reklama

MTB 29"

Mám dotaz, máte někdo zkušenosti z MTB z koly 29"? Příp. kde sehnat doplňky... ...jaké jsou varianty... ...já ho viděla v nabídce superiorů a celkem mně příjde zajímavé, pokud vyloženě nebudu jezdit horským terénem

[ Zpět ]
Datum: 13.04.2008
Autor: Neregistrovaný uživatel (Roňa)
  • Re: MTB 29"

         

    MTB s koly 29" spíše využívají vyšší jezdci a dá se s ním jezdit v stejném terénu jako s klasickým MTB.Ale jeho cena při stejné kvalitě bude o něco vyšší.

    [ Zpět ]
    Datum: 13.04.2008
    Autor: keťo
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: MTB 29"

         

    29" biky mají mnoho výhod. Vím, že se na to dívám z pohledu svých 193cm, ale s mým vzrůstem to co teď píšu nemá nic společného. Vloni jsem provozoval závodní MTB na rámu Career ve standartu 26" a zimáka Apache Wakan, trekingový rám s možností provozu 29" pneu. Jak jsem střídal tato kola všiml jsem si těchto rozdílů, popsaných vztažmo k dvacet devítkám:
    - horší dostupnost dílů
    - pomalejší akcelerace, dá se kompenzovat požitím zeslabovaných drátů a ALU niplů
    -větší kola způsobují že jsou těžší převody, větším obvodem kol se přidají asi 2 zuby vzadu (vozím kazetu 13-34)
    +menší valivý odpor na silnici a v terénu při stejném provedení plášťů (např. IRC Mythos)
    +více zubů v záběru, tedy v kontaktu s terénem
    +kola snáze překonávají překážky a nezapadají do dolíků
    +vidlice může mít menší zdvih, velká kola pocitově přidají 20mm zdvihu, vidlice s menším zdvihem tolik nepodklesává v trialových sjezdových pasážích a nehoupe při jízdě ze sedla bez blokace
    +jezdec sedí více mezi koly, nepřepadává dopředu ve sjezdech a vyjede se strmější kopec
    +v rychlostech nad 25km/h kolo snáze zrychluje a nezastavuje se o terénní nerovnosti tolik jako dvacetšestka.
    Dopadlo to tak že jsemv létě raději trénoval na zimáku a poté Duratec prodal a koupil stejný rám v provedení 29".

    [ Zpět ]
    Datum: 17.04.2008
    Autor: miťo
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: MTB 29"

           

      vazne myslis, ze ti alu niple a zeslabeny draty pomuzou v akceleraci?
      myslim, ze rozdil bude tak nepatrnej, ze to nepoznas.
      A zeslabovani dratu neznamena ubirani materialu (nizsi hmotnost), ale jeho zhutnovani.

      jinak nevim, o 29" kolech sem jenom cet. Vzhledem k tomu, ze to neni zadna novinka a stale to neprorazilo ve vetsim meritku, myslim, ze prevladaji spis nevyhody.
      To je ale jenom muj nazor.

      [ Zpět ]
      Datum: 17.04.2008
      Autor: Hrabe-X
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: MTB 29"

             

        Příští rok bude mít Shimano v nabídce zapletená kola na 29. Takže to úlet určitě není.

        [ Zpět ]
        Datum: 18.04.2008
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: MTB 29"

             

        Co se týče hmotnosti drátů tak katalog firmy DT Swiss hovoří zcela jasně. Koneckonců si můžeš dát tu práci a spočítat rovnici: DT výplet 2mm a mosazné niple mínus DT Revolution vpředu a DT Competition vzadu a duralové niple je 157 gramů. Touto kombinací použitou na mém biku jsem za rozumnou cenu srazil docela dost z rotační části kol. Nehledě na lepší útlumové a aerodynamické vlastnosti zeslabovaného výpletu. Rotační část je podstatně citlivější na nárůst hmotnosti, hmotnost kol je prý podle recenzí pětkrát až desetkrát více znát než hmotnost např.na rámu. Takže ta úspora by měla být znát jako 785 až 1570 gramů vezených na rámu, dle názorů odborníků. Pak si připočti lehké závodní pláště s kevlarovou patkou a vyjde ti, že zas tak moc to oproti "běžně" sestaveným kolům na 26" takto vypilovaná 29tka neutíká. A ruku na srdce, jaké vozíš na kole výplety, niple a pláště? Sáhl sis na dno možností hmotnosti 26" standartu? Mnoho lidí velkými koly opovrhuje a roztáčí zbytečně těžká kola 26"...
        Co se týče proražení na trh situace u našich sousedů v Rakousku a Německu je jiná. U nás jsou konzervativní dovozci, kteří se bojí dovézt nové produkty ze strachu že se neprodají. Dále kupní síla u nás je menší a lidem se často nechce přezbrojit na jiný standart.
        Takže děkuji za názor, ale nemáš ho bohužel podložený praxí, já ano.

