reklama

Ahoj všichni,

Ahoj všichni,
koupila jsem pro svého osmiletého syna cyklistické kalhoty s vložkou (elastáky) a prodavačka mi radila, abych je synovi dávala naholo, bez slipů. Jakou stím máte zkušenost vy a nebo to byl jenom její nejapný žertík? Díky moc za odpověď pokud možno na mail. Jarka

[ Zpět ]
Datum: 15.05.2008
Autor: Neregistrovaný uživatel (Jarka Vívrová ([email protected]))
  • Re: Ahoj všichni,

         

    Zkus si vzit slipy (nebudem se ti smat neboj:-) ) na to cyklogate a projed se nekolik kilometru. Uvidis, jak te budou svy krasne tlacit. A po hodine, po dvou uz budes mit sedlo jen na paradu.
    Muzes pouzivat spodni pradlo, nekdo to i tak dela, ale v tom pripade pouzij bezesve slipy (teda ty ne, tvuj syn)...pripadne ploche svy. Ale nejlepsi je to na ostro. A prdolovi to urcite vadit nebude. To jen starici obcas nechteji, protoze jim to prijde divne:-)

    [ Zpět ]
    Datum: 15.05.2008
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ahoj všichni,

         

    Jako všechno, nic není černé ani bílé. Záleží na tom, k jakému ježdění se to jízdní kolo používá.
    Při jízdě na kole hraje prim v přirozeném ochlazování těla (pocení) právě ono místo na spojnici nohou a trupu. Výrobci sedel se snaží všelijak konstrukčně i materiálově provětrávat sedlovky, ale efekt to v tomto ohledu jen malý.
    Na kole bude pořád nejvíc potu pod pánví. Moderní vložky na cyklo-gatích jsou vyráběny z materiálů, které "umějí" pot odvádět a "tamní mikroklima" poněkud zpříjemňovat. Pokud se mezi takovou vložku a pokožku vmísí (bavlněná) tkanina spodků, tak ta půjde proti tomuto efektu a bude naopak pot (a tedy vlhkost) kumulovat. Zejména u děvčat může to vlhko způsobovat zárodky problémů. Pro delší vyjížďku jsou spodky pod vložkou špatnou volbou.
    Děti ale jezdí často jinak. Pokud dítě používá kolo "tradičně" (kus popojede, pak lupne kolo na mez, hraje si, pak se parta přesune jinam, tak se na kole zase kousek popojede...), tak ani výhod vložky nevyužije. Človíček sice jezdí na kole, ale tělo se chová spíš civilně a při takovém oblékání se používá spodní prádlo pro pochytávání potu, ale také třeba zbytků moči, aby se nemusely vrchní gatě pořád prát.
    Pokud dítě jezdí na kole denně, nejezdí delší (to je dost individuální, každý se potíme jinak - řekněme 30 min. v kuse?) štreky a rodičům se nechce kupovat brzy nové cyklo kalhoty (za ty staré, praním rozpadlé), tak bych osobně doporučil spodky spíš používat.

    [ Zpět ]
    Datum: 19.09.2008
    Autor: jouda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ahoj všichni,

         

    No, já jsem z těch kacířů, co jezdí v bavlněných slipech i pod cyklokalhotami. Naostro mi to vůbec nebylo příjemný, chytal jsem nějakou vyrážku nebo tak něco.
    Moje (osmiletá :-)) dcera taky nejezdí naostro - i na relativně dlouhé cyklovýlety. Myslím, že děti se obecně potí o dost méně, než dospělí, takže se o ni nijak nebojím.

    Nechal bych syna, ať si vyzkouší obojí. Pokud se rozhodne jezdit ve slipech a nebude ho nic talčit, má to výhodu: neustále prát cyklokalhoty je taky bída... :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 19.09.2008
    Autor: k.vl
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ahoj všichni,

           

      Myslím, že 8-miletýmu klukovi to bude úplně jedno - jestli tak či tak. Nejezdím na ostro a nikdy jsem nejezdil, jako kluk jsem jezdil v normálních krat´asech a po nimi slipy a vlka žádnýho neznám do dnes.
      8-mi letý děcko nejede nikdy v kuse 80 - 120 km , jako někteří zdejší borci. Takže bych mu vůbec žádný elast´áky vůbec nedával a nechal bych ho jezdit v běžném oblečení.
      Děti se sice možná potí méně než dospělí, to nevím, ale co vím je to, že mají daleko cytlivější pokožku a jsou daleko choulostivější než dospěláci s hroší kůží.
      Děcko bych nechal pěkně odvětrávat v normálním volném oblečení a necpal bych ho do žádných cyklogatí.

      [ Zpět ]
      Datum: 19.09.2008
      Autor: Martis
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

426 cyklistů (10 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024