reklama

Chci se zeptat jestli je pro dítě dobré vozit ho od narození ve

Chci se zeptat jestli je pro dítě dobré vozit ho od narození ve vozíku za kolo třeba za použití vajíčka.Máte někdo s tak malým dítětem zkušenosti ? Od kolika měsíců jste začali vozit své dítě ve vozíku? Dík

[ Zpět ]
Datum: 21.05.2008
Autor: Neregistrovaný uživatel (Wolfgang)
  • Re: Chci se zeptat jestli je pro dítě dobré vozit

         

    Od necelých 3 měsíců věku. Vajíčko jsme použít nemohli, protože se tam vedle něj nevešla starší dcera, takže jsme upravili vrchní kus dětského "polohovadla", takové té houpací sedačky. Tu jsme přikurtovali do vozíku na pásy, co v něm jsou (kdyžtak pošlu fotku, kdybys měl zájem). Nebylo to na velké ježdění do terénu, ale mimino tam bezpečně, pohodlně a hlavně strašně rádo jezdilo :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 21.05.2008
    Autor: k.vl
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Chci se zeptat jestli je pro dítě dobré vozit

           

      Jo, tak takhle to vypadalo (snad budou ty odkazy chodit):

      http://picasaweb.google.com/balici5/LTo2007...

      http://picasaweb.google.com/balici5/LTo2007...

      http://picasaweb.google.com/balici5/LTo2007...

      [ Zpět ]
      Datum: 22.05.2008
      Autor: Neregistrovaný uživatel (k.vl dnes neregistrovaný)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Chci se zeptat jestli je pro dítě dobré vozit

             

        Fotky vypadají dobře.myslím, že s tím vajíčkem to půjde.dík

        [ Zpět ]
        Datum: 23.05.2008
        Autor: Neregistrovaný uživatel (wolfgang)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Chci se zeptat jestli je pro dítě dobré vozit

             

        Dobry den, pekne fotky. Co to tam mate za autosedacku v tom voziku?
        Prijde mi takova pekne prostorna, synacek je cvalik na 20tydnech uz odrusta z "vajicka". Napsal by ste mi neco blizsiho o tomto typu voziku(a sedacky). Dik moc

        [ Zpět ]
        Datum: 19.08.2008
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Kelly ([email protected]))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Chci se zeptat jestli je pro dítě dobré vozit

               

          Dobrý den, jak je popsáno o příspěvek výše, nejde vlastně o autosedačku. Je to část dětského "polohovadla", ta vrchní, odmontovaná od houpací konstrukce a po vytvoření a obšití vhodných otvorů připoutaná do vozíku. Někteří zdejší zastánci dětské bezpečnosti by asi řvali, ale já to dost testoval a usoudil jsem, že ač nijak nehomologovaná, je naše varianta přesto dostatečně bezpečná :-)
          Vozík je německý Kranich, je to jednoduchý a prostorný dvojmístný vozík trochu strašího typu, pro nás osvědčený a spolehlivý dříč. Jeho nevýhodou je dnes již trochu z módy vyšlá konstrukce a tvar, výhodou pak velký prostor a nízká cena. V případě zájmu mohu poskytnout kontakt na lidi, kteří to sem dováží...

          [ Zpět ]
          Datum: 20.08.2008
          Autor: k.vl
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Chci se zeptat jestli je pro dítě dobré vozit

                 

            Dobry vecer,nechali jsme se inspirovat Vami a zkouseli nejak vyzrat na to ze je nam male"vajicko"-autosedacka a Weber vlozka taky:)(mame moznost si vyzkouset z cyklovoziku pouze Croozera a ten nas zklamal,je nam s Weber vlozkou kterou chce vyrobce maly)Na vyrobu vlastni autosedacky si netroufame a tak jsme koupili autosedacku 0-18kg,da se pripnout pasy jako"vajicko"akorat ma trochu jine rozmery.Chci se zeptat jestli byste nam nezmeril jestli se vejde do Kranicha?(Psal jste ze je prostorny a spolehlivy)Podstavu ma 38X38 a vysku 60cm,da se sklopit, sedadlo pak presahuje podstavu a ma pak hloubku asi 50 cm.Bylo by takovouhle sedacku v Kranichu kam a jak pripnout?Poradil byste?V pripade,ze by se tam vesla,bychom radi i kontakt na zname,kteri Kranicha vozi.Ev.diky za odpoved.