        [ Zpět ]
        Datum: 18.04.2008
        Autor: miťo
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: MTB 29"

               

          specifikuj, prosím, i ostatní komponenty na kolech /ráfky, náby, pláště, duše, náboje/, věc je pro mně celkem aktuální, rád bych rovněž použil véčka /otázkou bude vidlice s navářkami, chtěl bych totiž pevnou/. děkuji

          [ Zpět ]
          Datum: 18.04.2008
          Autor: vladaza
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: MTB 29"

                 

            Pření nába Ritchey Pro Scarxle pro zpevnění méně robustní trekingové vidlice, zadní je pozůstatek Deore s ořechem 105, alu niple DT, přední dráty DT Revolution a zadní vlevo DT Competition a u kazety pevnější DT Alpine III. Ráfky Ridiga Zac 2000, dvojité kalíškování-tady jde hmotnost stranou.
            O pevné vidli jsem taky uvažoval, ale s čepy na véčka je to horší. Svařit na objednávku ti ji může Bareš, dokonce si můžeš určit i délku nohou abys měl ekvivalent třeba k 80mm zdvihu. Má levnější materiál, kolem 1200Kč a pak Columbus, to je mírně přez dvojku. Já si objednal na zimáka tu levnější ,ale pan Bareš na mě zapomněl a nic nevyrobil, tak jse se naštval a objednávku stáhl, protože jsem nemohl čekat.
            Pak je otázka jestli na předražené Pellsce co má ekvivalent ke 100mm na 26er půjdou posunout čepy brzd nahoru, délkou by ta vidle stačila a ty čepy jsou na objímkách. Jenže nikdo neví, jestli se s nima dá hnout... Navíc cena přez šest tisíc je šokující.
            Kdybych nejezdil závody a jen se toulal u nás kolem Hradce tak do pevné jdu.

            [ Zpět ]
            Datum: 19.04.2008
            Autor: miťo
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: MTB 29"

                   

              děkuji, přemýšlel jsi o věci celkem důkladně... já zřejmě zvolím ráfky DT /typ s dvojtým kalíškem, jistě alespoň dozadu/, špice taky zvažuji dozadu ty Alpiny - všichni straší problémem malé tuhosti kol, s Barešem jsem jednal o rámu už před časem, výsledek -"nemám na to nervy", p. Mrázek mladší mi slibuje i vidlici s karbonu na véčka, pokud by to nevyšlo, tak jsem rozhodnutý investovat přemrštěný peníz do vidle DT, která by se měla během května objevit na trhu, odpruženou prostě nechci - nezávodím a jezdím víceméně po lesních a polních cestách. i přes určité problémy se 29-tky držím a nepustím

              [ Zpět ]
              Datum: 19.04.2008
              Autor: vladaza
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: MTB 29"

                     

                Ty náby jsou z ekonomických důvodů z původních 26" kol. Prostě co dům dal aby byly penízky na kvalitní rám. DC Career i přez malé problémy je dobrý rám, lepší jsem ještě nevozil. Pro mě jsou DT moc velký luxus, jeden nepodařený sjezd a je po zadním ráfku...
                Taky se držím 29tek zuby nehty, dnešní zkouška 26" biku mi celkem stačila asi tak na deset let :oP

                [ Zpět ]
                Datum: 19.04.2008
                Autor: miťo
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: MTB 29"

                       

                  Mohu se pozeptati jaké konkrétní malé problémy se u toho rámu vyskytly?

                  [ Zpět ]
                  Datum: 20.04.2008
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: MTB 29"

                         

                    To je hrozně tajný, řeknu ti to a pak tě budu muset zabít :oP No, v rámu skřípalo při jízdě ze sedla, fakt nahlas, styděl jsem se před kolemjdoucímu. Brácha to měl taky, tak mu to provařili zevnitř a následně mu ten rám praskl... Tak jsem to jeho radu prolil silikonovým olejem přez závity na košíky a je ticho. On ten rám je nabodovám zevnitř aby držel pohromadě a pak provařen zvenku. Ten bodový svár asi praskne a pak skřípe. Pak mám ještě výtky ke geometrii. Hlavovka je moc vysová a střed moc nízko. Tož tak.

                    [ Zpět ]
                    Datum: 20.04.2008
                    Autor: miťo
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: MTB 29"

                           

                      Další brouk do hlavy, že já se vůbec ptal :) . Říkal jsem si, že bych na základě toho rámu postavil hybrid mezi krosem a mtb, podobně jako jsem to onehdá viděl na nějaké fotce u tebe. S tou geometrií je to pravda, nižší střed by mi sice asi nevadil, ale zbytečně vysokou hlavovku zmiňovali tuším i v testu ve Velu. I tak se mi ale ten rám líbí. Těžko se ale na něj shánějí reference, takže děkuji za odpověď :) .

                      [ Zpět ]
                      Datum: 20.04.2008
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                      • Re: MTB 29"

                             

                        Ale i přez to je to to nejlepší co jsem vozil. Kdybych se sem tam neukazoval na závodech, ohybridoval bych i tohle kolo! Berany, pevná vidle, Sram Rival páky... ajaj, to by bylo poježděníčko turistický.

                        [ Zpět ]
                        Datum: 20.04.2008
                        Autor: miťo
                        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: MTB 29"

               

          Tahle teorie o 5x (dokonce 10x? :o)) vyssim vyznamu uspory hmotnosti na obvodu kola, resp. na rotujicich castech kola vznikla matematickou chybou, pravdou je, ze jde "jen" o dvojnasobek. Diskutovano viz napr. http://www.nakole.cz/diskuze/tema.php3?id=4897...

          [ Zpět ]
          Datum: 19.04.2008
          Autor: vasek
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: MTB 29"

                 

            Přesně tak a k tomu dvojnásobek platí ještě pouze pro obvod kola a akceleraci.
            Dráty budou odhadem něco kolem 1,5 násobku (a samozřejmě opět jen pro akceleraci).

