reklama

jaké kvalitní dráty?

DT Swiss, hvězdonické či jiné?

díky

[ Zpět ]
Datum: 16.06.2008
Autor: Edas
  • Re: jaké kvalitní dráty?

         

    DT a k nim niple Prolock, spolehlivě z Bottica Otrokovice, hvězdonické jsou sice taky nerezové í, ale já na výpletu rozhodně nešetřím. Mám vyzkoušené 1,8/1,5, plné dvojky, 2/1,8 a nově jsem nechal zaplést Alpine III. Vždy maximální spokojenost a to se pak člověku už nechce experimentovat.

    [ Zpět ]
    Datum: 16.06.2008
    Autor: vladaza
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: jaké kvalitní dráty?

           

      o Alpine III taky uvažuji, jaký by jsi doporučoval náboj? Onyx nebo Novatec?

      [ Zpět ]
      Datum: 17.06.2008
      Autor: Edas
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: jaké kvalitní dráty?

             

        protože jsem chtěl získat hodně tuhé /zejména/ zadní kolo tak, jsem použil Novatecy s průměrem upínáku 10 mm/ koukni na Velosport Valenta, zde jsem je koupil/, alternativa od DT by vyšla podstatně dráž a já mám s Novatecy dobrou zkušenost

        [ Zpět ]
        Datum: 17.06.2008
        Autor: vladaza
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: jaké kvalitní dráty?

               

          Ten náboj nevypadá špatně. Na klasickýho crossa jde tento průměr upínáků taky použít? Také bych chtěl tuhé a pevné zadní kolo. Co používáš za ráfky?

          [ Zpět ]
          Datum: 17.06.2008
          Autor: Edas
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: jaké kvalitní dráty?

                 

            s upínáky není problém, dají se použít do běžných patek / daní za tuhost je vyšší hmotnost, upínák je železný, páčka pak hliníková, daly by se sehnat i upínáky DT, které jsou hliníkové a lehčí, ale taky patřičnš drahé/

            [ Zpět ]
            Datum: 18.06.2008
            Autor: vladaza
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: jaké kvalitní dráty?

               

          Pěkně Tě láme-skromný dotaz na dráty,pak náby,teď ráfek a...........obout co??

          [ Zpět ]
          Datum: 17.06.2008
          Autor: jinec
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: jaké kvalitní dráty?

                 

            No jelikož jsem ochoten do toho vrazit vcelku dost peněz, tak přemýšlím a dumám :) Zatím jsem používal klasický konusový střed shimano, ráfky remerx a jsem velice spokojen s pláštěma maxiss overdrive. Nikdy jsem neměl žádný problém či prasklý drát, a že toho na kole na těžko vozím dost :). ale ráfek již dosluhuje (od brždění je už docela ztenčenej) tak se poohlížím po výměně. A rád zainvestuju do něčeho hodně odolnýho. :)

            [ Zpět ]
            Datum: 17.06.2008
            Autor: Edas
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: jaké kvalitní dráty?

                 

            kola budou sloužit pro MTB 29" - ráfky jsem vybral Mavic A 719, vpředu jsou plné 1.8 mm /DT/, vzadu vzpomínané Alpiny / kritizovaným jevem je je u velkých kol právě malá tuhost, proto jsou použity právě tyto špice, které jsou přesto lehčí než plné "dvojky"/ a pláště WTB Vulpine 29 x 2,1", což jsou semislicky a měly by frčet / dělají se i v provedení pro 26 palců/

            [ Zpět ]
            Datum: 18.06.2008
            Autor: vladaza
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: jaké kvalitní dráty?

         

    když to kupuješ celý- nechceš zapletené?

    [ Zpět ]
    Datum: 17.06.2008
    Autor: Hrabosh
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: jaké kvalitní dráty?

           

      abych pravdu řekl, nevím přesně co obnáší za výhody a co přesně je zapletené kolo..., kromě toho že už je to hotové kolo :)

      [ Zpět ]
      Datum: 17.06.2008
      Autor: Edas
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: jaké kvalitní dráty?

             

        Teď k Tobě nemluví odborník,ale člověk,který to absolvoval před měsícem.Zapletené kolo-vypletené s nábou a ráfkem.Když jsem si ho nechal vyplést+novou nábu a ráfek,přišlo mě o pár stovek dráž,než kdybych si koupil kolo zapletené.

        [ Zpět ]
        Datum: 17.06.2008
        Autor: jinec
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: jaké kvalitní dráty?

               

          já si pod pojmem "zapletené" představuji set předního a zadního kola i s upínáky od Mavicu, Campy, Shimana apod.často s atypickým nábojem, výpletem s minimálním počtem špic - často hliníkových, svazkovým výpletem nebo kombinací radiálního a běžného výpletu s křížením na zadním kole apod. každopádně nic pro mě - já si vyberu komponenty podle gusta a použití, nechám ručně vyplést mechanikovi s mnohaletou praxí a dostanu za rozumné peníze kola s bezproblémovým servisem a tuhostíi o které se mnoha továrně zapleteným kolům může jenom snít. a že to není jen plácání do větru potvrzují srovnávací testy např. v německém Biku, kdy klasický výplet s 32 dráty často válcuje módní výstřelky, většinou i mnohem dražší

          [ Zpět ]
          Datum: 18.06.2008
          Autor: vladaza
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

371 cyklistů (16 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024