reklama

Samolepicí duše

Třeba toto:
http://www.kupkolo.cz/produkty/Pneu_66/duse-mtb...
Máte s tím někdo zkušenosti? Používal jsem galusky TUFO a do nich preventivně TUFO tmel, rekord udělala zadní, která vydržela od prvního nalepení až do sjetí na hadry bez jediného defektu. Ale na mtb mi tufo nefunguje (že by nižší tlak?) Slime byl před deseti lety hit, fungoval i na mtb, tohle je v principu totéž a ještě to vyjde levnějc a bez zasvinění ventilku.
Ó ano, je to váha na obvodu atd., ale těch pár gramů mi za to stojí, pokud to fakt eliminuje lepení.

[ Zpět ]
Datum: 11.06.2008
Autor: Joe-CUBE
  • Re: Samolepicí duše

         

    V duších to nikdy pořádně nefungovalo a používat to v nich je podle mě nesmysl.

    Pokud chceš něco fungující, přejdi na nějaké bezdušové řešení, tedy buď na plnohodnotné UST řešení (samozřejmě s tmelem) nebo na klasické pláště s NoTubes nebo NoFlats.
    A kromě toho, že tam ty tmely fungují dobře, tak navíc duši nemůžeš už procvaknout když tam není.
    Duše se slime se dá procvaknout zcela snadno, tmel v duši cvaknutí nezalepí v podstatě téměř nikdy.

    A další výhodou bude to, že na tom budeš s váhou lépe než s variantou s duší s tmelem (u NoTubes + klasika na tom budeš ještě výrazně lépe než s variantou klasika + ultralight duše bez tmelu).

    [ Zpět ]
    Datum: 11.06.2008
    Autor: Mlok
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Samolepicí duše

         

    Viděl jsem u nás předváděcí kolo s Joe's NoFlats a byl to nářez. Proražení hřebíkem jedna otočka kola a žádný únik vzduchu. Silně zvažuju že to na kolo koupím, jestli pojedu s kolem na dovolenou tak to bude jasná volba.

    [ Zpět ]
    Datum: 11.06.2008
    Autor: Zoid
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Samolepicí duše

           

      Předváděčky NoFlats i NoTubes maj dva problémy. První vlastně není problém, jen už to souvisí s tím co jsem psal, tedy je to vždy použito bez duší.
      A pak druhý problém je ten, že na předváděčky a natáčená videa, co mají obě firmy na stránkách používají neuvěřitelně mnoho tmelu, což není vůbec v praxi reálné. Tedy ne že by to v praxi nefungovalo, ale to co dělají na předváděčkách (tedy přejetí pásu hřebíků a podobné ukázky) to v reálu nepobere ani náhodou, tam byt o mohlo vzít tak 2 hřebíky a to ještě by nesměly být nějak extra tlusté.
      V reálu samozřejmě není třeba, aby to vyřešilo pás hřebíků, ale to jen pro upřesnění, že to pak tak není.
      V reálu jde především o defekty typu trny, které to v praxi zacelý bez problémů.

      [ Zpět ]
      Datum: 11.06.2008
      Autor: Mlok
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Samolepicí duše

           

      Jezdim taky s NoTubes, coz je podobny system, jak pise uz i Mlok. Kvuli trnum v okoli jsem mival na MTB s dusemi samy defekt- asi 8-9x?, loni jenom jedinkrat, a to slo o riznuty plast, coz by nepobrala ani duse. Pokud si sebou vezmes na cestu pro jistotu 1 dusi do kapsy, opravis ev. defekt i v terenu (tyhle bezdusove kity jsou docela narocne na montaz, bez kompresoru nebo aspon poradne stojaci pumpy to nejde).

      [ Zpět ]
      Datum: 12.06.2008
      Autor: vasek
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Samolepicí duše

             

        Tohle vyjde u UST skoro nastejno. Sice nafouknu teď ty USTčka i malou pumpičkou, takže montáž je v pohodě, ale stejně kdybych plášť třeba říznul ho v terénu opravovat určitě nebudu (pokud stejně nebude už rovnou na vyhození). Tedy v terénu budu taky dávat duši i u plnohodnotných UST.

        [ Zpět ]
        Datum: 12.06.2008
        Autor: Mlok
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

375 cyklistů (13 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024