reklama

bicykel pre vysokych

ahoj hladam bicykel pre vysokych, teda meriam 205 cm a doteraz vsetko mi bolo male. Prosim mozete poradit daky crosovy bicykel alebo co najvacsi bicykel. Ake najvycsie ramy sa vyrabaju? Dakujem

[ Zpět ]
Datum: 02.06.2008
Autor: Neregistrovaný uživatel (becica ([email protected]))
  • Re: bicykel pre vysokych

         

    Zadej si do vyhledavani nahore na strance 29", myslim, ze 29" MTB s plasti podle tvych potreb bude pro tvou vysku ideal. Probiralo se to tu, dozvis se tam furu uzitecnych informaci. Se svou vyskou urcite nebudes ani nejlehci, takze "obri" MTB pod tebou urcite vydrzi mnohem vic a zaruci i rezervy pro ev. jizdu terenem. Tohle kolo bude mit vyhodu ve vhodnejsi geometrii pro vyssi jezdce a navic i jiste esteticke plus, ze nebude pusobit ve velkem rozmeru jako leseni.
    Velikost vidim na prvnich par hledacich pokusu na netu nejvetsi 21,5", da se dohnat vytazenim sedlovky (urcite pujde o sirsi prumer, takze vydrzi). Pokud se budes o tenhle bike zajimat konkretneji, zeptej se prodejce i na moznost montaze delsich klik nez je standard.

    [ Zpět ]
    Datum: 02.06.2008
    Autor: vasek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: bicykel pre vysokych

         

    Tohle se dělá i ve velikosti 23" :
    http://www.superior.cz/cz/kolekce-2008/29/bike...
    To by mělo stačit :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 03.06.2008
    Autor: Petrun
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: bicykel pre vysokych

           

      Tahle 23jka je ještě o pár mm delší než jiné rámy, ale ne o moc. Třeba GF má 21čky jen asi o 8mm kratší.
      Pokud by měl ale superdlouhé i nohy, tak přeci jen dávat na 21čku delší než 400mm sedlovku už není ono a už bych se asi bál. Možná ještě kdyby tam byl průměr 34,9, tam dělá Syntace 480mm sedlovka, která by mohla vydržet dost.

      [ Zpět ]
      Datum: 03.06.2008
      Autor: Mlok
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: bicykel pre vysokych

             

        Tohle už je na něm. Viděl jsem tu 23" na prodejně a vždy je možnost se dohodnout a na kole se svézt. Tuhle zkušenost žádné výpočty nenahradí.

        [ Zpět ]
        Datum: 03.06.2008
        Autor: Petrun
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: bicykel pre vysokych

         

    Jeden znamy mel cross 24" author airline. Ale i tak rikal, ze na jeho 207cm je mu maly.

    [ Zpět ]
    Datum: 03.06.2008
    Autor: wewerka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: bicykel pre vysokych

           

      No jo, ale ten rám má jen 605mm na délku. To i spousta jiných 19tek rámů je delší.
      Na 207cm si koupit takhle krátký rám, to se pak nemůže divit...

      [ Zpět ]
      Datum: 03.06.2008
      Autor: Mlok
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: bicykel pre vysokych

             

        To mu hned napisu. Veci jako promerovani ramu myslim vubec neresil.

        [ Zpět ]
        Datum: 03.06.2008
        Autor: wewerka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: bicykel pre vysokych

         

    A co si nechat udelat ram na "miru". Prece jen by ti mohli uvarit ram, ktery by ti mnohem vice sedl, nez kdejaky seriovy.

    [ Zpět ]
    Datum: 03.06.2008
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: bicykel pre vysokych

         

    zajímalo by mě na čem jezdí Hushovd :)

    [ Zpět ]
    Datum: 03.06.2008
    Autor: Hrabosh
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: bicykel pre vysokych

           

      Ten má jen 183 cm. I pro mě při mých 190 cm výšky byly 23-palcové rámy malé. To, na čem mě vidíš jezdit, má 27 poctivých palců plus ještě zvednutá řidítka. Při výšce 205 cm myslím jiné řešení než rám na míru není.