            [ Zpět ]
            Datum: 28.08.2008
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Kelly ([email protected]))
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Chci se zeptat jestli je pro dítě dobré vozit

                   

              Poslal jsem vám e-mail... :-)

              [ Zpět ]
              Datum: 30.08.2008
              Autor: k.vl
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Chci se zeptat jestli je pro dítě dobré vozit

         

    jezdili jsme taky od 3 mesicu a doporucuji odpruzeni. na croozer dela Velo Fiala z Prahy

    [ Zpět ]
    Datum: 26.05.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (55)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Chci se zeptat jestli je pro dítě dobré vozit

           

      No, odpružení od Fialy se mi líbí jako nápad. Míň už se mi líbí výsledná šířka vozíku. Myslím, že v případě dvojmístného to nutně musí překročit těch předpisových 80 čísel, a to výrazně. Budiž, čert vem předpis, ale náš vozík má na šířku 79 cm a to opravdu není málo, ani tak jako na pocit. S něčím kolem 90 cm už bych asi jezdit nechtěl. Myslím (oprava: vím ze zkušenosti), že se u nás najde spousta krásných cest a výletů, kde to odpružení není nutné. Asfalt, šotolina, udusaná lesní cesta jde v pohodě bez něj.

      [ Zpět ]
      Datum: 28.05.2008
      Autor: k.vl
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Chci se zeptat jestli je pro dítě dobré vozit

             

        Pre vacsie deti to moze byt v pohode ale 3 mesacne dieta este nema dobre vyvinute ulozenie mozgu, takze otrasy mu nerobia dobre, bez odpruzenia musis skoro zastavit pri hociakej nerovnosti. Potom su to skor take dochodcovske vylety a este stale musis byt v strehu a nikdy si nemozes byt isty, ze nerobis tomu dietatu zle.
        Ja tiez vozim od 3 mesiacov ale v odpruzenom burley+balonove 2,5 palcove plaste.
        Skusal som v 3 mesiacoch aj neodpruzeny vozik (20 a 40km), s obmedzeniami sa da, ale radsej som dal navyse 15 000 za odpruzeny...
        Su aj odpruzenia na croozer, ktore nezvecsuju sirku vozika (www.zmestacesta.cz), alebo ine odpruzene voziky. Alebo aspon tie balonove plaste.

        [ Zpět ]
        Datum: 29.05.2008
        Autor: o
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Chci se zeptat jestli je pro dítě dobré vozit

               

          Tak pláště samozřejmě, to je jasné. A celkem dost podhuštěné. S tím odpružením ti ale nevím. Možná je to dáno tím, že když jsme s vozíkem začínali, bylo nejstarší dceři 7, takže jsme stejně na výletech moc přec 40 km nešli - tolik k těm důchodcovským výletům :-)
          A možná celou věc ovlivňuje i to, že ve vozíku vozíme děti dvě - mám ověřeno, že výrazně víc zatížený vozík taky výrazně méně nadskakuje, ten rozdíl je velmi znatelný. Už to tu někde popisuju v jiném vláknu...

          [ Zpět ]
          Datum: 29.05.2008
          Autor: k.vl
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Chci se zeptat jestli je pro dítě dobré vozit

                 

            Zo starsimi detmi a po dobrych cestach sa da. Ale s uplne malymi detmi (1-6mesiacov) ked pride trochu teren, tak je toho odpruzenia vzdy malo. Nejde len o nadskakovanie ale vyhladenie prudkych otrasov,male dieta nema vyvinute ziadne svaly a nic neutlmi, len pasivne lezi a zo par hodin sa trasie. Pre jeho mozog to moze byt asi rovnako prijemne ako pre ten Muhamada Aliho v ringu.