            Ale na druhou stranu rozhodně souhlasím s tím, že lehčí dráty se vyplatí, úspora v gramech je poměrně vysoká a náklady na tuto úsporu poměrně nízké (rozhodně je to stále dost výrazně pod hranicí 10Kč/g, která je pro odlehčování podle mého názoru ještě skousnutelná) a samozřejmě i ten 1,5 násobek pro zrychlování je lepší než kdyby to byla stejná hmotnost na nerotačních částech.

            [ Zpět ]
            Datum: 19.04.2008
            Autor: Mlok
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: MTB 29"

                 

            Čerpal jsem tuším z článků ze starého časopisu Peloton.

            [ Zpět ]
            Datum: 19.04.2008
            Autor: miťo
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: MTB 29"

                 

            Dnes jsem byl na jedné MTB časovce do vrchu a po závodě půjčil kolo na projetí části trasy kamarádovi,který o 29tce taky uvažuje. Měl 26" bike s 2mm dráty a mosaznými niply a oba jsme se shodli, že moje 29tka akceleruje líp. Pohodlí taky super, já na jeho 26tce měl problém přejet kořeny. Odvykl jsem si...

            [ Zpět ]
            Datum: 19.04.2008
            Autor: miťo
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: MTB 29"

                 

            Jen pro zajímavost, tady
            http://www.rouesartisanales.com/article...
            je měření momentu setrvačnosti různých silničních zapletených kol. Nejlépe tam vycházejí lehká kola s vysokými ráfky, žádné velké překvapení (zajímavější je předchozí část testu - aerodynamika). Ta tabulka s výkonem potřebným ke zrychlení z nuly na třicet by se měla brát trochu opatrněji, protože vůbec nezohledňuje tuhost kol.

            Podíl rotační energie na celkové kinetické energii jednoho kola tam uvádějí jako 40 % , což je nějaká střední hodnota vzatá přes všechny komponenty, a myslím, že by se tomu dalo i věřit. Efektivní hmotnost každého dílu si každý samozřejmě může jednoduše spočítat sám. Dvojnásobek je horní mez, např u drátů to bude podstatně méně.

            [ Zpět ]
            Datum: 20.04.2008
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: MTB 29"

           

      - pomalejsi akceleraci tezko vykompenzujes jinymi draty a niply, ta je proste dana predevsim nizsi tuhosti kol vzhledem k jejich velikosti. A pochopitelne i vyssi hmotnosti, nizsi tuhost ale prevlada
      - mensi valivy odpor, vetsi stopu pri zaberu a o neco vyssi prostupnost terenem kola s vetsim prumerem maji
      - vyska zdvihu je dana, pocit z jizdy vlastnosti kola nezlepsuje
      - pro vyssiho jezdce se pochopitelne kolo stane jistejsim v terenu, ale ne proto, ze by sedel nejak vic mezi koly, vyska nad zemi zustava +- stejna, podle mne jde spis o prodlouzeni stopy kola (rozvoru), takze se teziste opravdu vysokeho jezdce nedostane tak moc dopredu/dozadu nad stredy kol jako u kratsiho biku. Pro vyslovene trialove pasaze jsou ale vyhodnejsi mensi prumery kol (klidne i 24")
      - 29" bike ma nevyhodu, ze se nedaji pouzit jine nez nizke zdvihy odpruzeni

      Pro vysokeho cloveka a ne na vyslovene narocny teren je ale 29" urcite zajimava alternativa.

      [ Zpět ]
      Datum: 18.04.2008
      Autor: vasek
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: MTB 29"

             

        V zásadě souhlas, dovolím si upřesnit trochu té teorie:
        - horší akceleraci má na svědomí větší setrvačný moment (větší hmota ráfku, pláště etc. a ještě k tomu na větším poloměru). Samozřejmě při použití stejného profilu ráfku a pláště. Niple a dráty jsou marginalita, stejně jako tuhost kol.
        - Výška zdvihu je dána, ale více malých nárazů a vibrací pohltí vyšší a tím mj. méně tuhá kola. Pocit z jízdy je ukazatelem přesně tohoto jevu.
        - Malý zdvih tě na maratonech či turistice zas tak netrápí. Jak koho, že.
        ---
        Od 29" mě odrazuje cena a malý výběr, ale na kvalitní 29" bych se rád někdy projel...

        [ Zpět ]
        Datum: 18.04.2008
        Autor: Joe-CUBE
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: MTB 29"

             

        Velká kola dle sloganu pana Garyho Fishera dělají překážky menšími. Třeba kulatina 5cm postavená na cestě je pro dvacet devítku jen 4,5 cm velká. Pak si připočti náběhový úhel, velké kolo se přez překážku lépe převalí. Samozřejmě něco spoliká i větší obruč a delší výplet. Pocitově pro mne vidlice se zdvihem 73mm je ekvivalent 90mm na dvacet šestce. I pod zadkem je jízda komfortnější.
        Dále otázka těžiště: Podívej se kde je průsečík osy kol u 26tky a 29tky. Posílám link bývalého 26" a současného 29" biku. http://www.bike-forum.cz/upload/fotogalerie/98...