      [ Zpět ]
      Datum: 03.06.2008
      Autor: Medvěd
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: bicykel pre vysokych

             

        Cifix, je to sprinter z Norska, má dva metry a není to Hushovd. Sakra kdo je to???

        [ Zpět ]
        Datum: 03.06.2008
        Autor: Hrabosh
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: bicykel pre vysokych

               

          tedy asi bych měl vysvětlit proč- čím větší je rám, tím je to horší s tuhostí tohoto rámu. A makající sprinter ten rám dost zatěžuje. Bez ohledu na to že by to mohlo prasknout je tuhý rám nutným předpokladem pro nějaké rozumné výsledky.

          [ Zpět ]
          Datum: 03.06.2008
          Autor: Hrabosh
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: bicykel pre vysokych

               

          Z těch seveřanů mě napadá akorát Backstedt, ale to není ani sprinter ani Nor :) (a ani ty dva metry nemá, třeba Sosenka je tuším vyšší)

          [ Zpět ]
          Datum: 04.06.2008
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: bicykel pre vysokych

             

        Tím chceš říct, že máš nohy do rozkroku delší než nějakých 105cm? Protože jinak nemůžeš potřebovat 27čku rám.

        Na 205cm klidně sériové rámy budou, zrovna ten 29kový Superior v 23 velikosti, co dával Petrun odkaz výše bude skoro určitě velký dost.

        Na postavy kolem 195cm běžně stačí i 26-kové rámy v 21,5lce velikosti od značek co dělá dlouhé rámy, tedy např. od Treku. Na takovém v mojem okolí jezdí několik lidí a jeden má 197cm a ten rám mu je přesně akorát (a to ještě při dost sportovním nataženějším posezu, takže by klidně mohl jezdit i kratší rám, kdyby chtěl pohodlnější posez).
        A ten 29kový Superior je ještě výrazně větší.

        [ Zpět ]
        Datum: 03.06.2008
        Autor: Mlok
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: bicykel pre vysokych

               

          Nejsem odborník a absolutně netuším, na čem jezdí jiní. Svoje trekové kolo jsem si nechal svařit u Bareše v Brandýse nad Labem přesně na míru tak, jak jsem si ho sám namaloval. Sedlo mám ve výšce 113 cm a řidítka ve výšce 126 cm nad zemí. Výška vodorovné části rámu je 92 cm nad zemí. Délka 60 cm. Vzhledem ke tvaru představce je horizontální vzdálenost mezi sedlem a řidítky zhruba 70 cm.

          Do té doby jsem jezdil na 23-palcových rámech a seděl jsem na tom jak na nočníku. Ten 27-palcovej rám jezdím už šestým rokem a mám na něm odjeto hodně přes 30.000 km. Slouží k mé plné spokojenosti.

          [ Zpět ]
          Datum: 03.06.2008
          Autor: Medvěd
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: bicykel pre vysokych

                 

            Ty máš zcela atypický rám a posez, kde chápu, že ho musíš mít na míru, nic takového se opravdu běžně nedělá. Výškově by stačil i tobě menší rám, ale pak by asi byl trošku problém s těmi šíleně vysoko umístěnými řídítky, i kdyby se použila řídítka s větším zdvihem.

            Když to ale bude rám klasické konstrukce, tedy ne s tak vysoko položenými řídítky (na kterých by se v terénu opravdu jezdit nedalo, ale chápu že tobě to tak vyhovuje na tvoje použití), tak ta 23 velikost stačit musí a případně se použije delší sedlovka.

            V terénu je zcela nežádoucí mít vysoký rám jako máš a čím nižší tím lépe, tedy vždy je ideální mít co nejnižší rám, jen tak vysoký, aby délka použité sedlovky zaručila, že vydrží a nepraskne (což je ale klidně 400mm i více, pokud se jedná o větší průměr sedlovky a vybere se vhodná).

