reklama

pocení

Chtěl bych se zeptat jak řešíte ztékání potu do obličeje a na brýle.
Při delších trasách s tím mám celkem problém neustále zastavovat a čistit brýle.

[ Zpět ]
Datum: 11.06.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (jaroslav)
  • Re: pocení

         

    Zkuste čelenku. Je dobré mít dvě na střídání. Já jsem ji také nejdříve odmítala - brýlatá a ještě s čelenkou. Teď mi pomáhá i na uši, když je vítr, mám občas problémy, čelenka zabrání ušním problémům i pocení.

    [ Zpět ]
    Datum: 11.06.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Jitka)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: pocení

         

    Právě z tohoto důvodu nosí cyklisti co nemaj moc vlasů (kterýma nemůžou pot odpařovat, můj problém neni málo vlasů, ale hodně krátkej sestřih) tenkej šátek pod helmou trošičku do čela, vzadu klasicky uvázanej, jednak to pomáhá a jednak je to i tak trochu stylový...doporučuju vozit aspoň 1 náhradní...

    [ Zpět ]
    Datum: 12.06.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (RadekII)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: pocení

         

    Můj problém je málo vlasů i krátkej sestřih :-) a řeším to šátkem z moiry-mono (a to nemám rád reklamy :-)). Barevně asi nic moc, jestli si na to potrpíš, ale funkčně bomba. Ani nemusím mít náhradní. Jen nekupuj moiru všitou do čelenek a šátků, ty zůstávají pořád vlhké.

    [ Zpět ]
    Datum: 12.06.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Milan98)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: pocení

         

    Také mě tento problém otravoval. Od jisté doby používám čelenku z moiry na suchý zip nasazenou tak, aby mi překryla i obočí. Potom jsou brýle zevnitř čisté celý den.

    [ Zpět ]
    Datum: 12.06.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Toman)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: pocení

         

    Já to řeším tak, že jezdím do kopce pomalu (nepotím se tolik) a z kopce rychle (oschnu). Ale jezdím (zatím) bez přilby a (zatím) mám dost vlasů:-)
    Spíš mi vadí pocení zad od opěradla, ale to zkusím vyřešit koupí nějakého toho speciálního trika, su na to dost zvědavej, jestli to fakt funguje. Nebo navrtat do opěradla dírky, nemáte s tím někdo zkušenosti? Mám pěnový potah a "laminátové" sedlo zn. Optima.

    [ Zpět ]
    Datum: 12.06.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (McTorpedo)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: pocení

           

      McTorpédovým způsobem to já řešit nemůžu, protože do kopce i z kopce jezdím jako drak. Ale problém jsem měl stejný - nosím brýle, často zastavuji a koukám triedrem nebo fotím, vše upatlané od potu. Vyřešily to čelenky, používám froté. Osobní zkušenost - i ty nejlevnější za 29,- Kč fungují naprosto spolehlivě a se stejnou funkčností jako ta moje nejdražší od Nike za 200,- (jsem ji dostal, nóóó).
      Jen jednou - loni v červenci - jsem čelenku propotil tak, že mi pot kapal na rám. To bylo na asfaltu + 52 stupňů, ptáci padali za letu na zem, krávy na loukách kolem umíraly vedrem, nebe bylo tím dusnem nééé modrý, ale šedivý, vzduch se tetelil a já šlapal ten dokopec ze Slavonic na Novou Bystřici.

      [ Zpět ]
      Datum: 13.06.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: pocení

           

      Tomu věř že to funguje,fakt super

      [ Zpět ]
      Datum: 11.07.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (pe3k)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: pocení

         

    Kvalitní přilba je vybavena kvalitním potítkem to je základ.Dá se vyjmout vyprat je antibakteriální takže ani nesmrdí i propocená jseš bez opruzení čela.Mám také dioptrické brýle s helmou nemám s potem v očích potíže ani při tepl.okolo30st. a dlouhých cestách.Nic nemusím ždímat odpařuje se jízdou samo

    [ Zpět ]
    Datum: 13.06.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (ZDENEK)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: pocení

           

      Chtěl bych ještě podotknout některé nové sport brýle"sluneční" mají na horní části takové měkké potítko,docela to funguje i když trochu ubírá pohled vzhůru což může měkomu vadit i když také zastinuje přímé slunce do očí co je ale zase dobře.mějtese

      [ Zpět ]
      Datum: 15.07.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (ZDENEK)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: pocení

         

    Musím souhlasit se Zdenkem. Jsem přírodní skinhead, no nemám pleš, mám jen vysoké čelo a nosím brýle a s potem v očích nemám problém. Zadrží ho pásek v helmě a zbytek se odpaří větracíma otvorama. Jen je potom nepříjemné, ale jenom chvilku, si hemu znova nasadit. Ale trochu to napraví pásek otřít kapesníkem a malinko vysušit před nasazaním helmy.

    [ Zpět ]
    Datum: 15.06.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (bejbís ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: pocení

           

      A já mám vlasy a lá Beatles a i když se potím hodně, tak brejle mám čisté (v rámci možností :) )

      [ Zpět ]
      Datum: 04.07.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Jakub)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: pocení

         

    Já to řeším šátkem pod přilbou.

    [ Zpět ]
    Datum: 11.07.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (pe3k)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

271 cyklistů (6 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024