reklama

Přesmykač Deore na 7-kazetě - půjde to?

Ahoj, potřebuju poradit, jestli to tak někdo máte. Odešel smyk na dámském cross kole author linea osazeném 7-kazetou (sram pg730 - 12-32), řetězem pro 7-8 kolo (CS-HG70) a trojtácem shimano tuším TY22 (48-38-28). Chci ten smyk nahradit něčím kloudným. Půjde mi na to Deore 530 top swing určený pro 9-kolo, nebo to bude dělat problém??? Máte to tak někdo? Rozsah zubů by měl stačit a stejně asi dojde na výměnu klik na 42-32-22, ale spíš jestli ten přesmykač není užší = nebude dělat binec širší řetěz pro 7-8 kolo. Díky.

[ Zpět ]
Datum: 02.05.2008
Autor: Neregistrovaný uživatel (Pepa77 ([email protected]))
  • Re: Přesmykač Deore na 7-kazetě - půjde to?

         

    Přehazovačka Acera - jen pro úplnost osazení.

    [ Zpět ]
    Datum: 02.05.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Pepa77 ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Přesmykač Deore na 7-kazetě - půjde to?

         

    Biinec Ti to dělat nebude. Musíš si jen správně nastavit horní a dolní doraz a pochopitelně i lanko. Jediné - , které u toho vidím je jen v tom, že tam nemáš 9ti kolo... :) Nevím, že by v tom měl být jinak rozdíl. V každém případě si kup i nový řetěz.

    [ Zpět ]
    Datum: 02.05.2008
    Autor: Tano
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Přesmykač Deore na 7-kazetě - půjde to?

           

      To je kolo přítelkyně :-) Zcela nový řetěz HG70 tam teď je, má cca 100km... O devítikole mi nemluv, já jsem to přítulce dost agresivně rozmlouval už při koupi - neuspěl jsem :-( bylo tak krásně červené a stačí... Tak teď furt jen řeším, jak tam dostat postupně pořádný věci a lehčí převody (origo nejlehčí to mělo 28-28). Na 9kazetu bych musel vyměnit páky+řazení, trojtác, zadní náboj=přeplést kolo, řetěz... to se fakt nevyplatí (dokud něco neodejde samo). Tak tam půjde alespoň ten trojtác 42-32-22 s novým smykem. Místo původní kazety HG30 11-28 tam je teď sram 12-32 a až se sjede tak tam půjde HG50 13-34... jj. :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 02.05.2008
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Pepa77 ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Přesmykač Deore na 7-kazetě - půjde to?

             

        Jestli 8 nebo 9-ti kolecko je docela fuk, rozsah je +- stejny, pokud pritulka nejezdi nejak sportovne tak nepozna urcite ani jemnost odstupnovani. Casto je vazne svatecnim jezdcum prednejsi treba ta cervena barva ramu, nez komponenty kola.
        Upravovat kolo tehle urovne te vyjde draz, nez koupit rovnou nove s osazenim o tech nekolik trid vys.

        [ Zpět ]
        Datum: 03.05.2008
        Autor: vasek
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Přesmykač Deore na 7-kazetě - půjde to?

             

        A jeste k tematu- pouzit muzes jakykoli presmykac. I kdyz pokud ten puvodni funguje, nevidim duvod jej menit. Konkretne zrovna presmyky jsou z hlediska funkce a v podstate i hmotnosti dostacujici uz od tech nejnizsich rad. Kdybych mel upgradovat kolo sam, presmyk by byl urcite az nekde mezi poslednimi komponenty.

        [ Zpět ]
        Datum: 03.05.2008
        Autor: vasek
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Přesmykač Deore na 7-kazetě - půjde to?

               

          Ne ne, ten přesmyk odešel (byl tam TYxx), teď jsem tam na chvíli dal nouzově ze silničky a jde mi jen o to, že tam nechci kupovat znovu TY/aceru/... když doplatek na deorečko je do stovky a cena za alivio cca stejná... Jinak samo že zrovna přesmyk není to nejdůležiteljší :) S tím co píšeš naprostý souhlas. Jak jsem psal výš i já - na devítku by znamenalo vyměnit věci za min. 1/3 ceny kola = nesmysl. Takže to řeším pouze postupným lehčím zpřevodováním tak jak odcházejí kazety a teď pomalu prostřední převodník (samozřejmě snýtované nevýměnné TY).