        [ Zpět ]
        Datum: 18.04.2008
        Autor: miťo
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: MTB 29"

               

          O valivem odporu a najezdovem uhlu jsem nepolemizoval a ani nebudu, vzdyt jsem ti dal ve svem prispevku za pravdu.
          Komfort a pocit vetsiho zdvihu bych osobne pripsal mene tuhym kolum, coz je pro pohodli vyhoda, pro akceleraci uz mene, ale to jsou zname veci. Zbytek je dan uz vyse zminenym nepatrne polozenejsim najezdovym uhlem.
          Ad teziste- pochybuju, ze je stred slapani na 29" biku niz nad zemi, nez na 26". Jen oproti osam kol (vuci stredum nabu). Tim, ze je jezdec ve stejne vysce jako u 26" biku to tedy vyskou jezdce nad zemi nebude, opravdu spis asi tou delsi stopou. Urcity rozdil asi nastane tebou zminenym polozenim stredu o kousek niz vuci nabum, daleko vetsi vliv na stabilitu kola ale bude mit krome vyse zminene stopy treba lehke polozeni hlavoveho uhlu (nebo docileni tehoz vetsim zdvihem vidlice).
          Neminim polemizovat nad urcitymi vyhodami 29" biku, ale je potreba zminit i jejich nevyhody. Navic vyhody padaji uz pro stredne velke nebo mensi jezdce diky pro ne nevhodne geometrii ramu, pripadne pro pouziti v tezkem terenu, kde bike s vetsimi koly ztraci na obratnosti (jina vec je pochopitelne ta, ze vetsina lidi v takovem terenu moc nejezdi).

          [ Zpět ]
          Datum: 19.04.2008
          Autor: vasek
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: MTB 29"

               

          S téměř vším, co píšeš z praxe pro 29ky souhlasím. Akorát to těžiště, tady nesouhlasím stejně jako vasek. V tom konkrétním příkladu u tvojich kol to samozřejmě platit může, ale obecně ne. Jak u 26tek, tak u 29tek když budu chtít, tak budu mít geometrii téměř totožnou včetně rozvoru kol a těžiště.
          Tedy je to jen vždy o výběru konkrétního kola/rámu.

          [ Zpět ]
          Datum: 19.04.2008
          Autor: Mlok
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: MTB 29"

           

      na dvacetdevítkách jsem se svezl / Gary Fisher - HT Fly i celoodpružené Hifi/ a byl to příjemný zážitek, který mi potvrdil, že tato myšlenka není zdaleka jen nějakým výstřelkem /což potvrzuje i řada velkých výrobců, kteří tato kola zařadily do nabídky -"spešl", Kona, "kanon",../ před lety jsem tuto koncepci považoval za totální úlet, teď ji budu propagovat i v praxi. po dlouhých úvahách jsem vsadil na firmu Mrázek /Vrbno pod Pradědem/ a objednal si rám, podotýkám, že měřím 175 cm.Pozn. podle doporučení jednoho z lídrů , americké fy. Niner, je dvacetdevítka vhodná pro osoby od cca 165 cm

      [ Zpět ]
      Datum: 18.04.2008
      Autor: vladaza
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: MTB 29"

             

        Marketingove oddeleni firmy vyrabejici cokoli tezko nedoporuci svuj vyrobek drtive vetsine populace.
        Ja osobne (prave se 165 cm vysky) mam treba i pri 26" kolech a minimalni delce hlavove trubky ramu problem dostat riditka do spravne polohy (tj. nizko) a to mam integrovane hlavove slozeni, nemam zadnou podlozku pod predstavcem, rovna riditka, predstavec 10 stupnu a v negativnim uhlu, tj. -10 st., smerem k zemi. Dal vidlici se zdvihem cca jenom 85 mm. S 29" kolem bych jel vylozene jako na Harleyi :o) Nehlede na to, ze 29" bike ve velikosti ramu mensi nez nejakych 19" vypada vic nez hrozne.
        Ale jak jsem psal nejenom v tomhle vlakne- pro urcite lidi a pro urcity druh jezdeni 29-er vyznam a vyhody ma.

        [ Zpět ]
        Datum: 19.04.2008
        Autor: vasek
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: MTB 29"

             

        Neměl si na té 29ce pocit trošku neobratnosti?
        Já už se nedávno také chvilku svezl na 29ce, bohužel to nebylo moc dlouhé a na pořádné hodnocení to není.
        A mírná neobratnost tam určitě byla. Ovšem samozřejmě tohle hrozně záleží na konkrétním rámu, hlavovém úhlu a další geometrii a bude se značně lišit kolo od kola.
        Byl to sice spíš rám menší, ale stejně mi to bylo hodně dlouhý (jednalo se o GF Paragon 17,5ku). Dle geometrie koukám, že má 69,3st. hlavový úhel, což je na ten zdvih vidlice + 29ky kola docela malý úhel. Proto točivost žádný zázrak.
        A to ještě byl ten rám dlouhý, kdyby byl kratší, tak hlavový úhel bude muset být ještě menší.
        Tu nejmenší velikost bych zase už mít v žádném případě mít nemohl, tedy pokud bych tam nechtěl sedlovku typu 420mm a to bych fakt nechtěl.

        U větších velikostí 29tek tenhle problém už pravděpodobně nebude, protože nemusí mít tak malý hlavový úhel (konkrétně u Paragon také koukám, že hlavový úhel je o něco menší).

        Měl jsem dobrý pocit při nájezdu na větší překážky, tady je určitě jasné plus u 29tek.

