reklama

Ahoj,

Ahoj,

jsem sváteční cyklista a chtěl bych nyní zakoupit nějaké oblečení na teplejší jaro/podzim neboli chladnější léto. Už se tu o tom mnohokrát diskutovalo. Mám konkrétní otázku: Je možné jezdit oblečený v Moira Duo nahoře i dole s našitými protifuky (windfighter) v takovém období, dejme tomu 15 stupňu Celsia a více a nemít přitom nic jiného na tom ani podtím? Jako jediná vrstva? Nechce se mi utrácet další 1000,- za dres...

Díky za odpovědi!

[ Zpět ]
Datum: 10.04.2008
Autor: Neregistrovaný uživatel (Kuba (MrLeviathan) (MrLeviathan@seznam cz))
  • Re: Ahoj,

         

    Jako myslis jen vrsek moira duo a spodky? No minimalne to bude vypadat divne:-)
    A to jestli to bude stacit...to nevim. Zalezi na cloveku. Ale myslim, ze urcite ne. Ono to funkcni oblekani funguje trosku jinak.

    [ Zpět ]
    Datum: 10.04.2008
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ahoj,

           

      Také mi přišlo podivné mít tohle oblečení na sobě samotné, ale na webech některých prodejců psali, že se to dá použít jako jediná vrstva. Určitě jde cokoliv, ale rozhodně to vypadá divně. Díky za odpověď.

      [ Zpět ]
      Datum: 12.04.2008
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Kuba (MrLeviathan))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Ahoj,

             

        hele samotný to mít můžeš. Znám lidi, co task jezdí. Jestli to pro někoho vypadá divně, je spíš jeho věc, ne tvoje..
        ALe jak už Ti psal Michal, funguje to jinak než jako neprofuk... Funkční prádlo je super věc! , i když zrovna s moirou nemám osobní zkušenost, ale odvádí to pot od těla pryš. Je to pórovité, takže to profoukne. Jako jediná vrstva to tedy použít lze, ale když je teplo. Jak teplo, záleží na tom, jak moc jsi otužilý ty. Co se mě týče, tak musí být vedro jako kráva:o)

        [ Zpět ]
        Datum: 12.04.2008
        Autor: Jurimír
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Ahoj,

               

          Mám to podobně. Nahoře nad 25st. vozím také jen funční prádlo. Zvlášť s camelem se v tom pařím méně než v samotném dresu, protože to lépe odvádí pot.
          Do 25st. vozím pořád funční prádlo s krátkým rukávem + krátké dres přes.

          Na nohou tuhle vrstvu samotnou moc nechápu, v čem by byla výhodnější.

          [ Zpět ]
          Datum: 13.04.2008
          Autor: Mlok
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Ahoj,

                 

            no jo já si neuvědomil, že vy potřebujete ty kalhoty s pemprskou :o)) Bral jsem to podle sebe a pro mě jsou vlněný trenky od Devoldu v takovým počasý dobrá volba stejně jako to tričko navrchu...

            [ Zpět ]
            Datum: 13.04.2008
            Autor: Jurimír
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Ahoj,

             

        Oni to mysleji mozna trosku jinak. Muzes to nosit jako obycejne tricko (v tom ti nic nebrani). Neni podminkou mit nic nad tim. Ale pak nemuzes cekat hrejive zazraky. Je to hadr, jako hadr a pokavad se zapotis hodne, nestihne to odvadet tak i tak...a zacne to chladnout. Navis to krasne profoukne, takze po nejakem case to v podstate prestane fungovat, tak jak ma...ale chvilku to vydrzet muze.
        Jakmile pres to prehodis ostatni vrstvy, ktere neprofouknou, tak se ti mezi telem a tim neprofukem udrzuje krasne klima a teplo. Moira odvadi pot a ten se transportuje na bundu a ta to taha ven. Cilem je docilit to, aby pot sel ven (zachovat spodnbi vrstvu co nejsussi). A prave tohle docilis jen vrstvenim...nikdy toho nedocilis jednou vrstvou....
        Takze nikdy nevylejzat jen v moire a spolehat se na ni. Vzdy mit neco s sebou.

        [ Zpět ]
        Datum: 12.04.2008
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Ahoj,

               

          lepší bych to nenapsal

          [ Zpět ]
          Datum: 13.04.2008
          Autor: Asterix
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Ahoj,

                 

            Já bych to jen upřesnil: oblékat se stejně jako cibule - do několika vrstev

            [ Zpět ]
            Datum: 21.04.2008
            Autor: Bejbís
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Ahoj,

                   

              A i tak smrdět? :-))

              [ Zpět ]
              Datum: 21.04.2008
              Autor: hekynen
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Ahoj,

                     

                Jsem nemyslel oblékat se do cibulových šlupek. :-)

                [ Zpět ]
                Datum: 22.04.2008
                Autor: Bejbís
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Ahoj,

                     

                Seš jak ta moje:-( Cibule voní. Česnek taky. A tvarůžky, ty přímo šíří dobrou auru a karmu...

