reklama

Přehazovačka špatně přehazuje

Mám přehazovačku "Shimano Deore" při jedné vyjížďce mi přestala správně řadit. Nevěděl sem si s tím rady takže sem kolo odvezl na bezplatnou servisní prohlídku. Nicméně problém se objevil po chvíli znovu. Podle návodu na internetu jsem se pokusil přehazovačku seřídit. To se mi stále nedaří. Když se mi povede seřídit přehazovačku aby správně řadila na lehčí převod větší kolečka, tak nepřehazuje směrem dolů. Pokud přitáhnu lanko jen nepatrně problém se směrem dolů jen přesune o převod níže z největšího kolečka přehodí na menší, ale na další pozici přehodí až když přehodím o 2 stupně. Současně ač ze začátku nelze přehazovat na menší kolečko, už to dobře nepřehazuje ani opačným směrem. Přibližně to vypadá tak že horní polovině pastorku bych potřeboval lanko přitáhnout a v prostření části zase povolit. Což udělat nelze, zdá se mi že se ztrácí krok lanka. Zkusím výměnu lanka a bowdenů. Kolo mám necelý rok, tak doufám že neodešla přehazovačka. Nenapadá vás někoho čím by to mohlo být?

[ Zpět ]
Datum: 01.06.2008
Autor: Neregistrovaný uživatel (Chmatos ([email protected]))
  • Re: Přehazovačka špatně přehazuje

         

    Reklamuj, reklamuj, reklamuj!!!
    Kolo je v záruce, ať se stará, kdo se k ní "uvázal" !

    [ Zpět ]
    Datum: 01.06.2008
    Autor: AV
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Přehazovačka špatně přehazuje

           

      Děkuji za rady, sice řikal že to všechno promazal, ale zkusim tam fouknout to WéDéčko. Když to nepomůže tak mu to tam znovu odvezu.

      [ Zpět ]
      Datum: 01.06.2008
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Chmatos ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Přehazovačka špatně přehazuje

         

    asi bude něco zatuhlý, buď lanka, přehazka nebo páčky. Lanka s bowdeny buď vyměnit (asi nejjednodušší) nebo pročistit a promazat, přehazku (v krajním případě odmontovat) odmastit a znovu promazat, páčky prostříknout WD40 (pokud jsou skutečně zatuhlý, jinak bych to tam nestříkal). Pak by to mělo chodit jako nový. Jinak teda ale souhlasím s předřečníkem, pokud je to v záruce, zkusit reklamovat, může tam být i nějaká jiná závada než zašpinění.

    [ Zpět ]
    Datum: 01.06.2008
    Autor: PavelŠ
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Přehazovačka špatně přehazuje

         

    Zkus nejdříve pořádně promazat bovdeny !!!

    Tj.:
    1. Napnuté lanko úplně řazením odcvakej, až se povolí a půjdou vytáhnout bovdeny z objímek. Netoč pedálama, jde o povolení lanky, ne o řazení !!!
    2. WDčkem a nebo něčím podobným namaž lanka v místech, kde jsou normálně bovdeny a vrať bovdeny zpátky a znovu napni řazením lanko.
    3. Zkus řadit, jestli to není lepší.

    Nic se nedemontuje, použij jen řazení !!!

    [ Zpět ]
    Datum: 01.06.2008
    Autor: kolombo
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Přehazovačka špatně přehazuje

         

    Může to být i ohnutout přehazkou. Onehdá jsem si tím (taky) marně bojoval. Vyšteloval, ujel 3-4 km a zase to bylo v p... Pak jsem to "vyladil" aspoň tak,že fungovaly lehké převody... Jedu do servisu s "těžkou závadou"... Prodejce/servisák zkusil, koukl, lehce vyrovnal a tadááá!

    [ Zpět ]
    Datum: 01.06.2008
    Autor: hekynen
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Přehazovačka špatně přehazuje

           

      Jo o tom už sem něco četl, ale to asi sám nepoznám?

      [ Zpět ]
      Datum: 01.06.2008
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Chmatos ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Přehazovačka špatně přehazuje

             

        To nevím, jestli to poznáš ty, nechci a nemůžu snižovat tvé "oko"... ;-) Za sebe můžu říct jen to, že jsem na to při tom x-krátém štelování pokaždé hleděl jak puk a pátral po "nějakém" problému a všiml jsem si ničeho...

        [ Zpět ]
        Datum: 01.06.2008
        Autor: hekynen
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Přehazovačka špatně přehazuje

             

        Asi je rec o ohnute patce prehazovacky a klidne to muze byt jedna z nekolika moznych pricin.
        Ta patka je ten malej hlinikovej patvar, kterej se prisroubuje na ram a az na nem je namontovana prehazovacka. Kdyz prehazka dostane ranu, ohne se prave ta mekka patka a tim se usetri draha prehazovacka, neznici se. Potom se idealne v servise necha patka na pockani srovnat specialnim rovnakem, sikovnejsi to muzou zvladnout i dlouhym inbusem nahore na prehazce. Da se to i provizorne rukou, kdyz potrebujes dojet.
        Ohnutou patku poznas podle toho, ze kdyz se podivas na kolo zezadu (kdyz stoji rovne!), voditko saltru (jak se v nem otaceji ty 2 ozubeny kolecka- rolnicky) musi smerovat kolmo k zemi. Horsi varianta muze nastat, jestli se patka zkrouti i do vrtule, takze prehazka staci retez i do strany, od- nebo ke kolu.

        [ Zpět ]
        Datum: 02.06.2008
        Autor: vasek
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Přehazovačka špatně přehazuje

               

          K rovnani patky: Donedavna jsem jeste nevedel, jde pouzit druhe (z jineho kola) zadni kolo. Normalne se nasroubuje osa toho kola do zavitu pro prehazovacku na patce a diky velkym rozmerum kol to pak jde krasne srovnat aby to bylo v ose stroje, jak podelne, tak svisle. Bacha na zavity.

          [ Zpět ]
          Datum: 02.06.2008
          Autor: m
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Přehazovačka špatně přehazuje

         

    Zkontroluj lanko razeni, zejmena ten konec uvnitr radicich pacek. Stalo se mi, ze to uvnitr bylo nacate - par dratku lanka bylo prasklych - a chovalo se to podobne.

    [ Zpět ]
    Datum: 01.06.2008
    Autor: m
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Přehazovačka špatně přehazuje

           

      Presne tak... Todle umi pekne potrapit, jednim smerem to radi celkem ok a druhym divne...

      [ Zpět ]
      Datum: 02.06.2008
      Autor: Radius
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

347 cyklistů (0 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024