reklama

sedemkolečko

Neviete mi náhodou poradiť, či sa dá manontovať sedemkolečko na náboj určený na 8/9 kolečko a či to bude šlapať bezproblémovo. Počul som, že teoreticky aj áno, ale neviem ako na to.

[ Zpět ]
Datum: 24.05.2008
Autor: Neregistrovaný uživatel (Miso (vira@pobox.xx))
  • Re: sedemkolečko

Sedmikolo je užší, takže rovnou to nejde. Ale se správnými podložkami by to jít mělo.

[ Zpět ]
    Autor: Mlok
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

No presne to som mal na mysli, ale neviem akú funkčnosť bude mať potom prehadzovačka, prípadne aký bude celkový chod biku.

[ Zpět ]
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Miso (vira@pobox.xx))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Myslím že se dá koupit nějaká redukce (podložka), a pak to bude fungovat stejně, jako by nába byla na 7kazetu.

[ Zpět ]
        Autor: Suchoj

Da se pouzit podlozka (nebo mozna spis 2), co se driv pouzivali na kazete mezi nejmensim koleckem a ostatnimi.
      problem bude asi jen v tom, takovou podlozku jeste sehnat.

[ Zpět ]
      Autor: Hrabe-X

Já bych rozebral starou kazetu a použil jedno kolečko.Sice jich tam pak budeš mít 8,ale pokud máš řazení se 7 stupni,tak ti to bude fungovat na 7 kolečkách a to přidaný tam vlastně jen vymezí vůli.

[ Zpět ]
    Autor: rambousek

Nedávno jsem to tu psal na jiném místě.

Ze starého sedmikolečka vyber jeden rozpěrný kroužek (z umělé hmoty) a ten nasaď na ořech náboje, potom navleč sedmikolečko a dotáhni. Řazení bude fungovat 7mi i 8mipolohové. Pro osmipolohové se jenom musí nastavit doraz, aby řadilo jenom 7 stupňů.

Řazení devítistupňové nebude fungovat správně, protože to už vyžaduje užší řetěz.

Sedmi i osmikolečko používá stejný řetěz.
    Osmi a devítikolečko používá stejný náboj.

Osobně vyzkoušeno.

[ Zpět ]
    Datum: 25.05.2008
    Autor: Bin-Laďin
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Parťák nebo parťačka na kolo

dnes
Hledám parťáka nebo parťačku na kolo o víkendu na pohodové ježdění,věk 50

Hledám: parťáka MTB těžší terén

Hledám: parťáka MTB těžší terén
dnes
Pánové, hledám pohodového parťáka pro vyjížďky do těžšího terénu. 53 let z Prahy.

Hledám: V létě do Itálie

14.10.2017
Hezký den Hledám někoho, kdo by jel příští rok, 2018, v létě do Itálie.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

215 cyklistů (13 přihlášených)

Reportáž psaná na kole 1.

Jezdím do práce na kole. Pokud máte takového kolegu nebo kolegyni, prosím, ušetřete je soucitných pohledů a…
Martynka | 04.10.2017

Malý gurmánský výlet po jižním Walesu

Suchá předpověď počasí na poslední srpnový víkend, pondělí volné (bank holiday), příznivě načasované…
cyklo-poustevnik | 30.09.2017

Vodňansko

Do Vodňan jsem za svých více jak 50 let života prvně zabloudila loni v létě cestou na poutní místo Lomec, kde…
radka | 21.09.2017