        Pohodlí nemůžu hodnotit vůbec, už jsem na 26 HT nejel hodně dlouho a srovnávat s mojím 140/140mm fullem je samozřejmě nesmysl. Takže se mi zdál ten Paragon šíleně nepohodlný, ale samozřejmě z důvodu srovnání s fullem, co jezdím. Oproti 26 HT to bude samzořejmě úplně jinak.

        Kouknul jsem na geometrii Nineru a ty jdou cestou menšího rozvoru a většího hlavového úhlu, tedy bude to točivější.
        Ale problém bych tu měl úplně stejný, i 16,5ka by mi byla hrozně dlouhá (a tím myslím i s 9cm představcem který jezdím) a to je navíc na mě pořád moc nízké.

        Ale já mám dost atypickou postavu, nohy mám průměrně dlouhé na svojich 182cm, ruce a trup hrozně krátký a potřebuju tedy hrozně krátké rámy. U 26tek vozím krátkou 18ku, delší 18tky jsou mi dlouhé i u 26tek.

        Takže si dokážu představit, že pro někoho bude vhodná i při o něco menší výšce (zvlášť když potřebuje delší rámy, ale pro 165cm si to fakt představit nedovedu, to je podle mě už úplný nesmysl).

        Jakmile se posuneme do oblasti fullů, tak je to pro 29ky mnohem horší. Pro nízké zdvihy pár slušně funčních existuje, pro vyšší zdvihy už nic. Tam to asi u spousty systému ani není konstrukčně možné, pokud by nemělo mít kolo nějaký šíleně velký rozvor typu 120cm.

        [ Zpět ]
        Datum: 19.04.2008
        Autor: Mlok
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: MTB 29"

               

          Gary má geometrii zvládnutou, cítil jsem se o.k. Hifina byla v 19" /to už je pro mně moc velké, ale jiná testovačka nebyla/, Fly měl velikost 17,5"/což je moje velikost rámu pro kola 26/ - zde jsem si říkal, že bych zkrátil posed cca o 2 cm, ale na kole od olomouckého Otosportu jsem si s tím nehrál. Nicméně Mrázek bude 16". Vidím to tak, že rám pro 29 může být až o 2" menší než pro klasickou 26-tku. Takto mi to vychází při srovnání délek horní rámové trubky různých výrobců - efective top tube.Niner mi např. doporučil velikost S, která je v tomto /pro mně dosti podstatném rozměru/ identická s rámem Trek 17.5" , který používám. A používat budu i nadále, protože není špatné, když má člověk možnost vybrat si kolo na vyjížďku podle momentální chuti a trasy, na kterou se chystá vyrazit.

          [ Zpět ]
          Datum: 19.04.2008
          Autor: vladaza
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: MTB 29"

                 

            Menší může být o 2" pouze v případě, že na 26tce si měl rezervu vysunutí sedlovky a nebo si ochotný tam dát nějakou 400-420mm. Já až tak dlouhé sedlovky nemám rád, zbytečně velké zatížení rámu a snadněji může prasknout.
            Když ale já vozil 18ku hodně krátkou, která na výšku mi stačila akorát bez rezervy vysunutí sedlovky, tak rozhodně menší velikost mít už nemůžu.

            [ Zpět ]
            Datum: 19.04.2008
            Autor: Mlok
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: MTB 29"

               

          Co se týče obratnosti tak můj předchozí rám byl taky dlouhý, dá se říci skoro stejně dlouhý, Duratec má natažené rámy, tak jsem se i 26tkou blbě vešel do zatáčky 180st., které sem tam na závodech jsou. Ale u 29tky máš více zubů v záběru i při náklonu, kolo jsem mnohem jistější. A na sněhu, blátě a písku je to vůbec fofr. Viz písčité pasáže na 1/2 maratonu Okolopardubic či promáčená trať na Prvních Wzdechách v Movém městě n.M.

          [ Zpět ]
          Datum: 19.04.2008
          Autor: miťo
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: MTB 29"

                 

            Tohle pozoruju nejen na sněhu, blátě a písku ale především na asfaltu při vysokých rychlostech a velkém bočním náklonu. Nedávno jsem byl doma a vyrazil na 26". Půl roku jsem jezdil výhradně na 29". V první zatáčce jsem si málem rozbil hubu. 26" při stejném vzorku ustřelí dřív než 29"!

            [ Zpět ]
            Datum: 19.04.2008
            Autor: Petrun
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: MTB 29"

         

    nedám radu pro Roňu, je to spíš reakce na reakce přispěvatelů. pánové, myslím, že tazatelku zaujala 29-ka tím, že je to horák a přitom vypadá jako kros a je jí fuk jak se projeví úspora 157g na kolech. chce to trochu nadhledu a ne tady vést žabomyší spory. dyk nikdo nevíme, co chce jezdit. takovýmu cvokovi jako já je v podstatě jedno kolik to kolo váží. zajimá mě, jestli mi to odtředivou silou v zatáčce ustřelí nebo ne a proto neváhám obout plášt, kterej má víc jak 1kg. hmotnost rotující hmoty je rozhodující při akceleraci (nejsem sprinter) a deceleraci (203mm kotouč si s tím poradí), jinak bych to nijak neřešil...;o)

    [ Zpět ]
    Datum: 19.04.2008
    Autor: vette
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: MTB 29"

           

      To máš pravdu,ale na druhou stranu z příspěvků,které tu jsou (Mlok,Vašek aj.) si jeden může vytvořit názor na 29" HT.Třeba já jsem ho na živo ještě ani neviděl.Takže si myslím že to sem zcela určitě patří.