            [ Zpět ]
            Datum: 30.05.2008
            Autor: o
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Chci se zeptat jestli je pro dítě dobré vozit

                   

              Ale ak chodi niekto iba po asfaltovych cyklocestach tak je odpruzenie zbytocne.
              Ja mam balonove plaste Schwalbe big Apple 2,5 palca, pruzenie vozika(elastomerove silentbloky), trochu pruzi samotna sedacka vozika a vajicko je vypodlozene penou.
              Toto vsetko dokopy je akurat tak v pohode na vytlcene asfaltove cesty a dobre lesne cesty. Ked pridu nejake kamene a korene cca 5-10 cm uz treba vyrazne spomalovat. Buduci rok ked bude mat na jar dcerka 1,5 roka uz by to malo byt uplne v pohode.

              [ Zpět ]
              Datum: 30.05.2008
              Autor: o
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Chci se zeptat jestli je pro dítě dobré vozit

                     

                Jo, tak to si v podstatě rozumíme. Kořeny a kameny bez zásadního zpomalení nejdou, a už vůbec ne s dítětem do cca 8 měsíců. To je jasné. Kupodivu mi nepřijde nejlepší ani ten asfalt - bývá často rozbitý a záplatovaný. Dobře ujetá šotolina nebo udusaná lesní cesta, na tom to jede hladce :-)

                [ Zpět ]
                Datum: 30.05.2008
                Autor: Neregistrovaný uživatel (k.vl dnes neregistrovaný)
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Chci se zeptat jestli je pro dítě dobré vozit

             

        inspirace na odpružení vozíku Croozer na mých stránkách www.martanci.webgarden.cz v hlavním menu dole \"ODPRUŽENÁ CROOZER\"

        [ Zpět ]
        Datum: 08.10.2008
        Autor: Neregistrovaný uživatel (MARTANCI)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Chci se zeptat jestli je pro dítě dobré vozit

           

      WWW.MARTANCI.WEBGARDEN.CZ zde najdete nový tip odpružení pro CROOZER

      [ Zpět ]
      Datum: 08.10.2008
      Autor: Neregistrovaný uživatel (MARTANCI)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Chci se zeptat jestli je pro dítě dobré vozit ho od narození

         

    Zdravím, máme od 2+2 odpruženou variantu vozíku pro 2 pasažéry a se speciální vložkou vozíme potomka už od narození ! Naprosto bez problémů, využíváme i jako kočárek, mohu jenom doporučit. Není to sice nejlevnější záležitost, ale určitě bezpečnější než vymýšlení jakýchkoliv dodělávek, vkládání jiných "lehátek-sedaček" a podobně!

    [ Zpět ]
    Datum: 29.05.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Aleš)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Chci se zeptat jestli je pro dítě dobré vozit

           

      A to jako proč - bezpečnější? Co si sám udělám, o tom vím, jak je to uděláno. Bezpečnost mého dítěte je moje věc a věř mi, že ani ten nejpoctivější výrobce na ní nemá větší zájem, než já. Po zkušenostech už tzv. originálnímu příslušenství moc nevěřím - netýká se to vozíků, ale jiného vybavení, dětských kol, odrážedel, bruslí, brašen, batohů, ... To, že je něco drahý a origo, ještě vůbec neznamená, že je to optimální.
      Čímž netvrdím, že speciální vložka (neuvádíš jaká) musí být špatná. Pár jsem jich viděl a vypadaly dobře. Že by ale byly bezpečnější... to bych si musel velmi pečlivě ověřit osobně :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 29.05.2008
      Autor: k.vl
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Chci se zeptat jestli je pro dítě dobré vozit ho od narození

         

