reklama

Životnost náboje + počet děr?

Zdravím,
jak dlouho vám vydržel zadní náboj?? Mně odešel bezdiskovej Ritchey Zero po 5ti letech akorát teda nevím kolik kilometrů, ale tak přes 10tis. to bylo no...ale když tady teda čítávám jak lidem vydrží něco přes 30tis atd...teda je pravda že dostal asi dost zabrat,dělal sem na tom dřív i blbosti se skákáním a zničil ráfek,ale na stržený praporky to snad nemá tolik vliv...teď je teda otázkaj jestli náboj je v pohodě a stačila by výměna ořechu???Nemá někdo na webu nějakou orientační tabulku výdrže komponentů??
No a ještě mě zajímá jakej je rozdíl mezi 32 a 36 děrami, k čemu co...
díky a mějte se!!

[ Zpět ]
Datum: 09.06.2008
Autor: Egesi
  • Re: Životnost náboje + počet děr?

         

    Zadnou orientacni tabulku vydrze komponentu nenajdes, protoze nikdo nevazi a neslape stejne, nikdo nepouziva kolo za stejnych podminek a nikdo jej ani neservisuje ve stejnych intervalech a stejnym zpusobem. Navic se casto lisi zivotnost i u jednotlivych kusu stejneho typu.
    Ad pocet der/dratu- cim vic dratu, tim muze byt logicky vyssi pevnost vypletu.

    [ Zpět ]
    Datum: 09.06.2008
    Autor: vasek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Životnost náboje + počet děr?

         

    Starej silniční na favoritu asi 35000 a na MTB DEORE M475 cca 16000 a stále chodí (mám je teď jako náhradní)

    [ Zpět ]
    Datum: 09.06.2008
    Autor: Radius
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Životnost náboje + počet děr?

         

    Počet drátů nemá vliv na životnost náboje ale pouze na tuhost výpletu a na životnost výpletu. Čistě teoreticky je možné že tužší výplet při jízdě terénem a skocích zatěžuje náboj víc díky větším rázům a nepatrně sníží životnost. To už je ale spíš v rovině spekulací než seriózních fakt. Nic bych neřešil a koupil Novatec se čtyřmi průmyslovým ložisky. Každý kdo ho má tak jenom chválí :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 09.06.2008
    Autor: Petrun
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Životnost náboje + počet děr?

         

    Zadní náboj mi na horském kole vydržel 12 let - asi 30 tis. km ježdění. Až do letošní zimy v pohodě, ale pak v něm začalo cvakat a najednou - ať šlapu jak chci, kolo nezabírá.

    Naštěstí jsem od bratrance dostal skoro nepoužité zadní kolo, a tak dál vesele jezdím :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 09.06.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Džejkej ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Životnost náboje + počet děr?

           

      Ono je to taky obcas potreba rozebrat, zkontrolovat, promazat, ... :o)

      [ Zpět ]
      Datum: 10.06.2008
      Autor: vasek
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Životnost náboje + počet děr?

             

        Stále slyším chvály na Novatec a když jsem asi před měsícem nechal od servisáka "sestrojit" nové přední kolo,tak mi tam dal to,co jsem tam měl předtím,protože jsem s tím najezdil desetitisíce km.Ráfek Remerx Panther a nábu Shimano Paralax.Jezdím pouze silnici,ale na váze mi nezáleží(kola),nové kolo si nechci kupovat,poněvadž si ho ještě nezasloužím.Jaká je tedy ta výše zmíněná nába?

        [ Zpět ]
        Datum: 10.06.2008
        Autor: jinec
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Životnost náboje + počet děr?

           

      Jojo,to se přesně stalo mě, už se ohudlal vnitřek...je možný to řešit i jen výměnou ořechu pokud se nemýlím...
      Jinak jsem koupil náboj Author, dám vědět jak se osvědčí. Author kotoučovej mám na předku a ten tam mám stejně dlouho jako ten zadní a nejeví vůbec žádný známky ojetí, pořád se točí jako novej a to dostal zabrat dost...

      [ Zpět ]
      Datum: 10.06.2008
      Autor: Egesi
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

378 cyklistů (6 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024