reklama

Endoprotéza

Vážení jsem po operaci endoprotézy a chtěl bych se zeptat jestli máte někdo zkušenosti a popřípadě jak a kdy začít s ježděním dík Ála

[ Zpět ]
Datum: 01.05.2008
Autor: Neregistrovaný uživatel (Ála)
  • Re: Endoprotéza

         

    Koleno,nebo kyčel ? Záleží na tom,jak se cítíte a jak dopoadly kontroly u lékaře.Pokud je vše v pořádku,tak za 3 - 4 měsíce by neměl být problém takřka plné zátěže.Doporučuje se chůze,plavání,lehký běh a cyklistika - ale ne jet kopec na nejtěžší převod !!! Pokud je to koleno,tak se nedoporučuje lyžování.Prostě v pohodě by měly být aktivity,kdy se kloub pohybuje vpřed a vzad a ne kdy vybočuje do stran !ALe záleží hlavně jak náhrada sedne,co povolí lékař a jak se budete cítit Vy .

    [ Zpět ]
    Datum: 01.05.2008
    Autor: cinca
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Endoprotéza

           

      díky je to kyčel a myslel jsem podobně,kontrola mě teprve čeká (jsem 1 měsíc pooperaci) a krom toho mi děti pověsily kolo na půdu abych prej neblbnul

      [ Zpět ]
      Datum: 01.05.2008
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Ála)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Endoprotéza

             

        Určtiě to napřed konzultovat s lékařem, obecně ti to nikdo neřekně. Brzké uzdravení přeji.

        [ Zpět ]
        Datum: 01.05.2008
        Autor: Neregistrovaný uživatel (ABC)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Endoprotéza

             

        Ach ty deti:-) Neuvedomuji si, ze pro tebe je mnohem nebezpecnejsi lezt na tu pudu a tahat kolo dolu, nez na nem jezdit:-)

        Jinak preji brzke uzdraveni. A jak rikam, kdyz je problem (endo nemam, ale kolena a zada uz i v mem veku obcas nadavaji)....jezdit na pocit a ne pres bolest.

        A jestli mas dobreho lekare (ja na nej stesti mam), tak ti kolo urcite nezakaze. Naopak, poradi jak na to:-)

        [ Zpět ]
        Datum: 01.05.2008
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Endoprotéza

             

        Kyčel většinou drží slušně !Nemám to ze svý zkušenosti,ale jezdím 17 let sanitkou a vozím pacienty po operacích i na kontroly,takže spíš pochytám jejich zkušenosti.Někteří jsou v pohodě,po čase sprintují bez holí,jako by na žádné operaci nikdy nebyli,někteří se ještě půl roku po operaci plouží o berlích a bojí se sednout.Tvrdáci sporotovci se většinou snažíco nejdříve vrhnout do sportování,ale určitě to nechce zbytečně uspěchat .Až si sám vylezete na tu půdu a sundáte kolo,tak to už bude dobrý i na to nasednutí :-)))

        [ Zpět ]
        Datum: 01.05.2008
        Autor: cinca
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Endoprotéza

             

        nesešroubovaný zlomený krček stehenní kosti mě přirozeně srůstal bez operace (stalo se to v Bělorusku) -- stalo se to v květnu. V září jsem začal jezdit na kole tak, že sedlo jsem dal co nejníž a kolo pod sebe podsunul stojíc na zdravé. Kolo jsem poháněl zdravou nohou a zlomenou je otáčel klikou. Berle vozil na zádech, nebo přivázané ke štangli. Úžasně se zvětší akční radius. Lozil jsem po stromech při trhání jablek. Po vánocích jsem vyměnil berle za lyžařské hůlky.
        Fakticky nejnáročnější je obyčejná chůze. Detailně tuhle story probírám v knížce Ze života cyklotrempa.

        [ Zpět ]
        Datum: 01.05.2008
        Autor: Howgh
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Endoprotéza

               

          Pravda,ztraceným případům se operace neprovádí,nechávají se tzv. odležet :-))

          [ Zpět ]
          Datum: 01.05.2008
          Autor: cinca
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Endoprotéza

                 

            Neřídil jsem se radou lékaře úplně(bylo to po operaci zlomeného krčku-sešroubovaného).Po dvou a půl měsících mi zakázal kolo,doporučil rotoped,já ho neposlehl,jezdil jsem a potom jsem se přiznal a on mi řekl,že je to dokonalá rehabilitace,ale kolo nedoporučují kvůli pádu a plnému zatížení při sestupování.Tím pádem taky záleží z které strany člověk je zvyklý nastupovat a sestupovat.(Teď jsem to konzultoval se svým ortopedem).

            [ Zpět ]
            Datum: 01.05.2008
            Autor: jinec
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Endoprotéza

             

        Máš prozíravý děti, nebo nejseš dobře pojištěnej. S invalidním důchodcem by jim moc dobře nebylo.;-)

        [ Zpět ]
        Datum: 01.05.2008
        Autor: abernathy
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Endoprotéza

               

          urcite doporucujem len velmi miernu zataz.ako najlepsiu formu relaxacie by mohlo bzt prave plavanie a cyklistika. hm optimalny cas je zhruba ten stvrty mesiac, ale ako vravim zacat treba mierne a postupne.

          [ Zpět ]
          Datum: 01.05.2008
          Autor: Neregistrovaný uživatel (neprihlaseny jurki)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Endoprotéza

                 

            Děkuji všem za kvalitní a rozumné názory,do Běloruska se ,chvála Bohu,nechystám a tak se budu léčit a rehabilitovat u nás.Plavání a kolo je vynikající,rotoped moc nebrat-slova mého doktora,lepší je se projít než nesmyslně šlapat.
            Ale,co by mě zajímalo je zda je možné po vyléčení zkusit i inline brusle,nemáte s tím někdo zkušenosti?Jinak se říká:"Duše chce,tělo nemůže" ahoj Ála

            [ Zpět ]
            Datum: 02.05.2008
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Ála)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Endoprotéza

                   

              inlajny ty rozhodne nedoporucujem, je tam zvysene riyiko padu, povrtnutia a vyronu. vsetko to co endoproteza nema rada.

              [ Zpět ]
              Datum: 02.05.2008
              Autor: Neregistrovaný uživatel (neprihlaseny jurki)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Endoprotéza

                     

                este k tomu plavaniu. nedoporucujem plavat prsia, ale skor kraula, znak kde sa nohy pobybuju jednym smerom. pri priach skor vykonavaju pohyb podobny bruslim a tym sa zvysuje zataz kolien...

                [ Zpět ]
                Datum: 02.05.2008
                Autor: Neregistrovaný uživatel (neprihlaseny jurki)
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Endoprotéza

                   

              (z Bielorisie mě zachránili po třech týdnech. Zbytek restaurace a rehabilitace probíhal doma..)

              [ Zpět ]
              Datum: 02.05.2008
              Autor: Howgh
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

378 cyklistů (11 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024