reklama

Za blbost se platí :-)

Tak jsem si loni koupil silničku - část jsem platil hotově + zbytek na osm bezúročných splátek. No a nějak jsem se seknul a těch splátek zaplatil místo osmi deset, čímž mám u banky přeplatek 6000,- Kč. Dneska jsem na to přišel, tak jsem tam zavolal - potvrdili mi to, že mám poslat žádost a pak mi přeplatek do 14 dnů vrátí.
Jsem docela překvapen, že mě banka sama na přeplatek neupozornila a že musím podat písemnou žádost o vrácení, o faktu, že to vrácení mě bude stát 100,- Kč ani nemluvě... :-)

[ Zpět ]
Datum: 05.05.2008
Autor: Airline
  • Re: Za blbost se platí :-)

         

    Snad jsi nezapomněl stopnout trvalej příkaz? Taková prostoduchost, prachy musíš hlídat, i když se prej válej na zemi.:-)))

    [ Zpět ]
    Datum: 05.05.2008
    Autor: abernathy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Za blbost se platí :-)

         

    od solidní banky by člověk očekával, že přeplatek zjistí dřív než klient, splátky jsou kontrolovány automaticky a rovněž přeplatky se musí objevit v nějaké sestavě. proč čekají na žádost klienta? naopak měli na problém upozornit, požádat o zastavení plateb a peníze vrátit na účet nebo složenkou. v opačném případě, když se člověk zpozdí, to jsou zatraceně rychlí a ještě napaří poplatek za výzvu, penále . naše banky se chovají ke klientům s pocitem nadřazenosti /o přemrštěných cenách služeb nemluvě/

    [ Zpět ]
    Datum: 05.05.2008
    Autor: vladaza
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Za blbost se platí :-)

           

      Já jenom moc nevím, co s tím ta banka měla společného a jak u ní mohl vzniknout přeplatek? O bakovní úvěr se asi nejednalo, to by nebylo bezúročné. Pokud banka podle instrukcí klienta jen posílala peníze někomu jinému, tak přeplatek nevznikl u ní - a ani o něm nemohla vědět...
      (Ale předpokládám, že to asi bylo jinak... ale docela by mě to vysvětlení čistě z důvodu profesionální deformace zajímalo. :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 05.05.2008
      Autor: Ifča
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Za blbost se platí :-)

             

        Teď nějak nerozumím...
        Uzavřel jsem smlouvu s jistou bankou, která mi poskytla úvěr. V případě, že tento úvěr (dle smlouvy) splatím v osmi stejných splátkách, tak nezaplatím ani korunu navíc. Kdybych to ale přetáhnul, tak by najelo poměrně vysoké penále. Já to splnil a omylem jsem tam poslal ještě splátku devátou a desátou a pak jsem zjistil, že to kolo jsem měl zaplacený samozřejmě už v těch osmi prvních splátkách. Takže ty dvě splátky chci vrátit. Asi to z profesionálního hlediska bankovního úředníka říkám laicky, ale nic víc v tom není :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 05.05.2008
        Autor: Airline
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Za blbost se platí :-)

               

          co to bylo za banku, atˇ nechodíme kolem ohřáté kaše... pracoval jsem víc jak deset let v Komerční a takový typ úvěru jsem tam nezaregistroval

          [ Zpět ]
          Datum: 05.05.2008
          Autor: vladaza
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Za blbost se platí :-)

               

          Aha... už rozumím... s bankami se setkávám pouze externě, takže jsem na případ bezúročného úvěru ještě nenarazila (kromě kreditky, ale tam je zase daleko kratší doba splatnosti)... To je fakt zvláštní, takové mylné platby se opravu většinou vrací obratem (sice asi s poplatkem, to ano... ale automaticky a bez žádosti).... No, zase jsem chytřejší. :-)

          [ Zpět ]
          Datum: 05.05.2008
          Autor: Ifča
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Za blbost se platí :-)

                 

            Aha, tak možná jsem to skutečně neřekl správně - já pojmem "banka" označuju sumárně všechny ústavy, které dávají úvěry, tedy poskytují peníze. A tohle zřejmě bude nějaká společnost, která poskytuje úvěry. Z mého pohledu je to jedno a to samý, z pohledu odborníka ale diametrální rozdíl.

            [ Zpět ]
            Datum: 05.05.2008
            Autor: Airline
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Za blbost se platí :-)

                   

              Tak ještě upřesnění - splátky jsem posílal do KB. Smlouvu mám uzavřenou s cyklem, ve kterém jsem koupil kolo. A víc fakt nevím :-)

              [ Zpět ]
              Datum: 05.05.2008
              Autor: Airline
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Za blbost se platí :-)

                     

                Jj, měl jsem to na KTM rovněž tak, ale osmou splátku jsem si bedlivě hlídal :-) a devátá tedy nenastala :-)

                [ Zpět ]
                Datum: 05.05.2008
                Autor: Neregistrovaný uživatel (wert)
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Za blbost se platí :-)

             

        z prvotního textu jsem usuzoval, že pokud je přeplatek u banky, tak je banka poskytovatelem úvěru

        [ Zpět ]
        Datum: 05.05.2008
        Autor: vladaza
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Za blbost se platí :-)

         

    Klasika:máš-li platit instituci-nejlépe včera,vrácení peněz-nekonečná doba.

    [ Zpět ]
    Datum: 05.05.2008
    Autor: jinec
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Za blbost se platí :-)

         

    To vrácení musí někdo prověřit, vydat dobropis, zajistit zaplacení, zaúčtovat... mě kilo přijde jako vcelku férový poplatek. Jestli se Ti to nelíbí, je nejlepší nekupovat kolo na sekeru, mě se to moc osvědčilo;-)

    [ Zpět ]
    Datum: 06.05.2008
    Autor: Joe-CUBE
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Za blbost se platí :-)

           

      A že grátis využívaj a točej těch 6 litrů je férový? Za to by tu transakci mohli udělat klidně zdarma. Ale nechci tu řešit nesmyslné bankovní poplatky. A proč ne kolo na sekeru? Mám na něj jen 30% peněz a vezmu si ho prostě hned. Těch 8 měsíců se mi na něj prostě čekat nechce.Než si našetřím zbytek. Mě se to na splátky osvědčilo. Nevidím důvod, proč toho když to jde nevyužít.

      [ Zpět ]
      Datum: 06.05.2008
      Autor: Neregistrovaný uživatel (wert)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Za blbost se platí :-)

             

        Mohli... ale nemuseli. Proč by se vzdávali zisku, na který mají nárok? To je přesně ten důvod, proč je finanční ústav tak bohatý v porovnání s Tebou, Airlinem nebo mnou.
        Já si raději koupím kolo tehdy, a takové, že to pro mne znamená pár drobných, které mohu kdykoliv lehce postrádat. Pakliže kolo, které bych chtěl, stojí víc než (v mém měřítku) pár drobných, něco je špatně;-)

        [ Zpět ]
        Datum: 06.05.2008
        Autor: Joe-CUBE
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

361 cyklistů (16 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024