          [ Zpět ]
          Datum: 03.05.2008
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Pepa77)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Přesmykač Deore na 7-kazetě - půjde to?

         

    O tom mi něco povdej... :D Ale ony jsou ty naše holky v tomhe nějak skromější než mi. Nevím proč. Té mé stačí obyč helma a stejně jí musím stále připomínat, aby si jí brala. Já, když už ji chci mít, tak ať je co nejpříjemější. Stejně je to i s koly. Hlavně, aby mělo hezkou barvu. Jenže na osazení komponenty tu musíme být už my... :D

    [ Zpět ]
    Datum: 02.05.2008
    Autor: Tano
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Přesmykač Deore na 7-kazetě - půjde to?

           

      Hmm, helma: jen čekám, až s ní kočka někde neopatrně bouchne abych to měl jako záminku k výměně :-)))) Author škopek, který sedí tak nějak a regulace na hlavě nic moc. Jinak k té skromnosti: Z mého pohledu je to o tom, že obě naše kola mají cca 5 let a zatímco lineu komplet seřizuju 2-3x za sezónu (brzdy, řazení vpředu, vzadu, nějaké ty stržené šrouby, kompletní výměny bowdenů a lanek...) tak na své crossové meridě která ano, bratru byla o desítku víc, jsem za těch 5 let vyměnil špalky, 2x řetěz a kazetu... o tom je mé povzdechnutí :-) ....tak to plíživě potřebuju dostat alespoň na deorečko, ale pssst :-)))))))))

      [ Zpět ]
      Datum: 02.05.2008
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Pepa77 ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Přesmykač Deore na 7-kazetě - půjde to?

         

    Já mám Kellyse Axis loňský model. Myslím, že jsem stále neudělal špatně. Svoji starou silničku jsem na Aukru pustil za skvělých 10 200,- a po odečtení provize pro webmastery jsem na nové připlail jen za výbavu cca 4 - 5 tis. Nebylo by pro Tebe podobné řešení snažší a levnější?

    [ Zpět ]
    Datum: 02.05.2008
    Autor: Tano
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Přesmykač Deore na 7-kazetě - půjde to?

           

      To asi zatím ne. Kočka má to kolo ráda a zatím na něm nebylo zase nic zásadního drahého na opravu. Nekonečné seřizování je holt úděl levnějších komponent... :) Jen prostě když něco odejde, tak tam nechci znovu cpát altus nebo aceru - výměna uzraje buď na vlastní žádost majitelky :) nebo až by cena komponent na výměnu byla v nepoměru k ceně základu kola. Jo, a silnička mi doma taky odpočívá. Už je mi trochu malá, ale na prodej asi nebude - mám k ní nostalgický vztah, stavěl jsem si ji sám a pomalu se se mnou měnila a upgradovala půlku snad ještě mladého života :), to prodat nemůžu.

      [ Zpět ]
      Datum: 02.05.2008
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Pepa77 ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Přesmykač Deore na 7-kazetě - půjde to?

         

    To chápu... Také jsem se s ní nerad loučil. Měl jsem k ní dost podobný vztah, ale nebylo na ni doma místo a jinde ještě dobře poslouží...

    [ Zpět ]
    Datum: 02.05.2008
    Autor: Tano
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

včera
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…

Hledám: Parťačka na kolo, hory, cestování, přátelství

Hledám: Parťačka na kolo, hory, cestování, přátelství
08.04.2024
Ahojky, hledám přátelství, parťačku na cyklovýlety, cyklozájezdy, poznávaní jak okolí, tak cizích zemí, tůry či…

Hledám: Partacku na výlety

Hledám: Partacku na výlety
01.04.2024
Muž 48 roků, mám starší kolo predelane na e-bike. Jezdím z Prahy 8 na Karaný a nebo výlety v okolí Berouna. Občas…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

268 cyklistů (12 přihlášených)

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024