reklama

střešní nosič kol

Dobrý den, budeme kupovat střešní nosič kol. Máte prosím nějaký tip, radu popř. upozornění, čeho se vyvarovat? Poradíte, jakou značku, nebo kde dobře koupit?Děkuji

[ Zpět ]
Datum: 07.06.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (eva ([email protected]))
  • Re: střešní nosič kol

         

    Ahoj. Mám špatnou zkušenost se střešním nosičem za cca 150,- Kč, koupeno v Hypernově (lyžina je dělená na dva díly, vysune se a sešroubuje). Je hodně subtilní, takový fórový, dost se to chvěje. Takže střešní nosič ano, ale raději "mohutnější", za více peněz.

    [ Zpět ]
    Datum: 08.06.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: střešní nosič kol

         

    Vozím na střeše 4 kola (vozil jsem je i starém škoda favorit) Mám Fabii Combi se střešními lyžinami a bez vození kol na dovolenou do jižních čech bych si už život nedokázal představit!
    :-)

    Střešní nosič na kolo mám obyč. značka Hakr. Konstrukce docela solidní.

    [ Zpět ]
    Datum: 08.06.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (puschpull)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: střešní nosič kol

         

    Rozhodně nedoporučuju šetřit. Koupili jsme si asi před rokem a půl příčníky a držáky Neumann nebo jak se to píše a už teď je mi jasný, že šetření se nevyplatilo. Rezne to, příčníky už nejdou zamknout, držáky jsou taky celý nějaký divný. Navíc ty držáky nejdou zamknout k zahrádce, celkově se mi to zdá jako pěkně odfláknutý, ač se to jako nové zdálo vpohodě. Navíc se to dost blbě montuje na střechu a upevění mi taky nepřipadá nic moc. Takže počkám ještě tuto sezónu a koupim Thule. Je to sice pekelně drahý, ale na těchto věcech už nehodlám šetřit. A co jsem se ptal, tak tam ta kvalita by měla být o něčem jiném. Závěr - nešetřit.

    [ Zpět ]
    Datum: 08.06.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Le Zakarr)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: střešní nosič kol

           

      šetřit za každou cenu ne, ale koupit kvalitní co nejlevnější. Thule je podle mne naprosto předražené (no jistě, je to "luxusní" značka), ale třeba ten ten Hakr - nosiče mám 4 roky a bez problémů
      Ty Neumann taky nejsou zrovna levné, ne ?

      [ Zpět ]
      Datum: 08.06.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (puschpull)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: střešní nosič kol

         

    Pokud máte tažné zařízení doporučuji toto
    http://www.tmk.cz/

    [ Zpět ]
    Datum: 08.06.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (HonzaK)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: střešní nosič kol

           

      Kupodivu mi to nejde otevřít, ale zřejmě myslíš to ten nosič vzadu na kouli. To pokládám asi za nejlepší řešení, kola na střeše mi nějak z psychických důvodů nevyhovují. Já to ale bohužel na kouli nemohu dát, tažné zařízení mám totiž takové, že je upnuté podkovou na zadní výztužný příčník a mám tudíž obavu, aby se mi to při naložení dvěma koly a při nějakých drncákách celé nesvěsilo na vozovku.

      [ Zpět ]
      Datum: 08.06.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: střešní nosič kol

             

        Jo, je to ten na kouli. Já jsem s tím najezdil přeminulý víkend 700km a v pohodě. Zkus se informovat u výrobce: tel.: +420 326 982 283

        [ Zpět ]
        Datum: 08.06.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (HonzaK)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: střešní nosič kol

         

    To Puschpull : Jo drahej a blbej. Ale souhlasim s tebou že Thule je už opravdu trochu moc drahý. Takže jestli doporučuješ Hakr, tak proč ne. - kvalita za rozumnou cenu?

    [ Zpět ]
    Datum: 08.06.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Le Zakarr)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: střešní nosič kol

           

      No, jsou věci, na kterých moc nešetřím, ale když se kouknu na provedení toho Hakru, tak si říkám, proč ne. Ale nevím, kolik stojí letos, na ty kole jsem nosiče kupoval před těmi 4 lety.
      Příčníky na Fabii jsem koupil letos, za cca 1000 Kč

      [ Zpět ]
      Datum: 08.06.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (puschpull)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: střešní nosič kol

         

    Mna zaujal system na niektorych nosicoch (nepamatam si znacku, ale Thule tusim take ponuka tiez), kde sa musi vymontovat predne koleso a prazdna vidlica sa uplne do rychloupinaku pevne prichytenemu k nosicu. Myslim, ze tak je bicykle upnuty ovela pevnejsie a navyse je aj trochu nizsie (mensi odpor zvduchu). Problem je sice, ze s tym vymontovanym prednym kolesom, ale takyto sposob uchytenia sa mi paci viac.
    Podobny typ uchytenia som si sam vyrobil na prives za auto a som s tymto sposobom uchytenia velmi spokojny (na privese je dost miesta aj na to vymontovane koleso).

    [ Zpět ]
    Datum: 08.06.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (jaroslav)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: střešní nosič kol

         

    Při nákupu přes internet vyšel komplet Thule takhle:
    2x 591 Nosič kol ProRide - 2x2390 Kc
    1x 755 Patky Rapid systém (4 ks vč. zámků) - 2450 Kc
    1x 860 Aero tyče (2 ks) - 2040 Kc
    ---------------------
    celkem - 9270 Kc
    Jen tak pro informaci. Možná to vydrží dýl než kola i auto. :')

    [ Zpět ]
    Datum: 08.06.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: střešní nosič kol

           

      Jj, taky se mi zdá, že by to mohlo vydržet déle než jednu nebo dvě sezóny. Zvláště ten držák na kolo se mi líbí. Zdá se, že to ty švéďáci maj zmáknutý do detailu.

      [ Zpět ]
      Datum: 08.06.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Le Zakarr)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: střešní nosič kol

           

      Ještě jsem to neviděl v akci, ale prej "je to krásný". Dělal jsem jen prostředníka při výběru a nákupu. Střešní nosič (to jsou ty patky a tyče) se musí vybrat podle auta na www.thule.cz - to je trochu dřina. Koupený to pak bylo na www.bikestore.cz (v kamennym obchodě by to bylo dóóst drahý).

      Na nosič Thule to samozřejmě pasuje, na jiný nosič nevím. Chválu jsem na to slyšel proto, že se kolo snadno nandá a bezpečně zamkne. Prý se to dá jen obtížně ukrást. (Teda, slyšel jsem, že nedá - ale to je nemožný, žejo. :')

      [ Zpět ]
      Datum: 08.06.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: střešní nosič kol

         

    Na stresni nosic bych se rovnou vykaslal. Protoze na tazne zarizeni je to v mnoha ohledech vyhodnejsi. Cesky vyrobce je na strankach nosickol.cz a jde to tam i objednat. Vymakane jako svedske THULE ale za polovicni cenu.

    [ Zpět ]
    Datum: 21.06.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (luk ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

350 cyklistů (10 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024