reklama

prehadzovačka

neviem si rady, nevyznám sa. aký je rozdiel u prehadzovačky s krátkym, stredným, dlhým ramenom? zohnal som dobrú prehadzovačku, ale neviem sa rozhodnúť pre dĺžku ramena (sram X9). jazdím na crossovi 80% asfalt, 20% poľné cesty. vdaka za rady.

[ Zpět ]
Datum: 15.06.2008
Autor: Neregistrovaný uživatel (mišo ([email protected]))
  • Re: prehadzovačka

         

    Délka ramen je podle toho jak velký rozdíl zubů máš,trojtalíř a kazeta,a tedy jak velkou délku řetězu to musí dopnout.

    [ Zpět ]
    Datum: 15.06.2008
    Autor: keťo
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: prehadzovačka

           

      na trojtalíři mám počet zubov 44-32-22, zadné deväťkolečko ešte zháňam, ale najskôr by som chcel kúpiť prehadzovačku a potom doladiť ostatné veci( zadnú kazetu, reťaz). tak neviem ako ďalej s tou prehadzkou. dlhé, stredné, krátke rameno? poprípade aký počet zubov na zadenej kazete?. vdaka

      [ Zpět ]
      Datum: 15.06.2008
      Autor: Neregistrovaný uživatel (mišo ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: prehadzovačka

             

        Trojtac 44-32-22,9kazetu 11-32,XT prehazka s tzv.krakym ramenem,roztec hridelek kladek je 68mm,funguje bez problemu.

        [ Zpět ]
        Datum: 15.06.2008
        Autor: Neregistrovaný uživatel (honzar)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: prehadzovačka

               

          S krátkým ramínkem by mu to nevyšlo ani náhodou. XT přehazka se ale vůbec s krátkým ramínkem nevyrábí, takže máš maximálně střední.
          Bikové přehazky s krátkým ramínkem se dělají jen Sram, Shimano dělá s krátkým pouze silniční přehazky.

          A i to střední ramínko si musí rozmyslet. Na plné pokrytí uvedených převodů je potřeba dlouhé ramínko. Samozřejmě pokud někdo nepoužívá některé hodně křížící se kombinace a oželí třeba převod malá/nejmenší pastorky, tak mu stačí střední ramínko, které lépe napíná řetěz a je méně nachylné na uražení.

          Také jezdím střední raménko a dokonce na fullu (tam je třeba na velká/velká větší rezerva pro napínání řetězu při pružení) a s 11/34 kazetou. Ale těch převodů už to nepobere větší množství, což je mi fuk, ale je třeba s tím počítat.

          [ Zpět ]
          Datum: 15.06.2008
          Autor: Mlok
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: prehadzovačka

                 

            Souhlasím,proto jsem napsal s tzv.kratkým a udal rozteč kladek.Prodejce to nazývá s krátkým ramínkem,konktrétně Bikesport.

            [ Zpět ]
            Datum: 16.06.2008
            Autor: Neregistrovaný uživatel (honzar)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: prehadzovačka

                 

            vdaka za reakcie. čiže z toho všetkého mi vychádza, že na trojtanier o rozmeroch 44-32-22 a 9kazety rozmerov 11-34 mi vyhovuje dĺžka ramena stredná, resp. dlhá. kupujem to cez net a veľmi sa v tom nevyznám. tak teda, akú mám objednať na vyššie uvedené rozmery? prehadzovačku so stredným ramenom, alebo dlhým ramenom, aby to fungovalo na 100%. vaše rady mi fakt pomôžu. dííík

            [ Zpět ]
            Datum: 16.06.2008
            Autor: Neregistrovaný uživatel (mišo ([email protected]))
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: prehadzovačka

                   

              Pokud chceš funčních všech 27 převodů, tak potřebuješ dlouhé raménko.

              Se středním při kazetě 11/34 počítej, že ti nepůjdou cca 3-4 převody (přesně se to říct nedá, záleží jak máš přesně dlouhou zadní stavbu a jak vyjde přesně řetěz) na nejmenší pilu (tedy samozřejmě pokud nastavíš délku řetězu dle pravidla velká/velká).
              Pokud tyhle převody nikdy nejezdíš (když bys omylem zařadil, tak se nic neurve, jen bude už přehazka nezvládne napnout řetěz a bude to někde šrktat a jet na to nepůjde), tak můžeš dát střední vodítko, které má pak již zmíněné výhody.

              Já vozím všude střední vodítka, na stejných převodech co budeš dávat a ještě k tomu na fullu (takže bych měl mít rezervu na velká/velká větší ale nemám, protože ten převod nikdy nejezdím; ale už je to riziko u mě, kdybych na velká/velká přehodil, tak se ještě nic neděje, ale kdybych v tu chvíli propružil přes půl zdvihu, tak urvu řetěz a možná i přehazku), protože ty křížené na malou placku nejezdím nikdy (na HT to vychácí +- stejně, protože já tam nedal ty dva články navíc, co bych kvůli fullu měl teoreticky mít kvůli velká/velká).

              Tedy pokud řadíš, co ti přijde pod ruku a neřešíš co jezdíš za převody, kup dlouhé. Pokud ty křížené nidky nejezdíš, tak vem střední.

              [ Zpět ]
              Datum: 16.06.2008
              Autor: Mlok
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: prehadzovačka

                     

                dakujem ti velmi pekne. fakt si mi poradil. nakoniec asi kúpim tú prehadzku s dlhým ramenom, dúfam že mi bude fungovať. ak bude fungovať na všetky prevody, tak nie je čo riešiť. jazdím väčšinou asfalt a tam je malá pravdepodobnosť jej rozbitia, resp. ulomenia.

                [ Zpět ]
                Datum: 16.06.2008
                Autor: Neregistrovaný uživatel (mišo ([email protected]))
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

371 cyklistů (11 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024