reklama

jaká kola na Favorita

Mám starého dobrého Favorita a budu si na něho dělat nové výplety. Chtěl bych mít původní velká kola, jaké bývaly na Favoritech. Jaké ráfky si mám koupit? Náboje do předního i zadního kola mám. Nechci do toho vrážet moc peněz, stejně mě ho někdo zase ukradne. V prodejně mě řekli, že 27 je větší než 28, tak jsem z toho trochu popletený. Díky za dobrou radu A.

[ Zpět ]
Datum: 28.05.2008
Autor: Albert
  • Re: jaká kola na Favorita

         

    Dej tam silniční (užší), nebo crossový (širší) ráfky 28" (622mm), budou mít o 7mm menší průměr, než starý 27" (630mm). Je to divný, ale je to tim, že před ISO se měřil nějaký jiný rozměr. Dneska se měří průměr dosedací plochy pláště (ten v mm). Ty palcový míry jsou jen orientační (dřív asi udávaly vnější průměr pláště, možná ?).
    Musíš samozřejmě použít pláště taky 28". Brzdy jen seřídíš - 3,5mm zvládnou. Mám to tak na starým favouši.

    [ Zpět ]
    Datum: 28.05.2008
    Autor: PepikW
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: jaká kola na Favorita

           

      630 - 622 = 8 :o)))
      nevim, kde sem vzal 7mm?!?#@&!
      (matika mi nikdy moc nešla :o((( )

      [ Zpět ]
      Datum: 28.05.2008
      Autor: PepikW
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: jaká kola na Favorita

         

    existuje rozměr ráfků "622", který je zcela běžný a pak rozměr /tuším/"633"- ten se používal dřív a momentálně je okrajový. volil bych 622 a ráfky Remerx, dozadu špice dvojky a dopředu průměr 1,8 nejlíp DT - ráfek bude cca za 300 a špice je kolem 6 Kč za kus, nebude to úplně zadara, ale získáš spolehlivá kola / na ráfky se podívej na stránkách Remerxu/

    [ Zpět ]
    Datum: 28.05.2008
    Autor: vladaza
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: jaká kola na Favorita

           

      Mel jsem prave na Favoritu 633 a mozna byl jen muj pocit, ze to na nich jezdilo rychleji (se 622 mam ale i nove kolo, tak tezko porovnavat), ale na 633 uz byl problem sehnat hladke plaste, takze jsem rad, ze mam ted "standardni" 622 na ktere je mnohem vetsi vyber ...

      [ Zpět ]
      Datum: 28.05.2008
      Autor: VladaS
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: jaká kola na Favorita

         

    Především je potřeba tam dát ráfek stejného průměru jako tam byl předtím. 622 nebo 630. Ten průměr je na nálepce na ráfku (většinou špinavé či odpadlé) nebo na boku pláště.
    Pokud tam dáš průměr menší (622 místo 630), může se stát, že nepůjde seštelovat brzdy na dosedací plochu ráfku, naopak (630 místo 622) krom toho navíc u nízké vidlice může chytat větší plášť o vidlu, ale to nebývá problém favoritů.
    Dnes se v drtivé většině používají ráfky 622, na 630 se špatně shání pláště, takže dobrou alternativou je dotáhnout kolo do servisu, ať ti do toho dají 622 ráfky, jak to pak bude s brzdou vypadat.

    [ Zpět ]
    Datum: 28.05.2008
    Autor: Joe-CUBE
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: jaká kola na Favorita

           

      na favorita sedí oba rozměry ráfků - 622 i 630, 630 se říkalo sprint, byly trochu užší, dej tam 622, budeš bez problémů se sháněním pláště a s prostorem na vidlici - nebude se ti zanášet, na 630 se dělá jenom jeden dezén, na zadní kolo dej nějakej dutej ráfek od remerxu, dopředu stačí běžný s radiálním výpletem

      [ Zpět ]
      Datum: 28.05.2008
      Autor: Neregistrovaný uživatel (jan1 ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

285 cyklistů (3 přihlášení)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024