    Ahoj!
    My jsme začali taky od těch 3 měsíců (dřív to nešlo kvůli počasí - syn je únorovej a taky pro mě jakožto rodičku to bylo tak akorát). Vozík máme obyčejnej AZUB Jerry, nekupovali jsme žádnou tu speciální vložku, použili jsme autosedačku, upevnili jsme jí gumicukama ke konstrukci, podložili deku a malej byl spokojenej :-) První kilometry jsme jezdili po České Kanadě, hlavně teda po asfaltu (ale terény nejezdíme ani "normálně"), tak 60-80km denně.
    Nějaký fotky na:http://www.epastorek.cz/vyprava.php?id_vyp=128
    Jestli je to vhodný, to nevím, možná než se syn narodil, tak jsem o tom pochybovala, ale potom jsem si uvědomila, že být x let bez kola asi nevydržím a hlavně spokojený rodič=spokojené dítě. Malý dítě stejně většinu cesty prospí, z cesty nic nemá, ale nejdůležitější je, že je s rodičema. Rodič si cestu užije a o to víc je v pohodě, víc než strávený den někde na pískovišti nebo couráním po parku :-)
    Jo a chce to dítě často vyndavat na protažení, vozit deku a nechat protáhnout ....

    [ Zpět ]
    Datum: 29.05.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Peggy*)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Chci se zeptat jestli je pro dítě dobré vozit

           

      Hele, Peggy, krásný fotky, krásný výlety! :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 30.05.2008
      Autor: Neregistrovaný uživatel (k.vl dnes neregistrovaný)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Chci se zeptat jestli je pro dítě dobré vozit ho od narození

         

    Určitě to dobrý je. Dítě tím získá klaustrofobní sklony a bude se je snažit v životě překonávat zvýšeným usilováním o svobodu.
    Taky se tak může podařit vypěstovat v dítěti odpor ke kolům vůbec a předejde se tak vzniku dalších cykloaktivistů.
    No a rodiče se tím krásně exibují, že oni jsou Ti "správňáci" s vozíkem.
    Ale jinak uznávám, že je to pořád stejný, opakující se příběh - i my jsme tahali děti leckams i když ne ve vozíku. Chce to trochu zklidnit mládeži.

    [ Zpět ]
    Datum: 30.05.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (neregmirekbik)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Chci se zeptat jestli je pro dítě dobré vozit ho od narození

           

      To aby som dieta nevozil ani v kociku :)
      Ale prakticky bicykel je skoro jedina moznost pre zenu s malym dietatom ako sa realne trochu hybat.
      Je to uplne pragmaticka vec a exhibicie je v tom ovela menej ako v tvojom prispevku:)

      [ Zpět ]
      Datum: 30.05.2008
      Autor: o
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Chci se zeptat jestli je pro dítě dobré vozit

           

      Hmmm, jen mi teda není jasný, proč se obě děti můžou přetrhnout, jen aby už v tom vozíku seděly, když někam jedem. A proč teda pořád tak žadoní, aby už se zase někam jelo na kolech s vozíkem. A proč všechny děti, co jezdí s námi, sní akorát o tom, že se na chvíli taky povezou ve vozíku... No, asi mi to budeš muset vysvětlit :-)))

      Jinak - s tou exhibicí máš možná trochu pravdu: já chtěl odmalička vždycky řídit náklaďák. Což se nepovedlo, takže tohle bude asi ta... jak se to jen... sublimace?

      [ Zpět ]
      Datum: 30.05.2008
      Autor: Neregistrovaný uživatel (k.vl dnes neregistrovaný)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Chci se zeptat jestli je pro dítě dobré vozit

           

      Heleď, svět kolem tebe není tak špatný, jak se ti nyní zdá. Zkus se obrnit před malichernostmi, které tě deptají rozptylují a zkus hledat radost někde jinde. Uvidíš, že ji tam posléze najdeš...

      [ Zpět ]
      Datum: 13.06.2008
      Autor: jouda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Chci se zeptat jestli je pro dítě dobré vozit ho od narození

           

      je vidět, že sem píší i lidé nezasvěcení, nebotˇ každý kdo za sebou tahá vozík ví, jaký to je pro děcka zážitek. Navíc, když jsem 2letého syna posadil na jeho první kolo, že ho budu učit šlapat, tak mi ujel. Holt měl to z vozíku perfektně nakoukané a nic jsem mu nemusel vysvětlovat.

