reklama

Jel jsem před asi 14 dny v lese u Merklína na Plze

Jel jsem před asi 14 dny v lese u Merklína na Plzeňsku lesem a ani ne 10m přede mnou se najednou vynořilo na cestu spousta selátek a asi 2 bachyně . Uplně jsem stuhnul . Ještě se mi nic takovýho na kole nestalo. Naštěstí se rozutekly , ale co dělat kdyby ty bachyně zaútočily . Má někdo podobnou zkušenost jak se zachovat ? Jsou schopný nějak na člověka zaútočit? Ujet bych na rozbahněný cestě asi nestačil.

[ Zpět ]
Datum: 15.05.2008
Autor: Neregistrovaný uživatel (Tom 007)
  • Re: Jel jsem před asi 14 dny v lese u Merklína na Plze

         

    Taky jsem kdysi narazil na bachyni s mladýma, taky jsem ztuhnul a oni se rozutekly. Řek bych, že pokud nepřekročíš nějakou jejich bezpečnostní zónu a pokud se nepřibližuješ, volí útěk.
    Jinak pomůže jen vylézt na strom a počítat s tím, že se tam zdržíš i pár hodin, takže si vybrat nějakou pohodlnou větev. Prasata jsou hrozně vitální, jsou schopný běžet nebo útočit i desítky sekund s průstřelem srdeční komory, myslivci vědí. Na pepřáky, slzáky, petardy a podobné vtipy rovnou zapomeň, jak se lekne a zaútočí, nezastaví prase vůbec nic. Ještě horší jsou medvědi, ti kromě toho všeho umí lézt na stromy...

    [ Zpět ]
    Datum: 15.05.2008
    Autor: Joe-CUBE
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jel jsem před asi 14 dny v lese u Merklína na Plze

           

      ...a na diskuzi a to je nejhorsi:-) Tam pred nim neuteces:-)

      Jinak taky jsem zazil neco podobneho. Je zajimave, ze to bylo v klanovickem lese (okraj Prahy). Byli jsme na prochazce se psem a najednou z rosti klasicke pochrochtavani a divne zvuky (jsou to asi dva mesice zpet). No pes byl z toho divnej, tak jsem usoudil, ze asi divocak....:-( No v tu chvili jsem mel neuveritelne prdel ztazenou....taky nevim, co bych delal...

      [ Zpět ]
      Datum: 15.05.2008
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jel jsem před asi 14 dny v lese u Merklína na

         

    Jo. Jednou jsem potkal divoke prase ve sjezdu (cesta do Hranic). Nejdriv vypadalo, ze pocka az preficim, ale pak asi zhodnotilo, ze to jeste stihne a zaclo prechazet z cehoz jasne vyplynula moje zkusenost jak se zachovat - brzdit! :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 16.05.2008
    Autor: mgt
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jel jsem před asi 14 dny v lese u Merklína na Plze

         

    Kdysi v podvečer stoupám lesáckou cestou pod Ještědem a najednou vyskočila asi 30 m přede mnou na cestu dvě tahle zvířátka. Strnula a bleskově zmizela. Nestačil jsem v tom leknutí vůbec nějak zareagovat. Nakonec jsem se radoval, protože bych jim z kopce stejně asi neujel.

    [ Zpět ]
    Datum: 16.05.2008
    Autor: abernathy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jel jsem před asi 14 dny v lese u Merklína na Plze

         

    Před několika lety se mi stávalo při cestě do práce cca v 5:15, že vedle v poli běžela souběžně se silnicí prasata se selatama (cca 10 kusů), po chvíli to ohnula vlevo přes silnici a zmizela v obilí. Ani nevím, zda mne registrovala.

    [ Zpět ]
    Datum: 16.05.2008
    Autor: john
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jel jsem před asi 14 dny v lese u Merklína na Plze

         

    no mockrát jsem koukal na divočáka docela zblízka. Když jsem si jako děti hráli v kukuřici tak to bylo párkrát fakt tak z jednoho dvou metrů. Vždycky utečou a v podstatě se nemusíš bát. ALe teď mají mladý a to je jediný období v roce, kdy si na fakt je třeba dávat pozor. Bachyně nesmí mít pocit ohrožení. Jinak po tobě půjde a moc ti toho nepomůže. Na krátkou vzdálenost jí nezdrhneš ani na asfaltu:o( Jak radí Joe. Na strom a sakra rychle.

    [ Zpět ]
    Datum: 16.05.2008
    Autor: Jurimír
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jel jsem před asi 14 dny v lese u Merklína na Plze

         

    Je to už dávno, ale i přesto mám tuto chvilku sakra živě v paměti. Jednoho dne jsem sjížděl strmou polňačkou v kukuřici z Řakomi do Svrčovce {okr KT} Jelikož jsem jel do práce a na poslední chvilku, tak jsem to hnal na tomhle sjezdu co to dá. Podle zvuků a štětin v pneumatice mi moje milované kolo zlikvidovalo prase, které zřejmě doma neučili, že se má při přecházení cesty rozhlédnout... Věřte tomu, že z kopce se pak po rkou a nohou letí zatraceně těžce. Očesaný jsem byl jak vánoční srtromeček a kolem místního lomu jsem musel dlouho chodit opatrně. Nerad bych se dostal do křížku s vrátným, že jim tak rafinovaně vynáším šutry ven. Do práce jsem ten den sice už nedorazil, ale asi jsem od té chvíle patřil k jedněm z prvních na Klatovsku, kdo se nestyděl za helmu na hlavě. A to bývali z počátku opravdu příšerné modely...

    [ Zpět ]
    Datum: 19.05.2008
    Autor: Tano
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

247 cyklistů (3 přihlášení)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024