                [ Zpět ]
                Datum: 22.04.2008
                Autor: Joe-CUBE
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Ahoj,

                       

                  Já přece nepsal, že MNE cibule smrdí!
                  Chřipková období přežívám na česneku a docela se mi daří nic nelapnout. Ty viry se asi toho smradu leknou či co... :-))

                  [ Zpět ]
                  Datum: 22.04.2008
                  Autor: hekynen
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Ahoj,

                       

                  To je přenádherně řečeno-to je přímo poezie("....ty přímo šíří dobrou auru a karmu...").Podotýkám-nejsem ironický!Skutečná krása.Možná,že jsem nepřiměřeně nadšený,protože při mém barbarském stravování bych těžko dokázal něco vyplodit o rohlících.

                  [ Zpět ]
                  Datum: 22.04.2008
                  Autor: jinec
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ahoj,

         

    Jsem totálně zimomřivý týpek,který už do oblečení navrážel hodně peněz a léta jsem zkoušel všechno možné.Praxe mně naučila:kolem 15 stupňů-termoprádlo(dole i nahoře),přes to nahoře letní cyklodres a úplně nakonec dres s dlouhým rukávem.Dole přes termo oteplené cyklokalhoty.Důležité jsou ponožky(beru dvoje-třída do 0stupňů).Mezi 15-20stupňů:nahoře dva dresy a odstavuji dole termospodky a jedny ponožky.Když budeš mít totální neprofuk,zapaříš se a bude Ti kosa větší.Já jsem ale hovado,kterému abnormální vedro(hodně nad 30)přináší až patologickou formu uspokojení.V parnu se člověk nejvíc ochladí na kole.Zdar Jiří

    [ Zpět ]
    Datum: 13.04.2008
    Autor: jinec
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ahoj,

           

      15 st v termu a dvou dresech?!? To bych se upekl... Letos jsem na sebe nedal nic "teplejšího" jako lehkou moiru s krátkým a na to lehce zateplenou cyklobundu s windstoperem a na nohy čapáky. Do mínus 5 naprosto v pohodě, větší zima stejně ani nebyla. Jen na prsty u nohou je mi zima, to je ale jiný problém, nohy mám studené i v horkém létě...

      [ Zpět ]
      Datum: 22.04.2008
      Autor: hekynen
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Ahoj,

             

        Z nohama totéž.Mockrát jsem o tom přemýšlel,lítal po doktorech,konzultoval snad s každým,proč je mi stále zima a nakonec to možná bude poměrně primitivní a laické vysvětlení (nevím už kudy kam).Není to tím,že mám pouze kosti,svaly,šlachy a kůži,ale tuk absolutně žádný?A možná i důsledek toho bývalého kouření-to jsem se nakonec již zmiňoval-na cévním mi řekli,že průchodnost cév mám v pořádku.A potom ještě-sviňastáří?

        [ Zpět ]
        Datum: 22.04.2008
        Autor: jinec
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Ahoj,

               

          Já to mám od "narození", takže vliv kouření a stáří asi můžu vynechat... :-) Hold s tím počítám a v zimě vím, že max tak 1,5 hodiny, zcela max a vyjímečně 2 hodiny jízdy. Což ale na druhou stranu docela stačí (na to, aby člověk měl led ve fousech určitě:-)

          [ Zpět ]
          Datum: 22.04.2008
          Autor: hekynen
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Ahoj,

             

        Ohledně toho therma,možná,že jsem zblblo a používám chybné termíny.Já thermo prádlo(možná se dnes používá "funkční")mám jak pavučinku,nehřeje,ale totálně odvádí pot.

        [ Zpět ]
        Datum: 23.04.2008
        Autor: jinec
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Ahoj,

               

          Aha, tak to pak jo... Dokoce existuje "thermo" aka "funkční prádlo", které v horku chladí...

          [ Zpět ]
          Datum: 23.04.2008
          Autor: hekynen
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Ahoj,

               

          Thermo prádlo já osobně chápu jako zateplené, čili do chladnějšího počasí až zimy... Takové prádlo "funkční" může být, ale také nemusí, záleží na provedení...

          [ Zpět ]
          Datum: 23.04.2008
          Autor: Jarda
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Ahoj,

                 

            Thermo je předpona užívaná pro práci s teplem, neexistuje však v tomto směru vazba na nějakou konkrétní teplotu. Jde o teplo obecně.
            Proto tedy thermo-prádlo chápu jako oblečení, které nějakým způsob s teplem pracuje - buďto ho zadržuje, nebo naopak rychleji vypouští atd. Rozdíl zima-léto je jen v tom, na které straně daného materiálu se nachází teplota vyšší či nižší. V obou případech lze prádlo které nějakým způsobem pracuje s termikou nazvat termo-prádlem.
            "Funkční" prádlo je zavádějící pojem, ale můžeme obecně předpokládat, že lidé pod tím rozumí materiál, který odvádí pot od těla.
            Obě uvedené vlastnosti lze i kombinovat, respektive u některých výrobků se tím výrobci honosí. Osobně preferuji 2 vrstvy, vespod "funkční", navrch "thermo" ;-)

            [ Zpět ]
            Datum: 23.04.2008
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Šnek)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ahoj,

         

    Poněvadž jsi mimo jiné zmínil ceny dresů,chci dát tip všem,kdo to nevědí.Kvalitní dresy(4kila,cyklotrencle do 5kil).Firma Sportway Veverská Bítýška.

    [ Zpět ]
    Datum: 22.04.2008
    Autor: jinec
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

382 cyklistů (17 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024