reklama

Nejlepší zámek sedlovky

Ahoj lidi, prosím o vaše názory, který zámek sedlovky považujete za nejlepší z pohledu pevného uchycení sedla(nepovoluje se), snadného nastavení (upevnění ližin, úhel, posunutí předozadní). Případně doporučte konkrétní výrobek, prosím, ale v ceně nepřekračující 1500 Kč. Díky předem!

[ Zpět ]
Datum: 28.04.2008
Autor: Danda
  • Re: Nejlepší zámek sedlovky

         

    Mně se zatím nejvíc osvědčily zámky s dvěma šrouby v podélné ose sedlovky. Jiné už mnoho let nekupuju. Vyrábí je hodně výrobců. Velmi dobré zkušenosti mám s touhle :
    http://www.merida-bike.cz/prodej/Sedlovka-PZ...

    [ Zpět ]
    Datum: 28.04.2008
    Autor: Petrun
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nejlepší zámek sedlovky

           

      taky mám tento systém vyzkoušený k plné spokojenosti , líbí se mi, že se dá sklon sedla nastavit naprosto plynule

      [ Zpět ]
      Datum: 28.04.2008
      Autor: vladaza
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nejlepší zámek sedlovky

           

      Dva šrouby podélně určitě ano, ale ještě to může být vylepšené o přesně nastavovací mechanismus jako je např. na sedlovce RFR Prolight na Cubech. Nevím jestli někdo samostatně prodává také sedlovky s tímhle mechanismem.

      Od klasických dvou šroubů se to liší tím, že přední šroub je pouze štelovací s přesným nastavením a zadní šroub je pak silnější pro větší sílu dotažení.
      A při nastavení se vždy jen povolí ten zadní dotahovací a tím předním přesně takovým štelovacím kolečkem nastaví třeba jen o 1/4 otočky méně nebo více.

      Takhle přesně to u klasické dvoušroubové nejde, i když i ta se nastavuje poměrně dobře.

      Mám teď na jednom kole právě jen tu dvoušroubovou (Syntace P6 carbon) a není to úplně ono. Na druhém kole mám právě tu RFR Proligh.

      Jiné mechanismy, které se nastavují většinou úplně debilně mi na kolo nesmí.

      [ Zpět ]
      Datum: 28.04.2008
      Autor: Mlok
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nejlepší zámek sedlovky

             

        vím, co máš na mysli, protože tento způsob využívá odpružená sedlovka Cane Creek, kterou mám na jednom kole - přední šroub měl pro snazší otáčení nasazené vroubkované kolečko z plastu /sundal jsem ho, nastavování už po prvotním vyladění není nutné/

        [ Zpět ]
        Datum: 28.04.2008
        Autor: vladaza
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Nejlepší zámek sedlovky

               

          To má i BBB. Ovšem sedlovka samotná je ubohá sračka která se ohne pod 80-ti Kg jezdcem.

          http://www.bike-eshop.cz/sedlovky/sedlovka-bbb...

          [ Zpět ]
          Datum: 29.04.2008
          Autor: Petrun
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Nejlepší zámek sedlovky

                 

            a já jsem si chtěl od této značky zrovna jednu objednat /i když jiný model- s dvěma šrouby/... to asi pouvažuji o něčem jiném, potřebuji 400 mm -27,2 /to pro případ, že by byl nějaký ověřený tip/

            [ Zpět ]
            Datum: 29.04.2008
            Autor: vladaza
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nejlepší zámek sedlovky

             

        Díky, a kde se ty sedlovky RFR dají koupit?

        [ Zpět ]
        Datum: 16.05.2008
        Autor: Danda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Nejlepší zámek sedlovky

               

          není to náhodou FRF /RFR něznáju/?

          [ Zpět ]
          Datum: 16.05.2008
          Autor: vladaza
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Nejlepší zámek sedlovky

               

          RFR sedlovky bohužel asi samotnou jen tak nekoupíš. To je značka sedlovek vyráběná pro Cube a pár dalších výrobců a samostatně jsem ji nikdy nikde neviděl.

          Ale jak už psal Petrun, určitě to nebude jediný výrobce, kdo dělá tenhle zámek, takže pokud trošku pohledáš, tak snad něco najdeš.

          [ Zpět ]
          Datum: 17.05.2008
          Autor: Mlok
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
dnes
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

305 cyklistů (20 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024