
          Datum: 09.07.2008
          Autor: Mlok
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: pneu a duše

               

          Jednou se mi toto stalo, po chvíli jízdy si to ale nějak sedlo a zmizelo .......

          [ Zpět ]
          Datum: 09.07.2008
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Šnek)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: pneu a duše

                 

            Pokud to časem zmizí, tak to většinou je blbě usazený plášť v patkách, který si pak sedne.

            [ Zpět ]
            Datum: 09.07.2008
            Autor: Mlok
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: pneu a duše

                   

              Nejspíš máš pravdu, já jen že se mi to stalo jen jednou, a to když jsem bez výměny duše prohazoval 2.3 plášť za 1.9

              [ Zpět ]
              Datum: 09.07.2008
              Autor: Neregistrovaný uživatel (Šnek)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: pneu a duše

                     

                Pokud by to bylo z jiných důvodů jako třeba křivý plášť (častá situace) nebo tou duší, tak to časem samo nezmizí a nezbavíš se toho.

                [ Zpět ]
                Datum: 09.07.2008
                Autor: Mlok
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: pneu a duše

                       

                  Však tu slavnou Rubenu tam mám už jen na dojetí. Po cca 800 km na zadním kole (bez brzdění smykem) je napůl sjetá. Dalších 800 km a bude vyčnívat kord.
                  Ale jsem ponaučen, pokud nouzovku na zimáka, tak raději nějakou Kendu, než Rubenu ve stejné cenové relaci.

                  [ Zpět ]
                  Datum: 09.07.2008
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: pneu a duše

             

        Tak jsem to dnes odzkoušela v terénu. Ráno mi přehodili pneu i duše, prý je ten rozměr 1,9 - 2,125 do pneu 1,75 naprosto v toleranci. Jede se pohodlněji a bez problémů, jen to kolo je zase o nějaké to deko celkově těžší. Martina

        [ Zpět ]
        Datum: 09.07.2008
        Autor: jedna
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

169 cyklistů (6 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024