      [ Zpět ]
      Datum: 25.01.2009
      Autor: Neregistrovaný uživatel (kudrnáč ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Chci se zeptat jestli je pro dítě dobré vozit ho od narození

         

    My jsme s našimi dvojčátky začali nedávno v Croozeru 535, v pěti měsících. Dcera to snáší dobře - většinou spí. Kluk hůř, ale tomu se nelíbí ani v kočárku - pořád by se jen choval a nosil. Jinak používáme Weber sedačky za tím účelem zakoupené. Po kratší praxi musím říci, že se mi na nich nelíbí utopení dítěte v oblasti pasu a zad - vlastně takové hluboké zalomení v oblasti pasu a zadečku. Dítě polosedí a pololeží, což pro něj není moc pohodlné. Obzvláště našemu synovi se tato poloha vůbec nelíbí. Takže jsme nuceni tuto "prohlubeň" vypodkládat složenou dekou a popustit kluka trochu dolů v popruzích. Rovněž se mi nelíbí, že v této poloze tlačí sedačka dítěti v oblasti temene hlavu do předklonu a nemá žádný prolis pro polohování hladvy dítěte. Nato, že materiálem je tvrzená polyst.pěna, si myslím by to natomto výlisku neměl být problém pořešit. Po těchto zkušenostech musím říci, že pro dítě, které udrží již hlavičku je vozík jistě lepší řešení než sedačka na kolo ale není tedy rozhodně ideální. Taktéž pokud jedete např. po čerstvě opravené silnici a necháte vozík bez čelního igelitu tedy jen se sít´kou, aby k dítěti proudil vzduch, tak dovnitř snadno nalítají od zadního kola drobné kamínky a mohou dítě zranit. Proto raději děti vpředu zakrývám a větrám vzadu nákladovým prostorem.Výrobce by měl všívat podstatně hustší sít´už z důvodu bezpečnosti dítěte. Dnes bych rovněž volil odpružený vozík. Bez odpružení jsme nuceni jezdit po lepších silnicích. Ale cena odpružení od Velo Fiala za pár drobných dílců mi připadá přemrštěná. Raději jsem odpustil kola a jezdím na podhuštěných gumách. Stejně tak malé děti vydrží ve vozíku tak max. půl druhé hodiny a pak chtějí instinktivně ven, protože posezeňoĺežení není ideálně pohodlné. Malé miminko má prý jen ležet a já s tím plně souhlasím. Vozík s vložkou by měl u takto malých dětí - podle mne - být pouze volbou z nouze rodičů, aby i oni se mohli projet na kole a mohli děti vzít s sebou, pokud není hlídání. Tak to řešíme i my. Rozhodně jezdit velice pomalu, po pěkných cestách a ohleduplně k dětem a jejich výdrži i pohodlí vzhledem k vyvíjející se páteři.

    [ Zpět ]
    Datum: 13.06.2008
    Autor: Martis
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Chci se zeptat jestli je pro dítě dobré vozit

           

      Kritiku weber sedaček jsem slyšel už dřív, nemám s nimi ale osobní zkušenost.
      K těm kamínkům - není problém koupit hustší síť v Hornbachu, zašít do ní gumu a natáhnout. Už jsem to málem udělal, ale než jsem se k tomu dostal, začaly obě děti ve vozíku normálně standardně sedět a ukázalo se, že jak jsou víc vzadu a mají hlavy výš, už na ně vlastně nic nedolétne. Je ale fakt, že už když jsem vozík kupoval, dostalo se mi rady: "chce to co nejhladší plášť vzadu". Čemuž má continentálka plně vyhovuje a neodletuje skoro nic.

