reklama

Řetěz v trubkách drhne

Zjistil jsem, že na mém kole má řetěz v trubkách poměrně velký odpor. Trochu pomůže čerstvé namazání, ale moc dlouho to nevydrží. Možná jsou trubky zanesené nějakým bordelem, možná jsou staré opotřebované..? Mám trubky od Azubu. Co s tím?

[ Zpět ]
Datum: 21.04.2008
Autor: PavelŠ
  • Re: Řetěz v trubkách drhne

         

    mám orig. azubáka a trubky jsou na stroji třetí sezonu, řekl bych 5000-6000 km, žádný problém, žádný odpor. při výměně řetězu jsem se snažil trubky vyčistit tak, že jsem na řetěz namotal provázek . kupodivu moc sajrajtu jsem z trubek nevydoloval. podotýkám, že řetěz čistím před každou jízdou hadrou na kterou stříknu olej /WD nebo jiný řídký, nelepivý!/, řetěz je pořád vzhledově jako nový a nezanáší do trubek svinstvo

    [ Zpět ]
    Datum: 21.04.2008
    Autor: vladaza
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Řetěz v trubkách drhne

           

      Řetěz občas otřu hadrem a pak namažu a pak zas otřu lehce hadrem, aby se na něj z vně moc sajrajtu nelepilo. Občas šroubovákem s hadrem vyčistím i kazetu. Nikdy jsem to více neřešil - více na žádném ležáku. Je fakt, že i přeesto po čase se občas nějaké to svinstvo z trubky vyhrnulo, ale překvapivě nepocit´uji žádné drhnutí. Prostě jezdím, mažu, občas čistím řetěz. Trubky jsem v životě nečistil.

      [ Zpět ]
      Datum: 21.04.2008
      Autor: Martis
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Řetěz v trubkách drhne

             

        Řetěz peru každý týden,protože na své posteli jezdím každý den do práce. Nejdříve ho očistím hadrem, pak benzínem. Do řetězu vsunu mezi články starý hadřík asi 3 x 5 cm a několikrát projedu řetěz kolem dokola, včetně přehazovačky.Špína je všude na silnicích,při ježdění v terénu se taky něco nachytá.Tímto jednoduchým způsobem jsou trubky stále čisté. Pak klasicky mažu pomocí WD 40.

        [ Zpět ]
        Datum: 29.08.2008
        Autor: Pifík
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Řetěz v trubkách drhne

               

          Dělám to s hadříkem stejně, jen ne tak často. Mažu konkorem a teď jsem koupil nějakou drahou kravinku s teflonem, tak se uvidí.

          [ Zpět ]
          Datum: 30.08.2008
          Autor: Suchoj
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Řetěz v trubkách drhne

                 

            Mám spray,který určitě obsahuje teflon.Okamžitě schne a nechává na řetězu slabou,nelepivou,ale kluzkou vrstvičku.Vysadil jsem však jeho používání,poněvadž nevím,zda vytěsňuje vlhkost a zda vzlíná do nepřístupných míst.Co uvádí na té Tvé "kravince"?

            [ Zpět ]
            Datum: 30.08.2008
            Autor: jinec
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Řetěz v trubkách drhne

                   

              Ta má "kravinka" se zove Finish line teflon plus. Je velice řídká, rychle vzlíná a vysychá. Použil jsem už asi polovinu lahvičky, ale to bylo v rámci dovolené na kolech, tak jsem zvědavý, jak se osvědčí v běžném provozu.

              [ Zpět ]
              Datum: 30.08.2008
              Autor: Suchoj
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Řetěz v trubkách drhne

               

          člověče, častěji se pere snad jen prádlo:o))

          [ Zpět ]
          Datum: 30.08.2008
          Autor: Papji
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Řetěz v trubkách drhne

                 

            že jo? Já neperu tak často ani prádlo ani řetěz.... :

            [ Zpět ]
            Datum: 30.08.2008
            Autor: Jurimír
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Řetěz v trubkách drhne

               

          Vážení,
          asi bych se měl stydět. Vidím, že jsem svému kolu velmi. velmi špatným opatrovatelem :-).
          Kolik km za ten týden cca najedeš ?

