reklama

Montáž karbonové sedlovky

Mám na svém kole karbonovou sedlovku, která pořád zajíždí do rámu. Styčné plochy jsem důkladně odmastil. Objímku už víc utáhnout nemůžu, protože pak sedlovka praskne. Zkoušel jsem co nejvíce vymezit vůli mezi sedlovkou a rámovou trubkou plíškem tloušťky 0.1 mm. Už nevím, co s tím mám dělat. Napadá mě už jenom to zalepit, ale aby to šlo ješně někdy vůbec rozebrat. 8-) Poslední možností je to provrtat skrz a černá závlačka...

[ Zpět ]
Datum: 07.06.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (NočníMyšák)
  • Re: Montáž karbonové sedlovky

         

    Zapomněl jsem, za vaše návrhy předem děkuji.

    [ Zpět ]
    Datum: 07.06.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (NočníMyšák)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Montáž karbonové sedlovky

           

      Pokus se omotat místo od styku sedlovkky dolů do sedl. trubky lepící páskou a v místě objímky větší vrstvou a následně utáhnout - měla by potžom sedět anezajíždět dolů. Dej vědět, zda drží. Čau.

      [ Zpět ]
      Datum: 07.06.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Amko)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Montáž karbonové sedlovky

             

        Omlouvám se za pravopis, nepřečetl jsem si to po sobě před odesláním.

        [ Zpět ]
        Datum: 07.06.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Amko)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Montáž karbonové sedlovky

         

    Vymaž vnitřek rámové trubky, kde se dotýká sedlovky v délce 10 cm Tlumexplastem ( jen tenkou vrstvou, neředěným) a nech to pořádně zaschnout ( nejlépe několik dní) na otevřeném vzduchu. Pak zasuň sedlovku zpět a utáhni objímku. Dle mého názoru by to mělo sedět jako přibité, protože Tlumexplast po zaschnutí zanechá částečně "živou" hmotu, která i zaschlá částečně pořád lepí, ale vždy podle mne tu sedlovku odtud dostaneš ven a po umytí ředidlem bude jako nová. Ještě mne napadla jiná možnost - použít slabou gumovou folii ( něco na způsob staré duše) a obtočit sedlovku, mám zkušenost, že to též působí jako dokonalé protikluzné uložení, problém je, že ne vždy tam můžeš tu sedlovku i s tou gumou zasunout ( je to hodně odvislé od průměru rámové trubky).

    [ Zpět ]
    Datum: 07.06.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Marty ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Montáž karbonové sedlovky

         

    To raději místo závlačky použij nějakou objímku, třeba držák blikačky nebo vodní pásku, jako doraz.

    [ Zpět ]
    Datum: 07.06.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (HonzaK)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Montáž karbonové sedlovky

           

      Měl jsem úplně stejný problém,který jsem odstranil tím ,že jsem vyměnil rychloupínací objímku za šroubovací.
      Jinak pozor!! Rámovou trubku nijak nevymezuj žádnými plíšky poněvadž ti může prasknout nebo se vylomit.

      [ Zpět ]
      Datum: 07.06.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Jarda)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Montáž karbonové sedlovky

         

    Co říkáte na tohle: http://www.solidosport.cz/katalog.asp?CatID...
    "Objímka sedlovky CARBONSTRANGER BSP-82 na šroub. Určená pro karbonové sedlovky." (Mě to každým dnem taky čeká.)

    [ Zpět ]
    Datum: 08.06.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Montáž karbonové sedlovky

           

      No, něco takového jsem myslel, aniž bych tušil, že to už někdo vymyslel přímo k tomuto účelu.

      [ Zpět ]
      Datum: 08.06.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (HonzaK)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Montáž karbonové sedlovky

         

    POZOR POZOR!
    žádné plíšky ani jiná "šidítka" mezi trubku a sedlovku. To smrdí vylomením! Použij objímku na šroub (nejsou vyvinuty pouze pro karbon!!!) ale i tak musíš hodně opatrně. Správně se má šroub utahovat momentovým klíčem (myslím asi 8Nm) jinak může objímka (šroub) nebo i sedlovka prasknout.
    Podívej se na http://pcshop.pells.cz/sport/default.asp?cls...
    speciální objímky na karbonové sedlovky.

    [ Zpět ]
    Datum: 09.06.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Martin)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Montáž karbonové sedlovky

         

    Tak jsem zvědav. Speciální objímku dosud nemám, sedlovku ano. Tureček ale říkal, že by to mělo držet i s rychloupínákem. Pro jistotu s sebou zítra do ruxáčku vezmu ještě tu původní sedlovku.. Takže je to jasný: Pojízdnou dílnu má Airline, sklad náhradních dílů veze Joe. :')

    [ Zpět ]
    Datum: 10.06.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Montáž karbonové sedlovky

           

      ... a sejdem se na konečný Tvojí mapy u Rokytky.

      [ Zpět ]
      Datum: 13.06.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Montáž karbonové sedlovky

           

      Drží a nezajíždí. Takže je to těma řízkama. (Ale zas jsem měl na své kostnaté hrudi potíž se snímáním tepové frekvence, to si nevybereš. :')

      [ Zpět ]
      Datum: 13.06.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe (Li))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Montáž karbonové sedlovky

             

        Já nikdy problém se zajížděním sedlovky neměl. A tepák nemám, dělá se mi u doktorů zle a ještě abych vozil nějakou mašinku, co bude ukazovat moje infarkty, kterých při každé cestě mám několik.

        [ Zpět ]
        Datum: 13.06.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

372 cyklistů (14 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024