      [ Zpět ]
      Datum: 19.04.2008
      Autor: Neregistrovaný uživatel (honzar)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: MTB 29"

           

      Jo souhlas, tady je Roně jedno jestli bude kolo vážit o kilo víc nebo ne. Já tu jen hájil často odsuzovanou věc na 29tkách jako je akcelerace. No, pro Roňu ještě jedna věc. Z 29tky si přehozením plášťů uděláš treking, nebo dokonce silničku. Zkoušel jsem to, viz foto: http://www.bike-forum.cz/upload/fotogalerie/1...
      Rozměr ráfku je 28 palců jako na treku či silnici, pouze s většími plášti je pak obvod skoro 29 palců.

      [ Zpět ]
      Datum: 19.04.2008
      Autor: miťo
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: MTB 29"

             

        Co je to za ráfky? Nejsou náhodou silniční? Uvažuju totiž o koupi Mavic Aksium na 29".

        [ Zpět ]
        Datum: 19.04.2008
        Autor: Petrun
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: MTB 29"

               

          Tady na té fotce jsou ráfky trekingové Mach 210. 29tku se silničními komplety jsem už taky viděl, proč ne, ale je potřeba rozšířit zadní osu a vystředit výplet. Dá se do Aksií koupit jiná osa? Ten rozdíl je tuším 130 a 135mm. Jinak ta kola na obrázku měla původně letité Mavicy CD4 ze silnice-skutečně původně silniční kola, ale pak jsem tam dal ty Machy, mají stejnou výšku a byl použit původní výplet.

          [ Zpět ]
          Datum: 19.04.2008
          Autor: miťo
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: MTB 29"

                 

            Já jsem je viděl na 29" někde na bike-foru taky. Škoda jen že jsem si nezapamatoval u koho.

            [ Zpět ]
            Datum: 19.04.2008
            Autor: Petrun
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: MTB 29"

                 

            Vzhledem ke kotoucovym brzdam jsem nejakou dobu (jeste pred koupi silnicky) vozil i na 26" biku normalni 28" silnicni rafky + 23 mm plaste zapleteny na MTB kotoucovych nabach. Na tohle neni potreba 29" bike, do ramu a vidlice pro 26" kola se to vejde taky (vnejsi prumer 26" s terennimi plasti je jenom o kousek mensi nez 28" se silnicnimi plasti).
            http://kolostranky.blog.cz/0605/muj-fullik

            [ Zpět ]
            Datum: 20.04.2008
            Autor: vasek
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: MTB 29"

                   

              Tohle taky jde, máš pravdu, ale kotouče jsou nutnost. Musím uznat, že máš moc pěkný kolo a i s těmi silničními koly to vypadá suprově. myslím že už jsem na něj koukal na bike-fóru.
              P.S.: Ale bike na 23mm gumách není silnička, taky máš ten pocit? Hmotnost a aerodynamika. Ale na pohodovou jízdu je to v pohodě. Ohledně valivého odporu, teď to bude znít jako rouhání, ale WTB Nanoraptory 2,1x29" se čtyřmi bary tlaku jedou tak dobře, že nemám potřebu tam dávat silniční gumy.

              [ Zpět ]
              Datum: 20.04.2008
              Autor: miťo
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: MTB 29"

                     

                Dik. S veckama to jde taky, ale pouzivani a neustala montaz adapteru pro zmenu vysky umisteni vecek urcite odradi snad skoro vsechny.
                Takovyhle silnicni hybrid silnicku nahradi (systematicky se trenuje proste nejlip na silnici), ale jenom do te doby, nez chce clovek jezdit i se silnicari. Proto mam i silnicni kolo.
                Sirka plaste (do urcite rychlosti) rychlost kola nijak vyrazne neovlivni, zato pohodli ano.

                [ Zpět ]
                Datum: 21.04.2008
                Autor: vasek
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: MTB 29"

                 

            Jak sedí tak široké pláště na silničních ráfcích?
            Já měl kdysi na horáku ráfky 13x559 (šířka silničních), tuším asi Bayery, a širší pláště než 1,9 na nich už moc neseděli.

            [ Zpět ]
            Datum: 20.04.2008
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: MTB 29"

                   

              No, ani jsem si rozdílu nevšiml, pláště seděly v pohodě, jen mi připadaly komfortnější, jak ten bok pláště více pracoval. Ale asi to chce dát bacha na podhuštění.

              [ Zpět ]
              Datum: 20.04.2008
              Autor: miťo
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: MTB 29"

               

          http://www.bike-forum.cz/upload/fotogalerie/1... tady je fotka těch kol na zimáku, zde jsou Mavic CD4 Open a 29" pláště pohromadě.