          [ Zpět ]
          Datum: 30.08.2008
          Autor: MirekS
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Řetěz v trubkách drhne

                 

            Jestli to nebude tím, že máš, stejně jako já, kolo na ježdění a né na údržbu.

            [ Zpět ]
            Datum: 30.08.2008
            Autor: Papji
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Řetěz v trubkách drhne

                   

              ano, jak praví klasik. Na kole se dá buď jezdit nebo ho opravovat, ale oba sporty zároveň na jednom stroji provozovat nelze... :o)

              [ Zpět ]
              Datum: 30.08.2008
              Autor: Jurimír
              Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Řetěz v trubkách drhne

               

          Jsem na tom podobně, jen to nedělám jednou týdně. Když je každý den slejvák, tak třeba i jednou za dva dny. Když je furt hezky, vydrží to i pět šest týdnů ve špičkovém stavu. Určuju to tak, že rukou protočím pedály dozadu a podle pocitu kolik bylo potřeba síly a jak dlouho se to točí se mě to buď zdá "ještě dobrý" nebo "snese se" (čili su línej něco s tím dělat) nebo "chtělo by to". Používám obvykle natrhaný papírový kapesník omotaný kolem řetězu na protažení trubek a pak hadr na očištění řetězu. V létě mažu jakýmsi čímsi s teflonem (zelenej sprej) a v zimě se víc osvědčilo WD40, i když to původně není mazivo.

          [ Zpět ]
          Datum: 30.08.2008
          Autor: Jirka
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Řetěz v trubkách drhne

         

    Já mám na řetězu černé plastové trubky, které se používají pro tlakový vzduch v náklaďácích - bude to asi to samé nebo podobné co používá Azub. Najeto cca 3000 a nepozoruji zádné drhnutí - a to na čištění řetězu celkem kašlu.
    Když tak trubky vyměň, stojí pár kaček.

    [ Zpět ]
    Datum: 21.04.2008
    Autor: Jihra
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Řetěz v trubkách drhne

         

    Narazil jsem na to samé. Můj Azub 4 to začal dělat asi po 10000km. Vyčistím trubky papírovým kapesníkem namotaným na řetězu, namažu ho, otřu, chvíli je to lepší, i když ne perfektní, po 100km zas nic moc.
    Řešení se ukázalo být ne v trubkách ale řetězu. Asi je v něm bordel uvnitř pod kroužky nebo co. Rozpojil jsem ho a vyndal, vypral v kyblu se saponátem, prolil olejem, znovu namontoval a kolo jede jako nový.
    Později jsem zkoušel na oceláči řetěz jen prohnat pračkou bez demontáže a zdá se, že by to bylo bývalo zabralo i tehdy na tom Azubu. Pokud se ti vejde pračka mezi kladku přehazky a konec trubky, můžeš to zkusit. Já neměl petrolej nebo benzín a nechtěl s tím dělat, tak jsem pračku plnil WD40 ze spreja. A fungovalo to.

    [ Zpět ]
    Datum: 22.04.2008
    Autor: Jirka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Řetěz v trubkách drhne

           

      Nejspis to tu na netu nekde je, ale benzin ne. Vysusi uplne a olej pak ma problem provzlinat vsude. Do pracky je nejlepsi ta draha vodicka pro to urcena, nebo nafta - ta totiz cisti i trosku maze. Benzin bych pouzil leda v pripade, kdybych byl v zapeti ochoten vyplytvat cely spray teflonoveho oleje.

      [ Zpět ]
      Datum: 28.10.2009
      Autor: Murphy
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Řetěz v trubkách drhne

             

        Smrdí tak, že bych s ním stejně nedělal, ale dík, dobrý vědět.