            Mít 92cm horní rámovou trubku nad zemí by bylo v terénu hodně špatné i pro supervysokou postavu, kde bude délka nohou do rozkroku přes 90cm.

            Všichni vysocí cyklisti v mojem okolí mají vždy i hodně dlouhé ruce a pro stejný posez potřebují řídítka klidně ještě níže než menší jezdci.

            Jediné co není úplně jasné, že stačit bude je délka rámu. Pokud má průměrné ruce, tak i na tu výšku stačit bude (těch 650mm virtuální horní rámové trubky u toho Supa), pokud by měl na tu postavu ještě extrémně dlouhé ruce, tak to stačit nemusí.

            [ Zpět ]
            Datum: 04.06.2008
            Autor: Mlok
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: bicykel pre vysokych

                   

              Je to přesně tak, jak píšeš. Hlavním důvodem, proč jsem si rám nechal svařit, byla potřeba vzpřímeného posazu. Kdybych si na 23-palcový rám dal delší sedlovku, měl bych nejspíš hlavu níž než zadek. Zadání, které jsem Barešovi dal, byla mimo jiné výška té vodorovné trubky, abych nemusel sedlovku moc vytahovat. Měl jsem nepříjemné zkušenosti s tím, že se mi vytažená sedlovka pod moji nezanedbatelnou vahou ohnula dozadu. Když jsem pak někomu půjčil kolo, on zarazil tu ohnutou sedlovku do rámu a já jsem měl velké problémy ji pak vytáhnout zpátky.

              Podobné problémy jsem měl s představcem. Vždycky jsem ho měl vytažený až nadoraz nahoru, ale pak vznikla obrovská páka, takže se mi stalo, že jsem představec zlomil. Stalo se mi to v nejméně vhodném okamžiku - ve velké rychlosti při sjezdu z Velké Baby do Hostomic. Dokážeš si určitě představit, že jsem měl plný ruce pazourů, abych se na tom kole se zlomeným představcem vůbec udržel. No, dole v Hostomicích jsem zarazil ten představec dolů, dotáhnul jsem to a dojel s tím takhle až do Prahy. Ale o držku to fakt bylo.

              To byla poslední kapka, kdy mi došla trpělivost. Při té současné velikosti rámu nemusím mít ani představec ani sedlovku příliš vytažené a výše popsané problémy se mi vyhýbají. Navíc při čekání na zelenou na křížovatce se o řidítka můžu opřít předloktími a vložit si třeba hlavu do dlaní. :o))

              Předek mého kola je udělaný tak, že trubka s hlavovým složením je vedena ještě o 13 cm nad rám, takže vidlice má 32 cm dlouhý krk.

              [ Zpět ]
              Datum: 04.06.2008
              Autor: Medvěd
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: bicykel pre vysokych

                 

            kdyby sis chtěl udělat radost: http://cgi.ebay.de/28-Herren-XXXL-Fahrrad...
            vydrží to určitě víc než Tvoje současné, leta se o to nebudeš muset starat....

            [ Zpět ]
            Datum: 04.06.2008
            Autor: Hrabosh
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: bicykel pre vysokych

                   

              Hezký. Vypadá dostatečně páprdovsky, to by mi mohlo vyhovovat. Uvidíme, kolik toho ještě odjezdím na svém současném stroji, a pak o tom začnu uvažovat.

              [ Zpět ]
              Datum: 04.06.2008
              Autor: Medvěd
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: bicykel pre vysokych

         

    Jednou jsem na letišti viděl chlápka, který měl zepředu na triku napsáno: "NO, I'm not playng basketball!" a na zádech zase "Are you jockey?"
    A abych si nedělal jen legraci- nech si rám svařit, na Tvoje
    rozměry se sériová kola nedělají (konfekční oblečení asi taky nenosíš a standardní postele nepoužíváš...)

    [ Zpět ]
    Datum: 03.06.2008
    Autor: Hrabosh
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

343 cyklistů (1 přihlášený)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024