      [ Zpět ]
      Datum: 13.06.2008
      Autor: k.vl
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Chci se zeptat jestli je pro dítě dobré vozit

           

      Jo, a těch půldruhé hodiny mi přijde taky jako maximum, co v kuse s dětma jedu, i když jsou už straší. Pak aspoň půlhodiny zastávka a jede se dál. Naše děti to úplně milují - strašně si užívají, že jsou každou chvíli na jiném místě, kde si to osahají, ochodí, pohrají si a pak se zas chvíli cestuje. Stačí na to trochu myslet při plánování. Když jsou po cestě hřiště nebo potoky, je to výhoda, ale na druhou stranu dětem to přijde fajn úplně všude.

      [ Zpět ]
      Datum: 13.06.2008
      Autor: k.vl
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Chci se zeptat jestli je pro dítě dobré vozit ho od narození

         

    máme už téměř dospělý kluky, dřív byly k mání pouze cyklosedačky, které jsme pro kratší jízdy občas využívali, ale to už byli hoši podstaně starší , řekl bych kolem dvou let. použití uzavřeného vozíku mi připadne pro kojence naprosto nepřínosné, řekl bych nevhodné - mít doma mimino, tak bych ho do vozíku rozhodně nestrčil.

    [ Zpět ]
    Datum: 13.06.2008
    Autor: vladaza
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Chci se zeptat jestli je pro dítě dobré vozit

           

      Proboha proč? A do auta, autobusu, vlaku nebo kočárku bys ho vzal? Pokud tvrdíš, že kojence lze pouze nosit v náručí, pak nesouhlasím, ale rozumím ti. Jestliže připouštíš jiné dopravní prostředky, pak tvůj odsudek postrádá důslednost a logiku...

      [ Zpět ]
      Datum: 13.06.2008
      Autor: k.vl
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Chci se zeptat jestli je pro dítě dobré vozit

             

        Přesně! Já své dětě nevozila v kočárku vůbec, ale nemáme auto, takže máme vozík, abychom se mohli projet a někam dojet, pokud to nevede zrovna po silnici 1. třídy....
        Dcerka ve vozíčku poprvé jela, když jí bylo 5 týdnů-i já jako šestinedělka konečně po 8mi měsících opět sedla na kolo.. , vydržela tam skoro 3 hodiny, které celé prospala, když o pár týdnů povyrostla, tak začala občas pravda brečet-jako by to dělala v kočárku, když byla pouze nošená, tak se jí odděleně moc nelíbilo- v šátku nebrečela vůbec!
        Měli jsme na ní lehátko Weber, aby se do vozíčku vešel i její trošku starší brácha-samotné lehátko není ideální, jde do dvoj vozíku blbě uchytit(není přímo dělané pro Croozry),je tvrdé a ani ne 10ti měsíční dítě jsme už v lehátku do vozíku měli problém narvat.., rozhodně jsme pod dítko dali ještě molitanovou vložku chariot od těch 10ti měsíců, abychom nemuseli kupovat novorozeneckou a lehátko podložili složeným šátkem či dekou. Když byla dcerka maličká, tak jsme alespoń na její půlku síťky přišpendlili velký kapesník, jednak aby případný prach nelítal přímo na ní a jednak, aby na ní nesvítilo slonko. Jinak náš plně naložený dvoják podle mě odpružení nepotřebuje a i na polní cestě obstojně drží svou tíhou.
        Zatím nemohu posoudit co jaké následky na dcerku mělo, ale nejvíc následků má asi z toho, že je hodně spavá, takže je v něčem trošku pozadu-třeba o proti bráškovi, který toho zase moc nenaspal..

        [ Zpět ]
        Datum: 15.06.2008
        Autor: Neregistrovaný uživatel (rybycka)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Chci se zeptat jestli je pro dítě dobré vozit

         

    My jsme zacali asi v 6mesicich, protoze to drive neslo kvuliva pocasi. Jak uz bylo receno pro male deti doporucuji odpruzeni. A rekl bych ze malemu diteti je uplne jedno kde spi ;-). Tak to toho roku a pul je vozik ciste pro rodice aby mohli jezdit kdyz hlidaji. Teprve kole dvou let to zacala byt vyhledavana zabava deti. Alespon u nasich deti.