        [ Zpět ]
        Datum: 28.10.2009
        Autor: Jirka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Řetěz v trubkách drhne

         

    Já jsem ty trubky sundal úplně, kromě krátkého očka pro zachycení volné dolní části řetězu nad přední vidlicí. Řetěz jsem namazal parafínem, aby nešpinil. Celkem to jde, i když sem tam si ten řetěz cvakne o uchycení sedla, třeba když do toho prudce šlápnu takže je to trochu hlučnější.

    [ Zpět ]
    Datum: 03.05.2008
    Autor: DRais
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Řetěz v trubkách drhne

           

      já trubky sundávat nechci, naopak je mám trošku delší jako ochranu řetězu před bahnem.
      Už jsem si před časem koupil kladku, že bych ji dal na netahovou stranu řetězu (tahová jde přímo), ale pak jsem zjistil, že řetěz v trubce drhne i když jde přímo.

      [ Zpět ]
      Datum: 04.05.2008
      Autor: PavelŠ
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Řetěz v trubkách drhne

             

        Můžu se zeptat kde jsi koupil kladku?Díky.

        [ Zpět ]
        Datum: 03.07.2008
        Autor: Jirka1122
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Řetěz v trubkách drhne

               

          kladku jsem koupil v normálním cykloobchodě, určenou do přehazky. Na netahovou stranu by měla stačit, nakonec ji ale asi stejně nepoužiju.

          [ Zpět ]
          Datum: 04.07.2008
          Autor: PavelŠ
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Řetěz v trubkách drhne

         

    Otvírám tohle téma, abych nemusel zakládat nové.
    Konečně jsem sehnal a vyměnil trubky, původní od Azubu byly těsně před prodřením, viz foto. Byla to nějaká no-name trubka s vnějším průměrem 16 mm. Nová polyamidová trubka je víc lesklá, má jenom 15 mm a je potištěná nějakým logem a dalšími víceméně nečitelnými nápisy.
    Řetěz jsem vypral v naftě. Po snýtování jsem ho musel ještě dvakrát rozdělávat - poprvé jsem si vzpomněl, že jsem ho chtěl o dva články zkrátit. Pak jsem si vzpomněl, že jsem chtěl před dalším snýtováním zkontrolovat, jestli není přetočený. Pozdě. Jak jsem tomu nechtěl věřit, tak jde přetočit úplně lehce. Potřetí už to vyšlo. Už nastává ten čas, že co bleskne hlavou a nezapíše se, to je další vteřinu pryč.
    Že by teď šlo točit lehčeji, to ani náhodou, přece jenom ten menší průměr má asi vliv. Doufám, že to aspoň nebude dál dělat takové pazvuky jako ty staré trubky. Jak se řetěz na tahové straně při záběru napnul, trubka začala skákat a rozdrnčela se.

    [ Zpět ]
    Datum: 09.04.2011
    Autor: Radek
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Řetěz v trubkách drhne

           

      Mám v záloze náhradní trubky, který jsem si nechal poslat s pár jinejma věcma přímo z Azubu. Brácha po výměně trubek (opět za nové z Azubu) prohlásil, že to drhne ještě víc a pustil se do konstrukční úpravy, kterou prakticky trubky zrušil úplně. Já s jejich výměnou nakonec (kvůli tomuto) zatím stále váhám - staré ještě drží...

      [ Zpět ]
      Datum: 09.04.2011
      Autor: RadekB
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Řetěz v trubkách drhne

           

      Tak že po vyměně trubek to zase drhne a ještě skáče?Já sem měl u první leha klasickou vodovodní trubku tu béžovou, a to bylo naprosto v pořádku.Mazal jsem jen když bylo potřeba .Ted mám tříkolo a tam jsou černé ale docela v poho.Sice mám 4 metrovej řetěz,ale i tak v pohodě .Podle mě musí bejt ty s větším průměrem,ale zase nesmí bejt vše kryte aby se to nekřížilo.Přehazovačka s krátkem ramínkem která vypne řetěz a zaroven je jako napínák např. Sora nebo Tiagra a potom nejni problém ani přez hrboly.Nepadá nemlátí řetěz prostě klid :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 10.04.2011
      Autor: Alban
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Řetěz v trubkách drhne