          [ Zpět ]
          Datum: 19.04.2008
          Autor: miťo
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: MTB 29"

         

    ahoj ,kola vel.29"prodáváme a já sám na něm jezdím.
    je to kolo pro lidi,kteří mají rádi rychlý terén a nejsou to vyloženě drtiči pařezů.Tato kola jsou rychlá ve sjezdech ale ztrází na hbitosti a akceleraci v porovnání se 26"kama.
    Asi největší jejich přínos,který vždy ocením při maratonech je jejich pohodlí,díky velkému obvodu kol a potom po závodě mě nebolí záda!!!
    Něco jako na fullu.další plus je jízda na kořenech a kamenech,kdy kolo plynule přejíždí tyhle povrchy a jezdec není vytlučenej.
    Mínusy jsou pomalejší akcelerace,kolo není tak hbité v tech.pasážích a je delší do zatáček.
    Pro lidi ,kteří mají rádi svižnou jízdu v terénu a nejsou vyznavači zdolávání extrémů po kamení a pařezech,udělá dobrou práci.
    AHOJ-kolícizestatku

    [ Zpět ]
    Datum: 20.04.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (kolícizestatku)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: MTB 29"

         

    29" je naposto ideální pro cykloturistiku natěžko, kdy člověk nemusí dopředu přemýšlet po jakém povrchu trasa povede.

    http://www.bike-forum.cz/upload/users_lib/8048...

    [ Zpět ]
    Datum: 21.04.2008
    Autor: Petrun
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: MTB 29"

         

    tak mi vcera dorazil postou superior 829. zatim se na nej jen zalibne divam, je to velkolepe monstrum :) jestli se pocasi uklidni, jej zitra projedu.

    [ Zpět ]
    Datum: 25.04.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (jirka 77)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: MTB 29"

           

      Gratuluji a vítej v klubu :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 25.04.2008
      Autor: Petrun
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: MTB 29"

             

        Pánové, děkuji všem za názory a a niž bych se nadála, superior stojí dole v kotelně. Manžel zhodnotil situaci a vzhledem k tomu, že jezdíme hodně natěžko a pokud jezdím sama, tahám sebou vozík s dcerkou, že to bude pro mne ideální řešení... Už jsem si ho byla projet jen tak a jsem spokojená, jen čekám až nám tatínek přimontuje dozadu úchyt pro vozík a vyrazíme s naší princeznou poznávat další krásy naší vlasti..

        [ Zpět ]
        Datum: 25.04.2008
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Roňa)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: MTB 29"

               

          vybrala sis dobrého manžela a ten Ti, jak jinak, vybral dobré kolo, devětadvacítkám zdar / já se třeba taky dočkám, až mi p. Mrázek svaří rám - zatím zvolna nakupuji komponenty a těším se na "revoluční" změnu/

          [ Zpět ]
          Datum: 25.04.2008
          Autor: vladaza
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: MTB 29"

               

          Tak to gratulace ke správnému rozhodnutí. Získala jsi kolo s valivým odporem trekingu a terénní průchodností biku :-D Superior má pláště wtb a ty umí po silnici pěkně letět.

          [ Zpět ]
          Datum: 05.05.2008
          Autor: miťo
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: MTB 29"

                 

            No, už ho pomalu zajíždím a jsem spokojená, teda akorát mi chybí pár doplňků jako třeba blatníky, držák na pití a nosič na brašny a budedušička jak se říká v péří... ...apropo jaké máte blatníky? a kde je seženu? u nás v cykláku jsem si žádných, co by se mi hodily nevšimla

            [ Zpět ]
            Datum: 13.05.2008
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Roňa)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: MTB 29"

                   

              Mezi ty lepší patří třeba něco od SKS. Je to ale patřičně drahé...

              Přední http://www.sks-germany.com/sks.php?l=en&a...
              Zadní http://www.sks-germany.com/sks.php?l=en&a...

              [ Zpět ]
              Datum: 13.05.2008
              Autor: Jarda
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: MTB 29"

                     

                Ty ale u nás neprodávají. Buď koupit v civilizovanějších zemích, nebo poprosit šikovného kutila a zbastlit to z klasických MTB blatníků.

                [ Zpět ]
                Datum: 13.05.2008
                Autor: Petrun
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: MTB 29"

                       

                  A co je tohle ? ;-) http://www.cykloexpert.cz/blatniky/x-blade

                  Sice tam mají psáno 28", ale to snad bude spíš chyba v popisku...

                  [ Zpět ]
                  Datum: 13.05.2008
                  Autor: Jarda
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: MTB 29"

                         

                    Dík, koukám že mají oba.

                    http://www.cykloexpert.cz/blatniky/shockblade

                    Budu muset taky objednat :-)

                    [ Zpět ]
                    Datum: 13.05.2008
                    Autor: Petrun
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: MTB 29"

                           

                      ;-)

                      [ Zpět ]
                      Datum: 13.05.2008
                      Autor: Jarda
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                      • Re: MTB 29"

                             

                        Díky díky díky za tipy :-)

                        [ Zpět ]
                        Datum: 14.05.2008
                        Autor: Neregistrovaný uživatel (Roňa)
                        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                        • Re: MTB 29"

                               

                          apropo pánové, nezkoušeli jste někdo toťten set? http://www.cykloexpert.cz/akcni-sety/4122143
                          ...(myslím ty na kola 28") když už v česku prý ty 29" nemají... ...až potestujete dejte vědět, ale mně by spíš pasoval blatník takový, abych přes něho mohla dát nosič... ...momentálně brašny nevyužívám, protože vše naskládám do vozíku, ale za rok, za dva... ...jinak s 29" max. spokojenost, myslím, že k vozíku je to dobrá kombinace. Hold budu muset tomu našemu tatínkovi poděkovat za dobrý nápad... (a do BP za pěknou předvánoční akci)

                          [ Zpět ]
                          Datum: 14.05.2008
                          Autor: Roňa
                          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                          • Re: MTB 29"