    [ Zpět ]
    Datum: 13.06.2008
    Autor: lester
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Chci se zeptat jestli je pro dítě dobré vozit

           

      Náš malej začal vozík důsledně vyžadovat od 8 měsíců, předtím mu to pravda bylo spíš fuk. Asi je to hodně individuální. :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 14.06.2008
      Autor: k.vl
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Chci se zeptat jestli je pro dítě dobré vozit

             

        jo to kluci taky vyzadovali driv, ale pak se po deseti minutach zacali rvat a dlouho ve voziku nevydrzeli. Ted je jim 2,75roku a vozik si skutecne uzivaji. To znamena, ze chapou pojmy jako ted jedeme na vylet, jasaji kdyz to drnca, jsou nadseny z rychly jizdy a pokrikuji na mne kdyz jedu pomalu ;-). Nejlepsi je, ze kdyz nahodou nekde jsme a vidi prazdny vozik, tak jej jdou pomerne nekomromisne obsadit ;-)

        Takze ja jsem si rozdelili pracovne obdobi na:
        0-1rok - je mi uplne jedno kde spim
        1-2roky - dobra hracka, ale dlouho sedet v tom nebudu. Zdrzuje mne to od behani a zkoumani
        2-dale - zabava

        Jinak je to 100% individualni.

        [ Zpět ]
        Datum: 14.06.2008
        Autor: lester
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Chci se zeptat jestli je pro dítě dobré vozit

         

    Odbornej tisk nedávno oznámil ukončení několikaleté cesty francouzské dvojice kolem světa, při níž partnerka zabřezla a domů si přivezli asi sedmiletou dceru. Tak nevím.

    [ Zpět ]
    Datum: 21.08.2008
    Autor: abernathy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Chci se zeptat jestli je pro dítě dobré vozit

           

      Chyba! Nezabřezla, obtěžkala.

      [ Zpět ]
      Datum: 21.08.2008
      Autor: abernathy
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Chci se zeptat jestli je pro dítě dobré vozit

           

      ´si dobrej, dyž čteš až takdle odpornej tisk ...

      [ Zpět ]
      Datum: 21.08.2008
      Autor: AV
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Chci se zeptat jestli je pro dítě dobré vozit

             

        soráč!
        ... odbornej ...

        [ Zpět ]
        Datum: 21.08.2008
        Autor: AV
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Chci se zeptat jestli je pro dítě dobré vozit

           

      no, oni už dojeli dávno. Dceři je dneska asi devatenáct:o)

      http://www.nakole.cz/clanky/235-kolem-sveta-na...

      http://www.nakole.cz/clanky/349-v-nasich...

      [ Zpět ]
      Datum: 21.08.2008
      Autor: Jurimír
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Chci se zeptat jestli je pro dítě dobré vozit

             

        To je příběh jak z románu.

        [ Zpět ]
        Datum: 21.08.2008
        Autor: jinec
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Chci se zeptat jestli je pro dítě dobré vozit

               

          tu knížku a mám a čte se sama! Můžu doporučit.

          [ Zpět ]
          Datum: 21.08.2008
          Autor: Jurimír
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Chci se zeptat jestli je pro dítě dobré vozit

                 

            No, a já si jí vykoulel na posledním vánočním srazu a ještě jsem se do toho ani pořádně nepodíval :-( Nějak není čas...

            [ Zpět ]
            Datum: 21.08.2008
            Autor: Jarda
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Chci se zeptat jestli je pro dítě dobré vozit

                   

              tak si ho najdi, mě se to fakt moc líbilo a to mi většina cykloknih přijde strašně nudnejch a nedočtu je. Tohle jsem zhltal...

              [ Zpět ]
              Datum: 22.08.2008
              Autor: Jurimír
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Chci se zeptat jestli je pro dítě dobré vozit

                     

                Pokusím se ;-)

                [ Zpět ]
                Datum: 22.08.2008
                Autor: Jarda
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

578 cyklistů (8 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024