reklama

Zkušenosti s ergogripy a rohy od BBB

Máte někdo zkušenosti s gripy www.bbbparts.cz/?p=productsMore&iProduct=495&sName=Rucky-BBB-BHG-13-ErgoFix-S-and-M a rohama www.bbbparts.cz/index.php?p=productsMore&iProduct=483&sName=Rohy-BBB-BBE-15-ErgoSticks
Chtěl bych na konci rozšířené gripy, pokud by měl někdo s některými osobní zkušenost a byl spokojen uvítal bych další tipy od vás.

[ Zpět ]
Datum: 26.04.2008
Autor: Neregistrovaný uživatel (Tony333)
  • Re: Zkušenosti s ergogripy a rohy od BBB

         

    Ergogripy s rohy chci teď také. Ty BBB mám doma, ale ty jsem ani nenasadil na kolo.
    Mám malé ruce a mám je ve velikosti S a jsou skoro ještě moc velké, ale asi by se dalo. Tvarem mi do ruky padnou výborně, pro tu jednu danou pozici.
    Problém je při pootočení ruky (ve stoje ve sjezdech), kdy ta ergonomická část trošku překáží prstům, takže do technických sjezdů to není ideální.
    A ty rohy k tomu ty jsou úplně debilní, protože mají hlavně úhel hrozně ven.
    Mám to na vlajdy s malým úhlem, který je stejný jako rovná více zahnutá řídítka (7st.) nebo jen nepatrně větší než nejčastějí úhel u rovných (5st.). Tedy na rovných také nebudou zahnuté téměř dovnitř.

    A pak jsem problém pouze individuální. Vozím vlajdy 62cm a nemám tedy moc místa na rohy, gripy, objímky. Vejde se mi to tam jen díky společné objímce na brzdu a řazení, ale takhle se mi to tam vejde s rohy (s úzkou objímkou 1,5cm) + 125mm gripy + 2cm mezera mezi gripem a objímkou, jakou přesně potřebuju.
    Ty BBB gripy jsou ale 13,7cm + ty růžky potřebují 1,8cm zasunutí na řídítkách, takže se mi to tam ani nevejde.
    Ale i kdyby vešlo, tak ty růžky trčící už nepatrně směrem ven jsou úplně na prd.

    Takže už mám někde na cestě (snad už v pondělí budou na poště) objednané Ergony:
    http://www.chainreactioncycles.com/Models.aspx...
    U nás je téměř nikdo nemá a většinou když tak jen v té větší velikosti (já chci tu menší) a ještě jsou u nás dražší. Z toho odkazu je na 100liber poštovné zdarma a bral jsem toho více.

    No a ty Ergony řeší všechny ty problém těch BBB. Jednak mi při krátkém testu sedly do ruky lépe. A pak mají ze spodní části tu ergonomickou část vydlabanou, tedy více místa na prsty okolo gripu pro tu jízdy ve stoje s pootočenou rukou (u BBB se s tím nepáraly a jsou ty gripy totožné pro levý a pravý, proto nemůže být to vybrání ze spodu pro více místa).
    Rohy jsou tam mnohem lepší u těch Ergonů a zahnuté dovnitř.
    A celková délka potřebná u Ergonů na řídítkách je jen těsně přes 13cm.

    Akorát jsou ty Ergony o něco dražší, ale zase ne o tolik když u BBB sečtu grip + růžek. A u Ergonů je případně i nepatrně levnější verze, kde nejsou rohy z Mg:
    http://www.chainreactioncycles.com/Models.aspx...

    [ Zpět ]
    Datum: 27.04.2008
    Autor: Mlok
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Zkušenosti s ergogripy a rohy od BBB

           

      S Ergonama jezdím já i choť a je to paráda.

      [ Zpět ]
      Datum: 27.04.2008
      Autor: hasan
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Zkušenosti s ergogripy a rohy od BBB

           

      Díky za osvětlení. Připadají mi ty rohy u těch ergonů takový hrozně titěrný, chtělo by to vidět naživo. :-/

      [ Zpět ]
      Datum: 27.04.2008
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Tony333)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Zkušenosti s ergogripy a rohy od BBB

             

        U Ergonů jsou ty rohy poměrně malé, to mě vyhovuje. U BBB jsou ale ještě menší. Délka toho BBB je 6,5cm od osy řídítek (nepatrně ještě přesahuje i na druhou stranu a to ho dělá malinko delší ale stejně je malinkatý).

        [ Zpět ]
        Datum: 27.04.2008
        Autor: Mlok
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Zkušenosti s ergogripy a rohy od BBB

               

          možná to klame tím, že jsou tak úzké. Vidím, ale že koupit u nás to bude ořech. Zatím jsem našel jen na kolokramu za 1200 http://www.kolokram.cz/price_match.php?products...

          [ Zpět ]
          Datum: 27.04.2008
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Tony333)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Zkušenosti s ergogripy a rohy od BBB

                 

            To je průlom, zatím se daly objednat jen ze světa.

            [ Zpět ]
            Datum: 27.04.2008
            Autor: hasan
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Zkušenosti s ergogripy a rohy od BBB

                   

              Tady je maji i v obchodaku :o)

              [ Zpět ]
              Datum: 27.04.2008
              Autor: vasek
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Zkušenosti s ergogripy a rohy od BBB

                     

                To je kde to tady? :-)

                [ Zpět ]
                Datum: 27.04.2008
                Autor: Neregistrovaný uživatel (Tony333)
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Zkušenosti s ergogripy a rohy od BBB

                       

                  V Lucembursku, viz profil nebo muj blog v nem uvedeny.
                  Ono se tu da sehnat v jednom obchodaku prekvapive dost a spickovych veci na kolo.

                  [ Zpět ]
                  Datum: 27.04.2008
                  Autor: vasek
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Zkušenosti s ergogripy a rohy od BBB

                         

                    Jiný kraj, jiný mrav.. :-)

                    [ Zpět ]
                    Datum: 27.04.2008
                    Autor: Neregistrovaný uživatel (Tony333)
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Zkušenosti s ergogripy a rohy od BBB

                 

            Tam mají jen tu větší velikost. Tedy třeba potřebuješ ty větší.
            Na chainreactioncycles jsou ale hlavně i levněšjí. A při nákupu přes 100liber je poštovné z chainreactioncycles do ČR zdarma. Takže stačí vzít i pár dalších věcí a je to.

            [ Zpět ]
            Datum: 27.04.2008
            Autor: Mlok
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

278 cyklistů (0 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024