                                 

                            Používám verzi 26" na druhé kolo a je v pohodě :-)

                            [ Zpět ]
                            Datum: 17.05.2008
                            Autor: Petrun
                            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: MTB 29"

         

    Loni jsem koupil Superior XC 839 jako vylepšení Authoru Classic. S kolem se pohybuju nejčastěji po silnicích nebo upravených komunikacích, ale hledal jsem větší komfort do města (obrubníky, kanály, kočičí hlavy, tramvajové koleje atd.). Právě v těchto nekomfortních místech se pozná výhoda MTB 29". Přítelkyně má Acstar Montana a proto mám možnost přímého porovnání a věřte mi, je to opravdu poznat. Hmotnost je téměr srovnatelná (mám rám 19" a váží s plnou podsedlovkou a rámovou brašnou 14,2 kg, ona s novým nevybaveným 17" 12,8 kg), tlusté pláště díky tenkému proužku uprostřed (WTB Nanoraptor) mají minimální valivý odpor (kromě zatáček) a vyšší cenu jsem si na konci zimy kompenzoval zajímavou slevou (platil jsem za něj 14 000,-).
    Pokud někoho odrazuje vyšší cena, může zkusit do crosse nacpat balonové pláště, není to úplně to samé, ale podle mě to komfortu ježdění pomůže.
    V terénu bude mít díky větší obratnosti zřejmě více výhod 26", ale tam jezdím minimálně, takže to nechci tvrdit na 100%.

    [ Zpět ]
    Datum: 13.05.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Chasnik ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: MTB 29"

           

      ta 26 bude obratnejsi jen mezi stromy, balvany ci jinymi nezdolatelnymi prekazkami. co prejet jde, jako koreny, vymoly atd. to 29 prejede jako by to tam nebylo obratnosti netreba.

      [ Zpět ]
      Datum: 13.05.2008
      Autor: Neregistrovaný uživatel (jirka 77)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: MTB 29"

           

      Letos jsem pořídil Apache Wakan. Ještě jej chci přezout do 29" obutí. Do teď jsem také jezdil klasiku 26" a musím říct, že 29ka jede. Teď jsem se byl projet zase na 26" a to kolo prostě nejede. Už neměním. Ale měl bych dotaz na ty co pořídili MTB 29", jak se na těch velkých kolech šlape s převodníky 44-32-22? Není to na ta větší kola moc lehký převod?Já mám na Wakanovi 48-36-26.

      [ Zpět ]
      Datum: 16.06.2008
      Autor: Michal-P
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: MTB 29"

             

        Já na crossu vyměnil právě na 44-32-22 a šlape se mi na tom v terénu i na silnici moc dobře.

        [ Zpět ]
        Datum: 16.06.2008
        Autor: Žulda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: MTB 29"

               

          Ostatní zůstává stejné? Přehazka atd.

          [ Zpět ]
          Datum: 16.06.2008
          Autor: Michal-P
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: MTB 29"

                 

            Měnil jsem ještě pláště za 700-47 a vidlici za vzduchovou. A ke klikám byla potřeba vyměnit osa za kratší.

            [ Zpět ]
            Datum: 16.06.2008
            Autor: Žulda
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: MTB 29"

             

        nechapu dotaz. vetsi kola prave ztezuji prevod. nekde jsem cetl, ze v konkretnim pripade 26 vs 29 udajne az o dva zuby vzadu. koneckoncu se to da pomeru zubu a paky polomeru kola snadno spocist, o kolik presne.

        na superioru neznam presne cisla prevodniku, ale nejtezsi prevod (vzadu to ma 11) je mimoradne tezky, neuzivam jej ani na rovine na kratke vyjizdce (a to jezdim hodne silove. vim, ze se to nema a ze u dlouheho vyletu bych nevydrzel, tam se musim nutit prehazovat do lehka)

        [ Zpět ]
        Datum: 16.06.2008
        Autor: Neregistrovaný uživatel (jirka 77)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: MTB 29"

         

    tak s sup 829 maximalni spokojenost, cim vic jezdim, tim se zda lepsi, uz bych NIKDY nechtel zpet na 26.
    drobne potize jako obtizne skladovani ve vlaku jsou spis usmevneho charakteru :)

    jen si musim postezovat na konstrukcni nedodelek, ovsem nemajici nic spolecneho s 29'' koncepci - vcera jsem mel defekt rozriznutim duse o tu folii s ostrymi hranami co kryje niply. sokovalo mne, ze neco takoveho tam muzou dat - vzdyt se tam davaly ty gumove kruhy. Stalo se vam tez neco takoveho?
    Defekt sel snadno zalepit vetsim flekem (a ja si rikal, nac jsou velke fleky :) ) a drzi dosud.

    [ Zpět ]
    Datum: 16.06.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (jirka 77)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: MTB 29"

           

      Na crossu Sup RX610 jsem tu folii měnil asi před měsícem po cca roce provozu. 2x rozřízlá duše, když jsem zjistil, že to je ve stejném místě, šla páska ven a místo ní Sportpáska, 2x obmotat ráfek.

      [ Zpět ]
      Datum: 16.06.2008
      Autor: Žulda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: MTB 29"

           

      Mám na supu 929 stejnou zkušenost, ještě jsem ji ale nevyměnil :(

      [ Zpět ]
      Datum: 16.06.2008
      Autor: Maxs
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

231 cyklistů (6 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024