           

      Vidíš, já jsem to říkal, že přetočit řetěz jde snadno.
      Koupil jsem kdysi 5 m trubky v nějaké prodejně plasových tubek a slouží mi pořád ty staré. Ještě mám 2,5 m do zásoby. Metr stál asi kolem 20 Kč.

      [ Zpět ]
      Datum: 10.04.2011
      Autor: Zden42
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Řetěz v trubkách drhne

           

      koukám ta trubka je prodřená jenom na jednom kousíčku.
      Co takhle trubku z kola sundat, prolít vařící vodou, ohnout na jinou stranu aby řetez žvýkal neopotřebovanou vnitřní část trubky?
      taková trubka musí vydržet navěky :)

      [ Zpět ]
      Datum: 11.04.2011
      Autor: šmudla
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Řetěz v trubkách drhne

             

        Proc sundavat a polevat? Proste ji pevne uchopis a malinko protocis v uchytu. Ani povolovat to nejspis nebude potreba. 8-)

        [ Zpět ]
        Datum: 11.04.2011
        Autor: Murphy
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Řetěz v trubkách drhne

               

          Omyl a zase omyl. Trubka nebyla úplně rovná, takže řetěz se dotýkal na úplně stejných místech, ať se otočila jakkoliv. Nová už rovná je. Rovnal jsem ji nad plynovým hořákem. Záleží, jak dlouho to vydrží, předpokládám, že Azub to taky nějak rovnal a je z toho luk. Pokud jde o spodní trubku, tu jsem taky natvaroval předem, jinak by se to řetězu moc nelíbilo.

          [ Zpět ]
          Datum: 11.04.2011
          Autor: Radek
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Řetěz v trubkách drhne

                 

            Nevim, retez se dotyka v odstupu 90 stupnu. Kdyz trubku otocis o 45, proste se nemuze dotykat tam, kde predtim. Takhle jsem to pootocil ja. A trubka se nejak sama prizpusobila pootoceni a srovnala se s retezem OK. Kratke nahrati nad zapalovacem v ohybu by IMHO melo vic nez stacit...

            [ Zpět ]
            Datum: 11.04.2011
            Autor: Murphy
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Řetěz v trubkách drhne

                   

              Pokud chceš trubku zlikvidovat, tak bude zapalovač stačit, to je fakt ;-p

              [ Zpět ]
              Datum: 11.04.2011
              Autor: Holfi
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Řetěz v trubkách drhne

                     

                A pokud s nim jsi zvykly pracovat a dotvarovavat treba plasty, jako je ten integral na prilbe zde http://mur.rajce.idnes.cz/2001-10-20_Botic/... a lepit k sobe zapalovacem ruzne druhy PE, zjistis, ze to je brnkacka. Malilinko zahrat a z druhe strany na to zaroven tlacit rukou. Trubku nespalis, to bys nevydrzel rukou. 8-)
                A jak myslis, ze treba rozsiris konec trubky? Nahrejes zapalovacem a napichnes na konus. 8-b

                [ Zpět ]
                Datum: 11.04.2011
                Autor: Murphy
                Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Řetěz v trubkách drhne

         

    Zdravím, jen něco málo co provozuji já, singl,tandem,lehokolo.......olej PP80, zůstal mi z mladých let, neprosto spolehlivý, po čase vyčistím-odstraním a mažu znovu.NEVÍM CO BYCH MĚL HLEDAT ZA PROBLÉMY.. VĚEM PŘEJI MNOHO TIS.KM. M.

    [ Zpět ]
    Datum: 10.04.2011
    Autor: vorvaň
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

včera
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

271 cyklistů (13 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024