reklama

Ahoj, mám Kellys Axis a jsem s ním spokojený, až na jeden detail

Ahoj, mám Kellys Axis a jsem s ním spokojený, až na jeden detail...stalo se u mě pravidlem, že zhruba po 1000 km začne zlobit přehazování a nepomůže rychlé seřízení v servisu (to je díky mé Aceře běžné celkem často), servisák mi řekne, že mám už vytahaný řetěz a dá mi nový, za 120-. Při první výměně mi řekl hned, že mám kazetu \"vytahanou\", já vůl nevěděl tehdy, o co jde a řekl neměnit..pak jsem se na horách nestačil divit, co mi to dělalo do kopce, když jsem zabaral, jak to přeskakovalo :). Po roce nastala podobná situace, přehajda zlobí, borec dá nový řetěz, o kazetě nic neřekl..ujedu pár km...a známé \"přeskakování\", takže výměna kazety...no a dotaz je tento, řetěz mi tam pokaždé dá za 120- a kazetu za nějakých 250- -SHIMANO HG-30. Tak mě napadá, jestli by nebylo lepší si tam příště hodit nějakou lepší kazetu a řetěz...on říká, že je lepší to takhle rok co rok měnit...tak nevím no...ale nějak se mi to nezdá..fakt je, že mám kolem 90 kg a celkem to rvu, hlavně v kopcích...ale že bych měl nějak moc sílu..spíš naopak :). Další věc, kterou bych rád pořešil, je přehazovačka..mám tam Aceru a zdá se mi, že celekm často se \"rozhasí\", hlavně když jezdím nějakou dobu v terénu (ale nic brual, normální polní cesty, sem tam díra atd..ú, tak zvažuju Alivium..vydrží potom seřízení déle ? Jinak je ok, když je seřízená, funguje super...a co jsem tak slyšel, tak prý bezáleží tak moc na přesmykači...je to pravda ? Díky moc lidi, mám po matuře..a kolo volá :) :)

[ Zpět ]
Datum: 01.06.2008
Autor: Neregistrovaný uživatel (KubaCh)
  • Re: Ahoj, mám Kellys Axis a jsem s ním spokojený, až na jeden de

         

    Člověče, odkud jsi? To tam u vás (v blízkém okolí) není jiný cykloservis, než ten, do kterého chodíš? Zadej do Hledat (nahoře vedle lupy) "řetěz" - načerpáš informací (často prptichůdných), že bys z nich mohl maturovat ...
    8-)

    [ Zpět ]
    Datum: 02.06.2008
    Autor: pavka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ahoj, mám Kellys Axis a jsem s ním spokojený, až na jeden de

           

      No, jsem z Havířova, tady je ještě jeden cykloservis (slušný) a pak nic, teda pokud vím. Do Ostravy se mi s kolem tahat nechce...

      [ Zpět ]
      Datum: 02.06.2008
      Autor: Neregistrovaný uživatel (KubaCh)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ahoj, mám Kellys Axis a jsem s ním spokojený, až na jeden de

         

    Ahoj, mám stené kolo rok 07. Už na něm tahám 3000 Km se stejným řetězem, kazetou a vše bez větších závad. Je fakt, že na zhruba 2000 Km jsem měl stejný problém se řetězem. Hlavně to zlobilo na prostředních kolech zadní kazety. V garáži jsem jen dotáhl lanko na zadním přesmykači a doladil přesný chod tím šroubkem na bowdenu. Podle měrky řetěz zatím nejeví známky vytahání. Jen jej častěji mažu a prakticky po každé jízdě alespoň opláchnu. Snadno se tak dá zachytit i náznak poruchy, která Ti může pěkně zavařit kebuli. Jezdím spíš silovým stylem a tak počítám, že mi brzy čeká výměna přední "kazety" tahle začíná vaklat v záběru. Asi to bude nějaké bláto... a asi sáhnu i po novém řetězu. Se zbytkem jsem na tom jako Ty... Spokojenost... :)

    [ Zpět ]
    Datum: 09.06.2008
    Autor: Tano
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ahoj, mám Kellys Axis a jsem s ním spokojený, až na jeden de

         

    Kup si měrku na řetěz a náhradní řetězy. Když je budeš pravidelně měnit a rovnoměrně opotřebovávat, bude ti na několik řetězů stačit jen jedna kazeta.
    http://www.kandrac.net/bike/technika/retezy.php

    [ Zpět ]
    Datum: 10.06.2008
    Autor: barakuda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

190 cyklistů (5 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024