reklama

ČSN 736110, strana 61, poznámka nad tabulkou 16

ČSN 736110, strana 61, poznámka nad tabulkou 16- tady jsme našli poměrně důležitou informaci umožňující budovat přejezdy pro cyklisty. Nepřjde Vám šílené hledat informace tímto způsobem?

[ Zpět ]
Datum: 06.06.2008
Autor: Hrabosh
  • Re: ČSN 736110, strana 61, poznámka nad tabulkou 1

         

    Chtěl jsem napsat že mi to připomnělo Hlavu XXII., ale hned jsem si uvědomil že je to blbost. A docela dlouho mi trvalo než jsem si uvědomil že mi to připomíná Zámek. Šedá kůra mozková asi příliš zahálí a degeneruje.

    [ Zpět ]
    Datum: 06.06.2008
    Autor: Hrabosh
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: ČSN 736110, strana 61, poznámka nad tabulkou 16

         

    V nové verzi ČSN 73 6110 (leden 2006) je šílené hledat cokoliv.

    Začíná to už tím, že norma je prošpikována naprosto nepotřebným balastem. Kupříkladu začátek cyklistické části:
    "Cyklistická doprava přispívá ke zlepšení životního prostředí i k upevnění zdraví obyvatel a je přínosnou alternativou dopravy automobilové. Proto má být v návrzích dopravní soustavy obcí a návrzích místních komunikací její rozvoj podporován. Návrh cyklistické infrastruktury je nedílnou součástí řešení dopravní soustavy obce a má být především plánováním nabídky pro rozvoj této dopravy. (…)".
    Takovéhle pindy patří do předvolebních slibů, maximálně tak do politického prohlášení MNV, ale ne do technické normy.

    Druhým nešvarem je spousta odkazů někam jinam. Pokud vedou pro upřesnění někam mimo normu, tak se to ještě dá pochopit (např. na invalidní vyhlášku), ale tahle norma zhusta odkazuje sama na sebe stylem A -> B -> C-> A (začarovaný kruh).

    Posledním problémem, který tak trochu souvisí s tím předchozím, je nezkoordinovanost. Ten systém odkazů vede k tomu, že vzájemné kombinace různých podmínek asi nebyly synchronizovány. Tak vytváří řešení neproveditelná ani teoreticky (nevyjde geometrie tvarů), natož pak prakticky.


    K té zmiňované poznámce k 10.1.3.3: v podstatě se tam říká, že pokud je přechod pro chodce moc dlouhý a nedá se přerušit ochranným ostrůvkem, tak se nemusí uměle zkracovat chodníkovým mysem na úkor průběžného cyklistického pruhu v HDP. O cyklistických přejezdech ani zmínka – jakou to k nim má souvislost?

    [ Zpět ]
    Datum: 07.06.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Štěpán)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

318 cyklistů (2 přihlášení)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024